Vyrezanie otvoru 90 x 200 do nosnej steny

Zobraz úvodný príspevok
zdravím vsetkych, chcem sa spytat niekoho na názor resp. na odbornú radu, kto s tym má skusenost. kupili sme si 2izb.byt na 1posch./12 (pod nami nikto nebyva) a radi by sme urobili otvor v nosnej stene(hrubka 15cm) 90x200cm ako prechod z kuchyne do obyvacky. Na danej stene sa uz nachadzajú dvere ale na spatnej strane - chceli by sme dvere na opacny koniec steny (klasicka 6m izba). statika budeme potrebovat urcite, len co este okrem toho.... prosím poradte ak viete. Dakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@patkooooo dobry den, mozem poprosit kontakt na daneho statika? Dakujem!
Odpovedať
@macinka333 a kolko vás vyšio stavebné povolnie?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Zdravim otazocka...mne otvor do nostnej steny statik povolil aj oficialne vypocital akurat som vynechal stavemny urad co by to mohlo znamenat ?? A otvor je uz hotovy aku to moze mat dohru?? Dakujem za info
Odpovedať
@feri_10 To byvate v panelaku .Ak mate dobrych susedov a vas nenatru tak sa nic nedeje.Ved aj ked prerabas bytove jadro tak by si mal ohlasit ale ja som tiez murovala a nikoho som o to neinformovala. A viem ze to malo kto ohlasuje len sa netreba s tym moc chvalit lebo ludia su zavistlivy a zly.
Odpovedať
Zdravim ja uz otvor mam aj statik mi to potvrdil aj oficialne podlozil akurat som to nikde nehlasil co by sa mohlo stat ak sa to dostane nekomu??
Odpovedať
@feri_10 No nic.Jedine by vam mohli dat pokutu ale ta az taka hrozna neni.Nemusite sa bat a nikomu sa s tym az tak nechvalte ved dnes to viacej ludi tak robi.Na chalupe to je ine ked zacnete bez ohlasenia alebo stav povolenia stavat.Ale viem ze ked tu u nas chceli robyt otvor a mat kuchynu otvorenu s obyvackoutak to na bytovy pocnik hlasili.Ale ked mate od statika papier tak je dobre ze mate aspon nieco .Statik musi vediet ci to bola nosna alebo nenosna priecka a ze sa nenarusi statika domu.
Odpovedať
My mame otvor v podlahe v starej tehlovnke.dreveny strop.statik papiere napisal no ba zlucenie bytou potrebujeme aj projekt nestaci zakreslenie schodou.takze schodi su a na katastri mame dve byty;)
Odpovedať
@petka456 mno setko je ok teda 😉
Odpovedať
@srlinka dakujem za info 😉
Odpovedať
My sme rozsirovali povodne dvere tusim z 80cm na 150cm, statik vymeral, zakreslil, medzi tym sme vybavili nadpolovicnu vacsinu susedov, nasledne dali ziadost na urad ktory to schvalil, dosli chlapi, vyrezali otvor, nasadili zelezne preklady a bolo hotovo, potom este dosla pani z uradu na kontrolu kde si to odfotila. suma sumarum cely spas stal cca 1000e ale to sme este burali jednu priecku. buracie prace + zeleza boli 700e.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?