Ako sa zbaviť pukania v radiátorových rúrkach?

Ahojte. Prosím vás, tí ktorí žijete v bytovkách, stávalo sa vám, že vám čosi pukalo v radiátorových rúrkach? Ako ste to riešili? Najprv nám to pukalo iba v kuchyni, to sme ako tak ignorovali ale dnes to začalo aj v spálni a ide nám to pekne na nervy. Niekedy to puká aj každých 5 sekúnd. Ďakujeme za radu 😞
Odpovedať
@zanetahn zvyčajne puká pri nahrievaní alebo chladnutí, spôsobuje to roztiažnosť materiálu pod vplyvom tepla.
Odpovedať
@sousedekovci89 ale ako to? Tá rúrka je stále horúca. Za ten rok čo tu sme do v spálni nerobilo iba dnes v noci začalo. A videla som nejakých 2 pánov niečo ráno robiť vo vchode tak neviem či je možné že oni do toho nejak pošprtali 😞
Odpovedať
Profilova fotka
Nam vymienali ventily v lete a prisli mrazy zacali sme kurit a tiez praskanie ani sme nespali, obehal som cely vchod co sa deje nikto nic nepocuje vsetko odvznusnene, s hlavou v smutku sediac pri radiatori som si vsimol ze jedna rura sa opiera o druhu, cize ked sa zacalo kurit a zohriala sa tak to praskalo roztiahol som to srobovakom a pichol medzi ne plast a odvtedy je svaty pokoj
Odpovedať
Profilova fotka
Staci ak niekto zalial podlahu az k rurke a tepelna roztaznost sa postarala o pukanie.
Odpovedať
@wolodymyr a to už je konečná a nedá sa s tým nič robiť?
Odpovedať
bohuzial nie ... mal by si pocit aky rachot to dokaze spravit ked susedovy 6 poschodi nad tebou praskne radiator 😄 to je rachot nam dokonca v stupackach pukala tepla voda ked vecer chladla ... uz som si nejak zvykol
Odpovedať
Nahlaste to spravcovi a ziadajte o vymenu kompenzatorov na 3 poschodi. Najlepsie su vlnovcove nerezove. Aj ked to niekto zaleje betonom zvysle smerom hore dole to furt ma tolko priestoru aby to v tom betone bez pukania chodilo.
Odpovedať
@gkrivanek No,praveze pri zalievani sa trubky obalovali papierom,kde sa to nespravi,moze to pukat.
Odpovedať
@dusan72 ano , poznam
Odpovedať
a odvzdusnili?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?