Ako sa zbaviť ploštíc v paneláku?

Zobraz úvodný príspevok
v panelaku sa v niektorych bytoch rozmohli plostice, davali si to striekat, nepomohlo, chcu to teraz riesit plynom. Otazne je, ci si mame dat aj my vyplynovat byt aebo iba postriekat .. alebo nic .. nemate skusenosti? dakujem :-(
Odpovedať
1
11
12
@alinehaline Keby si bola vedela hneď, že je to ploštica, tak by si ju naháňala po celom byte, to som si istá, že? :-)
Odpovedať
@vladka372 Neprestala by som, dokedy by som ju nenasla. vobec som netusila, co za peklo nas caka. Naviac plostice mozu mat rozne farby, podla toho, kolko krvy sa napili, od cervenkastej, hnedej, az po ciernu. Larvy mozu byt priesvitne, zltkaste, ale aj s tmavou skrvnou. A dospele plostice vyzeraju inak , ked su napite a inak, ked su hladne. Inak vyzera samcek a inak samicka. Takze kto ich nepozna, fakt nevie, co to je . A naviac je to strasne drahe, vyhodili sme postele, sedacky, takze nakup novych posteli, matrace, sedacky, parneho cistica, vyhodili sme vysavac, lebo nemal vrecka, nakup vysavaca, vsetky chemicke prostriedky, vrecia, umelohmotne kontajnery na veci, vsetky postreky, noci v hoteli, ked sme po kazdom postreku spali jednu noc v hoteli, aby sme to svinstvo nedychali.... proste je to strasne drahy spas. Skoda, ze stat a media neinformuje ludi o probleme, ze nemaju informacie, lebo bude toho cim dalej, tym viac. Vsade citam, ze USA, Kanada, Australia, aj Europa s tym maju vazne problemy, ze je momentalne celosvetova epidemia a ludia o tom nic nevedia a preto rychlo nereaguju a potom maju problem tak, ako sa to stalo nam.
Odpovedať
Este mi napadlo, odvtedy dodrziavame pri cestovani preventivne pravidla, aby sme si znovu plostice nedoniesli. Do hotela so sebou nosime velke igelitove vrecia a batozinu hned po prichode hermeticky uzavreme do vriec a davame do kupelne, tam sa plostice zvycajne nevyskytuju. Nikdy uz nedam kufor a tasky na postel. a nkdy si uz nedam veci do skrine. A po prichode z dovolenky idu vsetky veci a vsetko, co sme mali na sebe rovno do pracky na vyssiu teplotu. A kufor a vsetky veci kompletne sterilizujem horucou parou. Inak plosticami su zamorene aj najluxusnejsie hotely, takze nezalezi od miesta, kam na dovolenku clovek ide, treba byt opatrny uplne vsade :-)
Odpovedať
Este som zabudla upozornit ludi, ktori maju problem s plosticami, my sme si z bytu donieli plostice do auta a ked bol byt po styroch mesiacoch konecne bez plostic, opet sme si byt nevedomky infikovali plosticami z auta, no zacarovany kruh. Ze mame plostice aj v aute, sme netusili, to sme zistili az potom, ked som bola viac krat postipana pocas jazdy v aute. Takze okrem bytu nasledovali aj styri postreky auta.
Odpovedať
Dobrý Deň tak tiež mám problém s touto havedou má už niekto skúsenosť s tou suchou parou ? Ak áno ozvyte sa pondelok mi majú prísť vystriekat celý byt tou parou chcela by som vedieť či má niekto skúsenosť s tým dakujem
Odpovedať
@alinehaline dobrý deň prepáčte chcem sa vás len opýtať ako ste sa zbavili tých plostic mám podobný prípad za odpoveď vopred dakujem
Odpovedať
Zakurka, na predchadzajucej strane som to podrobne opisala, ako sa nam ich podarilo znicit, tak drzim palce. Co sa tyka tej suchej pary, tak ta sa nedostane do vsetkych malych skulinciek, takze treba kombinovat horucu paru plus postrek, plus vsetky veci vyprat, vydezinfikovat, potom hermeticky uzavriet, skratka treba utocit na vsetkymi sposobmi naraz. Inak, prave nedavno prisiel na trh novy postrek, ktory je velmi ucinny a ucinkuje pocas troch mesiacov, takze ho netreba opakovat. Skuste sa na neho poinformovat.
