Vytopenie poistka

Dobry den, mam taky problem a hladam ci by mi vedel niekto poradit. Vytopil ma v stredu sused. Mam asi 2m flak na stene, prasklinu asi 1m a asi 4 vydute parkty. Mam poistenie v Allianz, uplne najvyssie ake sa da, kde je zaskrnute aj poskodenie vodou. Nahlasil som to do poistovne, odpisali mi ze mam poslal fotky a videa a odpisali mi ze pride na to pozriet technik a zhodnoti rozsah skod a cenu. Ale co som sa pytal ludi 50% mi hovori ze vraj to riesim dobre ze aj oni tak postupovali a nahlasili to svojej poistovni, ktora im dala peniaze a druha polovica mi hovori ze mam ist za susedom a on musi v svojej poistovni nahlasit skodu aby som ja dostal peniaze. Tak neviem teraz ako to je. Vie niekto poradit ?
Odpovedať
Mas poistku, tak to ries s poistovnou - ak by si ju nemal musis nahanat suseda, pricom takto bude tvoje naroky regresovat poistovna susedovy (ak ma poistenu zodpovednost pojde to z jeho poistky)…
Odpovedať
Jednoznacne sa obrat na poistovnu, ries to s nou, inu moznost ti tu nikto neporadi. Ak mas poistku, tak ju vyuzi a suseda zatial neries.
Odpovedať
Profilova fotka
No lenže keď to pôjde z tvojej poistky budúci rok ju budeš mať drahšiu pretože si mal škodovu udalosť. Ja by som to určite riešila so susedom, ty si poškodený on je vinník. To nieje že nerieš suseda, samozrejme že treba ísť za susedom. https://stefanmacak.sk/blog/poistenie...
Odpovedať
Ak bude sused ochotne spolupracovat, tak treba ist za nim a svoju poistovnu do toho netahat. Ak sa bude ale okunat, vyhovarat, nebude to chceiet nahlasit alebo nema uzatvorene poistenie zodpovednosti za skodu, treba to riesit so svojou poistovnou.
Odpovedať
@saimon852 Aj nám tento rok vytopil sused jednu izbu. Nahlásili sme to v našej poisťovni (Allianz), kde sme aj uviedli jeho meno. Dodali sme fotky, za pár dní prišiel na obhliadku technik, po rekonštrukcii sme poisťovni dodali faktúry, ktoré nám všetky preplatila. Výšku poistky nám nemenili, predpokladám, že si to potom vymáhali od suseda, resp. od vodára, ktorý im odmontoval pri rekonštrukcii radiátor ale nezatvoril ventil a z toho nás vytopili. Takže ste postupovali správne 🙂
Odpovedať
@didaa13 a co vsetko tam preplatili? aj pracu atd ? ja som zistil pri podrobnom skumani ze mam vydutych asi 10 parkiet. Mozem si dat vymenit celu podlahu nejakej firme v celej izbe s tym ze to oni preplatia ? Ci mi vypocitaju ze 10dosak po 7eur to je 70 a bodka 😀
Odpovedať
@saimon852 Preplatili plávajúcu podlahu v celej izbe, tým pádom aj rozobratie a poskladanie vstavanej skrine, nové stierky v celej izbe, maľovanie stien, výmenu časti sadrokartónu na strope. My sme mali úplne mokru stenu kde je okno a pod oknom bola plávajúca podlaha naozaj plávajúca.
Odpovedať
@didaa13 presne tak isto mam ja, nad oknom prasklina asi 1,5m a flak na strope plus bocna stena na ktorej je vstavana skrina a pod oknom asi 2x2m 10 vydutych pariket. Tak dakujem pekne, uz len cakam na obhliadku.
Odpovedať
@saimon852 Držím palce, nech to dobre dopadne a čím skôr máte izbu v poriadku 🙂
Odpovedať
@didaa13 dakujem pekne za radu 🙂
Odpovedať
Mňa by zaujímalo, prečo tu radia takú somarinu, že ísť za susedom, aby to išlo z jeho poistky.... Odkiaľ viete, že sused má poistku? Keď mám poistený dom (čo mám), praskne hadica vo WC, vytopí má, za akým susedom mám ísť? Alebo za výrobcom hadice, nech to ide z jeho poistky?
