Samonivelizacna hmota

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, ma nekto prosim skusenosti s https://www.obi.sk/vyrovnavacie-hmoty... ? Pripadne aku inu nivelizacnu zmes do bytu? Pozeral som este weber nivelit, ktory ma zaujal cenou, ale nasiel som na to zle recenzie, takze ten urcite nie. Fajn hodnotenie ma este Nivello quatro, ale oproti tomu distyku je o dost drahsi. Bude teda ten Distyk ok? Pojde to do panelaku pod plavajucu. Dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@daliak aka je hlbka tych "dier"? Aku nivelizaciu chces pouzit? Kazda ma v technickom liste presne napisane aku minimalnu a maximalnu hrubku moze mat. Bezne je max okolo 20 mm. Dalsia vec je cena. Povedzme ze pri beznych nivelizackach nema vytlky s hlbkou vacsou ako 1cm cenu "zarovnavat", ale samozrejme mozes. Napr. flexi lepidlom, co ja viem C2TES1. Horsie su tie vystupujuce casti, tie treba urcite zarovnat. A ten bordel co tam mas povysavat a spodok napenetrovat, ale to urcite vies. A posledna vec. aky bol stary poter? Ak anhydrid/sadra, tak treba pouzit nivelizaciu na baze sadry. Na cement.poter je to jedno. Mozes pouzit aj cementovu, aj anhydritovu nivelizaciu.
Odpovedať
@daliak Pozri, pokiaľ ideš len tie výltky "opraviť" tak daj samonivelačku, ale keď potrebuješ vyrovnať celý povrch tak by som šiel do poteru... Ak je to byt tak hustejší poter a ak dom tak o niečo redší a zaliať to poriadne..Neviem koľko toho potrebuješ zaliať, pretože ak Ti nevadí cena samonivelačky /vrece cca 20€/ tak si spočítaj čo je pre Teba výhodnejšie.. ;-) Ja som dával poter spotreba cca 30vriec na izbu!!! ;-)
Odpovedať
@daliak ..ešte mi niečo napadlo...preklepal si celý betón či nie je vzduch pod poterom?? Stačí kladivo a podľa zvuku zbadáš kde je dutina...ak tam je treba to zosekať kladivom / nie ručným/ a ako píše @mgx poliať-natrieť penetračným náterom, samozrejme pred nivelčkou-poterom poriadne vyčistiť podlahu... ;-) A môžeš začať lievať zmes... :-D
Odpovedať
@mgx Mne sa to veľmi páčilo hneď na ráno sa tak zabaviť... :-D A ešte ma vie doraziť, písanie na "Topkách" to je niečo úžastné, len by som chcel vedieť aký pako píše tam tie nezmysli..a nie raz redaktori v TV...Nemá chybu ]-( ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 dakedy v novinach sedel korektor a pred zverejnenim to presiel. Ten co robil hrubky dostal poza usi a popripade par vecerov stravil s pravidlami slov.pravopisu alebo J. Mistrika. Knizky od neho patrili k "povinnej" vybave kazdej redakcie. Ak sa to opakovalo, tak mu niekto starsi obvykle poradil, ze na to nema a moze ist napr. kopat hroby alebo sa venovat inej kulturnej cinnosti, kde jazyk a stylistika boli vedlajsie. Dnes? Napises vo wordpresse, kliknes odoslat a jedine co koho zaujima je pocet klikov. Ci je to napisane ako z pomocnej skoly alebo je to cele klamstvo uz nikoho nezaujima. Preto napr. ja uz mierkotvorne noviny ala SME ani necitam. Ked nevedia ani zosmolit pravopisne spravne suvetie, co mam cakat od obsahu :)
Odpovedať
@mgx Mal som možnosť byť vo Fr nejaký čas a tam sa čo sa týka jazyka s Tebou nepárajú..Dávajú si na to veľký pozor aby "nefŕkali" na francúzky jazyk.. Pokuta prišla ani nevieš ako.. ;-) Najlepšie je keď dávajú reportáž napr. z KN a používajú k tomu preklad na obrazovke... ;-) Nie teraz mi zháňame na úrady pracovníkov/-ky/ na maďarský, rómsky,rusínsky,jazyk atď., aby mohla fungovať naša menšina...Tak žijú na SR a NEVEDIA SJ... No to sme sa dopracovali ]-( ]-(
Odpovedať
@technik007 , @mgr Jasné..preklepal som celý beton a našiel dalšie. Teraz som jamy penetroval a mám v pláne to prejsť celé adgéznym mostíkom a po zaschnutí celé napenetrovať už zriedeným penetrákom (1:1,5) . Nivelovať budem Weberom a má do hrúbky 2 - 25mm. Len som si nebol istý, či mi to nebude praskať tam, kde sú tie jamy, z dôvodu väčšej hrúbky.
Odpovedať
A príde mi to ako cementová zmes..barák má 40 rokov, tak neviem či vtedy sadrou vylievali
Odpovedať
@daliak Pravdu Ti napíšem že nivelák som jedného času použil ale iba do max. kde tu a tam ;-) 1cm.. Poter sa mi zdá pevnejší..Čo to urobí s nivelákom neviem :-| ...ale ja by som nešiel do tej hrúbky, je to môj názor... ;-)
Odpovedať
@daliak ..inak nie mgr ale @mgx :-D
Odpovedať
@technik007 Ale keď technický list udáva maximálnu hrúbku tak prečo nejsť až do tej hrúbky?
