Prerabka izby 15m2 za 1650€ ?

Prosim poradte zkusenejsi. Potrebujeme spravit izbu 15m2. Na jednej stene je plesen,tu chceli zoskrabat az na tehlu a tuto stenu spravit zo sadrokartonu a vyplnit nejakou vatou. Posunutie jednej zasuvky v ramci tejto steny. A nainstalovanie roldoru ktory uz mame pripraveny.Druha stena je ok na tej sa nema.robit nic. strop znizit sadrokartonom, 4ks bodove svetla. Cenu mi s robotou povedali 1650€, nam sa to zda vela,ratali sme okolo 1000. Mame zly odhad alebo je to,naozaj vela? Dakujem pekne. PAVLA
Odpovedať
k cene sa neviem vyjadrit, v kazdom pripade ta vata pred sadrokartonom musi byt spravena seriozne aj s parozabranami aby vam plesne nerastli veselo dalej za sadrosom. Daj si najprv presne popisat co sa vlasne chystaju robit. Tu je jeden postup http://urobsisam.zoznam.sk/navody/rek...
Odpovedať
@zita19 dakujem,sami si to urcite robit nebudeme,ale aspon viem co to obnasa. No v tomto,odkaze bola cena za miestnost material necelych 500€ a nam mali robit iba jednu stenu a strop. Tak to 1000 za robotu je ozaj vela...
Odpovedať
@pavlinka898 ja viem, ze si to nespravite, ale aspon si v obraze. Daj si spravit viac cenovych ponuk, ale aj s rozpisom materialu aj s cenami za material, nech vies porovnat.
Odpovedať
Dobry to je prehnana cena moc..pokial mate zaujem kontaktujte ma urcite viem spravit lepsiu cenu
Odpovedať
@pavlinka898 cenu odhadujem tak na max 700 eur alebo ešte aj menej a nie 1650 pozor na stavebné firmy alebo takýchto darmožráčov ojebú človeka ani sa nenazdáte že ako
Odpovedať
Ak mate plesen na stenach tak je chyba niekde inde a nie ze to uzavrete sadrokartonom a vec vybavena napisali ste malo cize tazko posudit ci ide o dom kde vlhnu muri alebo je to bytovka kde moze byt odflaknuta fasada
Odpovedať
Dakujem vam za reakcie, som rada ze som vytusila ze to neni ok. Necekane bol u nas na navsteve bratranec priatela a jeho kamos dojde to spravit za material plus nieco do kapsy. Takze mi minimalne tisicka k dobru....
Odpovedať
@nikka35 ono my mame spolocny mur s chodbou pri vchodu von, kde este do nedavna boli zleeee dvere kde bola fuga a netesnili. Teraz asi 2 mesiace uz mame dvere nove a tesni lepsie. No podla mna ten problem tam bol uz dlhsie. Len sme to za skrinou nevideli. My sme tam pred par rokmi robili stierku a farbu vyzeralo to ok, nevien kde sa stala chyba. Sme prizemny byt takze samo o sebe je to tmavsie a trochu vlhke. Ale mame odvhlcovac co odsaje cca 8l za den, a stale vylievame.
Odpovedať
@pavlinka898 ,píšeš-spravit izbu.Neviem,čo to je ale pokiaľ je obvodová stena plesnivá,treba zistiť,prečo to tak je.Následne odstrániť príčinu.Sklenou vatou by som takúto stenu určite zvnútra neobkladal.Ani žiadnymi "membránami" ani sádrokartónom.Takýmto "spravením" izby sa iba zníži teplota kritických miest,zhorší odvetranie studenej steny na ktorej sa bude ešte lepšie dariť plesniam,zníži sa akumulácia neohrievanej steny a samozrejme pri mrazoch premŕzanie takejto "spravenej" steny bude viacmenej touto úpravou naprogramované..Treba sa poradiť s odborníkom a potom to môže robiť aj bratranec priatela a jeho kamos..
Odpovedať
@jaropetrik prosim, poznate nekoho takeho kto poradi v BA a okoli ? Na 100% s vami suhlasim. Ze nevedomostou tomu moze uskodit. Ja som hladala na internetu ale nenasla som nikoho,vlastne ani,neviem koho na takuto radu mam volat.
Odpovedať
@pavlinka898 ,nechcem Vám radiť stav.inšpekciu ani členov komory stavebných inžinierov najbližšie k Vášmu bydlisku.Možno by stačilo uviesť svoje požiadavky,popísať stavbu,problém,hodiť sem pár fotiek a skúsení stavbári so základ.znalosťami fyz.súvislostí Vám poradia a usmernia.Chodí sem aj dosť odb.zdatných chlapov aj žien z BA a okolia. Osobne nie som zástancom vnútorného zatepľovania s konštrukciami,SDK a fóliami,nevýhody som opísal vyššie.V prípade nutnosti vnútorného zateplenia by som volil difúzne otvorené,bez parozábran,pások,bez vzduch.medzier,bez studených vnútorných povrchov stien.Celoplošný kontakt.systém.Sú tu aj videá s obkladaním z Ytong multipor.Nepoznám dôvod vlhkosti Vašej steny,ale aj pri suchom a dobre odizolovanom murive sa napr.pri vnút.teplote 20°C a relatívnej vlhkosti vzduchu 65% a teplote steny pod 13,2°C už zráža na stenách vodná para. A ako som písal v predch. príspevku,tomu sa treba vyhnúť..
Odpovedať
@pavlinka898 "za materiál plus niečo do kapsy" daj potom prosím vedieť, koľko to naozaj stalo, či je to dobre spravené, či ste spokojní. A potom po roku, dvoch. PS robili to ti dvaja už niekedy?
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?