Odpovedať
@megdesign a preco pri nehode aut ides za vinnikom nehody a neriesis to cez svoju poistku?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megdesign ked nema sused poistku,je to jeho problem.Skodu zaplati moja poistovna a od vinnika bude vymahat nahradu skody
Odpovedať
@kuracinarez čo tu trepeš o povinnom zákonnom poistení? Poistenie nehnuteľnosti/domácnosti nieje ani zákonné ani povinné... Či má alebo nemá poistku je irelevantné... Ty máš poistenú svoju nehnuteľnosť svojou poistkou. Od suseda nič nebudú vymáhať. Praskla hadica, čiže vinník nieje sused, ale hadica... Keď ti udrie blesk, zhorí elektronika, od koho to budú vymáhať potom?
Odpovedať
Mňa by zaujímalo, prečo tu radia takú somarinu, že ísť za susedom, aby to išlo z jeho poistky.... Odkiaľ viete, že sused má poistku? A za kym ma ist?
Odpovedať
@megdesign trepes tu akurat ty.Co ma spolocne prirodny zivel s nedbalostou suseda?Hadam si nemyslis,ze poistovna vyplati skodu a vinnik ostane bez platenia
Odpovedať
@kuracinarez bože už netrep. No má to nahlásiť svojej poisťovni. 😄 Sused z nedbalosti? Keď praskne ventil/hadica, čo sused zanedbal prosím ťa? 😄 Vysvetli. Áno presne tak. Poisťovňa vyplatí plnenie a vinník /aj keď sused neje vinník ako píšem, vinník je ventil alebo hadica.../ neplatí nič. Veď si pozri poistku, máš tam plnenia... Ak nejakú máš...
Odpovedať
@megdesign Praveze mam a uz som bol vytopeny a aj sa mi podarilo vytopit prave hadicou od pracky suseda.A ver mi,poistne plnenie islo zo susedovej poistky ked urobil skodu mne.A z mojej poistky sa platila skode susedovi podomnou.A na vine veru bola hadica,ale ta nemala poistku,takze to islo z tej mojej
Odpovedať
X krat nás vytopili susedia. Nikdy som so susedom nič neriešila, len som jej ska povedať, že zas jej voda tečie. Nahlásila som poistnú udalosť svojej poisťovní, mne vyplatili škody a zvyšok riešili s nou. Po treťom vytopeni si konečne dali poistiť byt a ďalšie vytopenia išli z ich poistky. Ale poisťovne si to vybavili bezo mna. U nás akurát boli akurat na obhliadke škôd z mojej poisťovne.
Odpovedať
@kuracinarez tak ale pozor. Tým pádom nemáš klasické poistenie domácnosti/nehnuteľnosti, ale máš poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu... A to je sakra rozdiel... Určite plnenie nešlo z poistenia domácnosti/nehnuteľnosti... https://www.poistenie.sk/lexikon/pois...
Odpovedať
@zita19 čiže tebe vyplatili plnenie a od nej to vymáhali?
Odpovedať
@megdesign Ano aj mne tak.Mne vyplatila moja poistovna a od neho potom vymahali.Ked so sposobil skodu ja,resp,moja hadica ale ta poistku nemala islo to z mojej poistky
Odpovedať
Stalo sa mi presne to isté,čo tebe. Volal som do Allianz, mal som všetko odfotit, obhliadkar došiel až týždeň po udalosti. Týždeň po jeho odchode som mal peniaze na účte. Susedia spomínali,že vraj poisťovne si to budú medzi sebou riešiť . Poistku mi nezdvihli.
Odpovedať
@megdesign ja neviem, mne to je jedno. Ja som dostala ostatné ma nezaujima
Odpovedať
@kuracinarez https://www.topbyvanie.sk/magazin/co-...
Odpovedať
@kuracinarez "Problém môže nastať vtedy, ak vinník škodovej udalosti nemá uzatvorenú poistku. Vtedy je potrebné vedieť sa dohodnúť na úhrade škody, ktorú by mal pokryť vinník. Preto sú pri zaznamenaní škodových udalostí dobré susedské vzťahy viac než vítané a susedská spolupráca dôležitá."
Odpovedať
@megdesign to je jasné, ale tak ono sa to vie pri takýchto udalostiach aj zlomiť a vzťahy sa veru vedia kvôli tomu aj dosť naštrbiť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?