Odpovedať
Profilova fotka
@daliak po max hrubku z TL mozes ist. AK by si ju presiahol, nic ti nezabranuje to robit na 2-3-X krat. Ale vtedy je mozno lacnejsie to zatriet nejakym flexilepidlom a nechat zatvrdnut.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@igor256 @mgx @technik007 Zdravicko, mam problem, nivelizacia vypraskala a odskocila. Najviac praskania som si vismol az dake 2-3 tyzdne po naliati, prve dni to bolo v pohode. Nejaky napad, co bolo zle? Penetracia ako na obrazku
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_chrenko to uz teraz tazko zistit. 1) co bol spodok pod nivelizaciou ? 2) aky typ nivelizacie si pouzil? 3) DB nano si natieral kolko krat? poviem rovno, ze osobne s produktami DB nemam dobre skusenosti (svetla vynimka je lepidlo mamut). Pouzil by som epoxidovu penetraciu, nahrubo presypal kremicitym pieskom. Dalsia moznost je, ze bolo privelke mnozstvo zamesovej vody (casta chyba) alebo rychle schnutie nivelizacie. plus na odtrhnutom kusku vidno nejaky pieskovy slem. Ako bol ten podklad upravovany, pripravovany?
Odpovedať
@matej_chrenko No napíšem Ti pravdu, že mne sa to nestalo a v čom alebo kde sa urobila chyba neviem Ti napísať :-S ..Veľká hrúbka, rýchle schnutie??? Ja som šiel do 5mm a nestalo sa nič.. ;-)
Odpovedať
@matej_chrenko Tu vyzera, ze hlavny problem bol nesudrzny podklad, ktory trebalo prebrusit a idealne pouzit renomovane systemove riesenie penetrak+nivelak. Ja som daval Murexin, bez problemov. Ale poter som cely prebehol bruskou, kedze sa vrch drolil.
Odpovedať
@mgx Dakujem za odpoved, k otazkam: 1) spodok pod nivelizaciou - neviem presne, jedna sa o klasicky petrzalsky panelak, pred tym tam bolo linoleum. Zoskrabali sme bordel spachtlou, cele sme to vyzametali, povysavali a napenetrovali... 2) Distyk - vyraba den braven, tu je dokumentacia: https://samepage.io/public#!/Rwv0I57i... 3) 1x tak, aby bol dobre rozotrety bez bielych lesklych mlak Vody bolo presne podla navodu a robilo sa to na prelome februara a marca a byt sa nejak extremne nevykuroval, takze odhadujem, ze mohlo byt tak 20 stupnov a prve dni sa vetralo malo. Co je zaujimave, praskat to zacalo ovela neskor...
Odpovedať
Profilova fotka
matej_chrenko -> podla fotiek odlucnej vrstvy to vyzera, ze linoleum bolo lepene nejakym lepidlom, ktore neumoznilo penetracii preniknut hlbsie.ak sa pozries na fotku, mas ho na druhej strane odlucenej vrstvy. Druhy pokus by som spravil nasledovne. pozicaj si z pozicovne (napr. ramirent) nejaku brusku na beton a ten vrchny povrchovy slem so zvyskami lepidla treba dat komplet dole. Staci 1-2mm. povysavaj priemyselnym vysavacom, Napenetruj, ale nie den braven ale nieco poriadne. Ci uz duvilax, alebo nejaka poriadna systemova penetracia (PCI, murexin, weber). na druhy den znovu zopakovat. ak to chces poistit, mensim hrebenom (5mm) naniest vrstvu kvalitneho flexilepidla na baze cementu, napr. Knauf flexkleber C2TES1. nechat vyschnut (1-2 dni). Na to poriadnu nivelizaciu, nie odpadky DB v cene 6e. Poriadna nivelizacia stoji vrece 10e, napr. weber nivelit, baumit quattro (to by som dal mozno priamo bez cementovej medzivrstvy) alebo murexin. cena by mala byt okolo 10-15e/miesok.
Odpovedať
@mgx dakujem, vyskusam tento postup. Este chcem ale pockat, skusil som kontaktovat aj Obi kde som to kupoval aj DB, tak verim, ze poslu technika to obhliadnut a povie co bolo zle. Co sa tyka ceny, 6eur stoji 20Kg vrecko, to je 7,5eur za 25kg, a presne tolko stoji momentalne Weber nivelit v merkury, ktory odporucas, tak neviem ci to bude len o tej cene :-/ https://www.merkurymarket.sk/vrobok/w... Povodne som myslel, ze Den Braven bude dobra znacka, mam nakupene aj lepidlo pod obklad super flex aj tu penetraciu, hydroizolaciu aj dake dalsie veci.... Az teraz narazam na vela negativnych komentov ohladom DB.
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_chrenko kludne. predpokladam ze povie ze zle pripraveny podklad. vsak uvidis. neviem aku mas max hrubku, mozno by bolo lepsie pouzit toto https://www.hornbach.sk/shop/Samonive...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
poprosim radu k nivelizacii cementoveho poteru v ramci reklamacie nerovnosti priemer 7mm na 2m. Penetracia penetrakom Het 100 - Grund s tym, ze z 5 kg vedra majstrom na plochu 130m2 ostala vo vedre polovica, tvrdili, ze riesili spravne. Je takyto postup spravny? Mala by ist aj druha vrstva penetraku? Nivelovat idu Baumit nivello quatro. Idu to robit dvaja, tretry nemaju, na co dat pozor aby to zrovnali do roviny? Maju pripravenych 26 vreciek nivella na spominanych 130m2.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?