Odpovedať
@freedomka ahoj, aj ked s odstupom casu sa pytam, ci pomohla deratizacia a aka firma ti ju a za kolko robila....vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den, potrebujem surne poradit. Uz 2 noci ma nieco dostipalo, dnes v noci to bolo az 10stipancov, vyzera to ako od plostic. V izbe spi este manzel a 2 deti a oni su ok. Nic som nenasla, mozno trus na plachte ano, ale nie som si ista. Ako mam zistit ci ˇa dostipali naozaj plostice? Nic sme v byte nemenili, iba som bola pred par dnami v utulku zvierat a prenasala som stary matrac od jednej pani, ktora im ho darovala. Volala som s deratizerom, povedal, ze podla tych stipancov su to oni, cena 200-240€. Musim sa rozhodnut dnes ci ho mam objednat, kedze idu Vianoce. S touto polozkou sme neratali, preto nechcem vyhodit peniaze ak si nie sme isti? Dakujem za vsetky rady.
Odpovedať
@jonkaamisiko skor to budu blsky, vyper vsetky periny, plachty aspon na 60, aj svoje oblecenie, madrace vyhod na noc na mraz, dokladne povysavaj a povytieraj a potom uvidis ci zabralo
Odpovedať
Profilova fotka
blchy zevraj stipu aj cez den. Mna to stipe len v noci
Odpovedať
@ozzy33 ahoj. Pomohlo ani neviem co to je plodtica 0911145461
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
parny cistic na plostice, aky, nieco overene? citala som z jedneho zdroja, vraj horuca para vajicka neznici, inde zas, ze ano. v podstate mi ide o parny cistic rucny, ktory ma paru cez 100 stupnov.
Odpovedať
zdravím, poprosím dobrú dušu, či by mi dala kontakt do spravy na profesionálnu firmu na postreky ploštíc dakujem pekne
Odpovedať
@martina46 Neviem ako s tymto, ale od kamosky viem, ze jedina moznost deratizer, a vsetko poprat a nasledne do susicky dat, teda co sa tyka oblecenia a takychto veci
Odpovedať
@anaja46 jednak nikto netusi ktorom meste, okrese a na druhej strane ujo googel najde to co nebude k vam cestovat cez pol republiky...
Odpovedať
@zita19 ýno to ma nenapadlo ja som z Trnavy a som si myslela že všetci sú z TT :-)
Odpovedať
Na problem s havedou jednoznacne odporucam Dobol, je to nieco ako dymovnica no vyhoda je to, ze to zlikviduje uplne vsetko v dome/byte. Ak to budete objednavat tak si priratajte aspon 20-30% oproti tomu co pisu na baleni aby to bolo co najucinnejsie. Dobol som osobne pouzil uz dva krat (garaz, chata) a zabilo to uplne vsetko zive v miestnosti.
Odpovedať
@maros63 aj vajicka?
Odpovedať
to sa musis informovat u vyrobcu, na toto fakt odpovedat neviem
Odpovedať
Pochybujem, preto treba aplikovat viackrat za sebou/
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím. Podľa všetkého máme tento problém, najprv som myslela, že sme s z nejakého prázdninového výletu doniesli blšku a skúšala nás "odblšiť", ale dnes v noci som tú sviňu našla. Ešte dnes budem volať firmu, posteľ (doštípaná som iba ja, je šanca, že inde nie sú?) pôjde tiež ešte dnes ta het....Lenže. Chcem veriť, že sme si to naozaj doniesli z výletu, ale máme v bytovke jeden prázdny, neobývaný byt s nábytkom a rozbitými oknami. Je možné teda, že prišli odtiaľ (byt je na 1. poschodí, my na 2. ). Vie niekto poradiť, ako treba postupovať v takomto prípade? V tom byte už nikto nebol minimálne rok, tuším aj dlhšie, netuším kde je vlastník....Popýtam sa susedov, ale vzhľadom na to, že ani tie okná a zimu nik neriešil, tak asi nevie nik... Máme nejaké právne možnosti zistiť , či byt nie je infikovaný? Alebo....keby sme cez to rozbité okno tam hodili tú dymovnicu, čo spomínate v téme, je šanca, že to tie zmrdy zlikviduje? Lebo ak tam naozaj sú, tak sa asi nezbavíme vyčistením nášho bytu, že?
Odpovedať
Prosim vas mate skusenosti s trusom plostice? Moze to vyzerat takto nejako?
Odpovedať
Profilova fotka
@pravnikka nezakladala si uz jednu temu ohhladom tychto plostic?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@katuska2461 Dobry den. Je to uz dlha doba ale nasla som vasu fotku na internete. Mozete mi napisat ci ste zistila co tie cierne bodky boli? Od coho? Naozaj od plostic? Ja som to nasla u nas v byte tiez. Dakujem.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@katuska2461 Zdravim Vas. Zistili ste nakoniec, co to bolo? Myslim tie vylucky. Boli to prostice? Lebo podobne sme nasli aj my. Dakujem. ES
Odpovedať
Ty kks to je zrejme masaker mat doma. Neviem co by som robil. Da sa toho nejako natrvalo zbavit?
Odpovedať
1
11
12
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?