Problem s myckou Whirlpool.

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim. Poprosim o radu. Mycka spominanej znacky nam prestala po case dobre umyvat riad. Vsetko zmyje len ciastocne, mastne riady mastnymi ostanu. Pri preruseni cyklu a otvoreni dvierok sme zistili, ze tam prudi len studena voda, nezahrieva sa na teplu. Nasledne po tom sa v zaverecnom cykle riad nevysusi. Viete prosim poradit co s tym?
Odpovedať
@wivik ďakujem pekne 😊👍
Odpovedať
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či už niekto má skúsenosti s chybovym hlásením umývačky Whirlpool E3 F6 ? Po spustení programu napustí vodu, prebehne oplach cca po 10 - 15 minútach zahlási chybové hlásenie a vodu odcerpa . Vie mi niekto poradiť možné príčiny ? Ďakujem
Odpovedať
Zdravim Vas, mame UMR Whirpool ADG 7995. Manzel zapol umyvacku. Vsetko v poriadku. Isiel robit ine domace prace a omylom vypol poistky na mycke. No bohuzial mycka uz nenstartovala po opatovnom nahodeni poistiek. Meviete co s tym?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý den, rada by som sa opýtala, ci by ste mi nevedeli poradiť s umyvackou riadu wirpool powerclean 6 sense. Zacala mi vypisovat hlasenie H a pipat. Hladala som aj v priloženom manuály, co to moze znamenat, ale nedocitala som sa. Ďakujem za radu.
Odpovedať
@ivana_sudimak_klobusovska Písmeno h Ti SIGNALIZUJE odložený štart..Pozri ale aj či nemáš problém s vodou?? Máš aquastop???
Odpovedať
@atreej K akej závade ste sa dopátrali??? Spomínané hlásenie je problém s vodou..
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 dobry den, nesignalizujeme mi odlozeni start to je male h aspoň, krd dobre viem... Ale signalizuje velke H a pipa... Umývačku zapnem a asi po minúte, začne pipat a ked ju otvorím svieti tam velke H a dalej pipa.
Odpovedať
@ivana_sudimak_klobusovska Ak máš tam tlačítko na dverách so symbolom x tak ho zatlač na 3.sekundy.a zadaj nejaký program a zavri dvere, alebo vytiahni zo zásuvky na pár minút vidlicu a potom znova skús zapnúť.. To veľké H na Wirpoolke som nevidel ani ja..Viac menej sú na začiatku E+ číslica.. ;-)
Odpovedať
@ivana_sudimak_klobusovska Ako dlho ju máš?? Presný typ prosím napíš..
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 umyvacku mame 3 roky. Tlačítko X, nemame v ponuke. Poslem foto. Ide o stavanu umyvacku. Aj model Vam odfotim. Tiez neviem co to znamená, kedze ani v príručke sa to veľké H nikde neobjavuje. Ďakujem za ochotu.
Odpovedať
@ivana_sudimak_klobusovska RESET: Odpojiť práčku od siete a počkať cca 15-20min. Potom spustiť.. ;-) Umývačka riadu Whirlpool má svetelný indikátor. Niekedy môže neustále blikať a signalizovať chybu. Zároveň vydáva alarmujúce zvuky. Dôvodov môže byť veľa. Môžu sa líšiť od opotrebenia ktoréhokoľvek relé alebo upchatia filtračných jednotiek po poškodenie softvérového modulu. Najbežnejšie situácie sú: Senzor úniku zistil chybu. Musíte odpojiť umývačku riadu od elektrickej siete a starostlivo preskúmať vodu na podlahe. Zhoršilo sa čerpadlo alebo došlo k znečisteniu vo vnútri trysiek. Riešením je čistenie trysiek alebo inštalácia nového čerpadla. Filtračné jednotky sa môžu upchať. Mali by ste ich očistiť od nečistôt a reštartovať prístroj. Programovateľný modul sa pokazil alebo softvérový firmvér zablúdil. Mali by ste preprogramovať jednotku alebo ju vymeniť za novú. Indikátory môžu hlásiť, že došlo soľ alebo leštidlo. Je len potrebné pridať ďalšie z nich. Vykurovací článok zlyhal. Východiskom je nahradiť ho.
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007.. Fihaaa tak to je vela možnosti co by to mohlo byt 🤔🤔.. Ale ďakujem za vas cas aj ochotu. Asi budem to sama nevyriešim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@r11 super foto, velká vdaka, len nemôžem vybrať rotor zo sítkom 😞
Odpovedať
@stanislav_mahrek Čo nevieš vybrať??? "" len nemôžem vybrať rotor zo sítkom"" To má byť čo?? ;-)
Odpovedať
@technik007 mam tiez UMR Whirpool ADG 9836 z diskusie som si nasla, ze mam chybu F2 podla poctu bliknuti. Vedel by si poradit ako sa to da opravit. Dakujem.
Odpovedať
@ivana_sudimak_klobusovska nieje ten cistic alebo osviezovac rovno pred priestorom kde je tabletka? Nieje to H koli tomu ze to neotvara? Len uvaha...
