Treba meniť liatu zárubňu pri kúpe bezpečnostných dverí?

Máme zaliatu panelákovú zárubňu. Chceme si dať namontovať bezpečnostné dvere a zvažujeme či je potrebné vymeniť našu zaliatu zárubňu za novú ktorú ponúka predajca dverí./konkrétne Adlo/. Rodičia si dávali pred pár rokmi Adlo dvere a zárubňu si nechali svoju pôvodnú, do ktorej boli navŕtané diery pri osádzaní dverí. Poradíte?Rada by som ušetrila ale neviem či je úroveň bezpečnosti rovnaká.
Odpovedať
@indiga123 Nešpekuluj!!!!! Firma Ti staré "vytrhá" dá si svoje zaleje betónom a nasadí nové dvere na novú zárubňu...Videl som, ako niektorí si dali na pôvodnú zárubňu, nové dvere a "vyzeralo to super"... 😬 Navyše staré zárubne Ti odvezú a nemáš s tým starosť.. 🙂 Tiež som, alebo mám od ADLO a ani na minútu som naváhal nechať starú zárubňu...
Odpovedať
Urcite si dajte novu zarubnu. Ak chcete dosiahnut urcitu bezpecnostu triedu, musi jej vyhovovat vlozka zarubna aj dvere. Za dalsie keby ste trvali na starej, firma to moze odmietnut namontovat, alebo vam moze znizit rozsah zaruky. My sme sice osadzali bezp. dvere do starej panelakovej zaliatej zarubne, ale to boli pouzivane dvere z bazosu, takze nam ani nic ine neostavalo.
Odpovedať
@indiga123 ..opravujem ..""a ani na minútu som naváhal nechať starú zárubňu."" Samozrejme vymeniť starú zárubňu... 🙂
Odpovedať
My sme dali dvere do povodnej betonom zaliatej zarubne. Predstava ze mi budu vyrezavat z panelu zaliatu zarubnu, bordel a prach v cele bytovke (priamo v Adle nam povedali ze oni to ani vyrezat nevedia, len nam daju kontakt na inu firmu co to robi a samozrejme ani po sebe ten prach neupracu, odvezu len zarubnu a bordel co tam popada!) Takze sme sa zhodli ze nic bezpecnejsie ako v paneli zaliata zarubna uz asi nebude a nasli sme si firmu ktora nam vyrobila bezpecnostne dvere aj s certifikatom a osadila ich na povodnu zarubnu. Ano, musime ju este nastriet nech vyzera ale to beriem ako minimum prace oproti vymene zarubne
Odpovedať
@adushka_dr ahoj napísala by si mi link na firmu? Ďakujem
Odpovedať
Dost dolezita je este bezpecnostna trieda pri rozhodovani menit/nemenit, od urcitej to uz bez vyneny zarubne nejde... Plus by som bral zarubnu s nastavitelnymi pantami, dverne kridlo je tazke, dosadne a moze byt neskor problem.
Odpovedať
@indiga123 je to firma DOMA - Slovakia. Su to manzelia, prisli, pozreli, vysvetlili zamerali. Velmi spojojni sme boli.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?