Odpovedať
@jenny Dá sa to opraviť ak odstrániš kontrólku-display :-D :-D No ale vážne ;-) F2 znamená : máš problém s vodou-na spodku UMR máš záchytnú nádrž kde máš plavák a tam sa pozri či nie je únik vody, / prepúšťa hadica,tečie čerpadlo, skrátka je tam prítomnosť vody ktorú musíš odstrániť..MOŽNO stačí tú vodu dať preč pohýbať s plavákom a možno je aj iná chyba..V každom prípade je problém s vodou..Už bol prípad že po prívodnej hadici stekala voda..Môže tiecť aj labyrint spodná časť- tesnenie..Je toho viac... ;-)
Odpovedať
@profistavbari Od 30.11.2020 To už asi neumýva ručne, /pravdepodobne problém vyriešený/ ale s UMR... Úvaha :-D
Odpovedať
@technik007 viem ze je to reakcia na stary prispevok ale tento problem sa opakuje pomerne casto tak ak bude niekto hladat mozno precita skor ako zalozi novu temu s nazvom "nerozpusta mi tabletku" 😉
Odpovedať
@profistavbari Tak nepozeraj otravnú reklamu ;-) úvaha :-D
Odpovedať
@technik007 neviem co mas na mysli ale to je v podstate jedno😉
Odpovedať
Dobry den, podobny problem sa vyskytol aj u nas s jedninym rozdielom a to tym ze najprv sa umyvacka chovala normalne na vsetkych programoch ked doumyvala sa automaticky otvorili dvere a ukoncil sa umyvaci cyklus +/-5-10minut skor neskor hovori tomu siesty zmysel. Ale po dvoch tyzdnoch sa ako keby zblaznila a za standardneho uzivania sa z niceho nic umycka sama vypla na programe ktory mal trvat tri hodiny po 30munitach napisala ze ma hotovo veselo oznamila End a dvere zostali zatvorene. Ked sme sa pozreli na nadobie v nutry bolo este nedomyte, tableta bola vyhodena v umyvacke, bolo citit ze nabodie bolo umyvane teplou vodou ale napriek tomu ako keby cyklus bol preskoceny a umyvacka sa tvarila ze ma umyte nadobie. Bol u nas aj odbornik na odpad vody a privod vody a vsetko bolo v poriadku podla ich vyjadreni. Paradox je ten ze sme si mysleli ze bude asi iba vadny jeden typ, tak sme ho reklamovali a objednali od ineho dodavatela stejny typ s tym ze urcite nebudeme mat taku smolu ze by boli dva kusy akurat u nas poskodene, teda druha umyvacka tiez fungovala rovnakym sposobom po dvoch tyzdnoch opat tie iste komplikacie. Skusal som aj hadicu na privod vody inak polohovat a tak isto hadicu na odpad inak polohovat ale bez zmeny stavu. Jedine co mi bolo podozrive je to ze v hadici na odpad zostava nevycerpana voda neviem ci to ma nieco spolocneho s tym ze teda umyvacka nefunguje spravne, ale na nic ine som neprisiel. Vdaka za info
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň. Mám umývačku riadu whirlpool adg 698 fd a zostal zaseknutý program a nejde spustit a ani nereaguje. Vie mi niekdo poradiť ? Ďakujem Milan
Odpovedať
@milanmt natvrdo ju odpoj na par minut a potom znova pozapajaj. ak nefunguje restart normalne, tak jedine toto mi napada, neviem, ci ma whirpool nejaku specialnu fintu, ako na to.
Odpovedať
@bulls7 Bola odpojená aj niekoľko dní a nepomohlo, aj prepojovacie kable medzi ovl.panelom a programatorom su ok.
Odpovedať
@milanmt ""aj prepojovacie kable medzi ovl.panelom a programatorom su ok."" Myslíš že sa káble sami odpojili??? Blokovanie dverí-zámok je ok???
Odpovedať
@technik007 všetky senzory som premeral su ok a ked som umyselne odpojil teplotne čidlo NTC tak vypísalo F1 čo zodpovedalo poruche. Po restnuti sa F1 stratilo a na displeji zostalo čislo poledneho navoleneho programu č.1 a dlžka programu 2,32 h. Pri odpojeni NTC malo tendeciu vyčerpať zvyšnu vodu, spustilo sa čerpadlo, a znovu zostal program seknutý. Začínam byť v koncoch.
Odpovedať
@milanmt Tak potom iné neostáva ako zavolať technika a nech preprogramuje programátor...Ja som mal prípad u sestry zakúpila pračku Whirlpool a tesne pred skončení záruky cca 1-2mesiace zastala a nedokončila program,/reset pomohol na krátku dobu/ nakoľko bola v záruke tak som zavolal kamaráta -servisáka/vyhadzovalo poruchu-ohrievacie teleso/ čo aj on potvrdil a vymenil, lenže porucha sa vyskytla znova po 2týždňoch... Tak potom preprogramoval znova programátor a odvtedy je už všetko ok..
Odpovedať
@technik007 No uvidím či da ešte niekto nejaku myšlienku, dam tomu ešte trochu času . Aj tak ďakujem za radu a pomoc
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?