Ako odstrániť búchanie radiátora a hluk v rúrach?

Dobrý deň, Nájde sa tu nejaká úžasná duša, ktorá by mi poradila ako vyriešiť náš problém? Sme s priateľom zúfalý. Kúpili sme si dvojizbový byt kompletne ho prerobili, avšak najmä v spálni, vždy večer a nad ránom búchajú nám tyčky od radiátora. Je to veľmi nepríjemný zvuk ako keby niekto po ňom bil s kladivom. Čítala som rôzne fóra a vyskúšali sme už naozaj kadečo ale nič nepomáha, volali sme uz aj odborníkov z BD ale nevedia nám pomôcť, mal niekto podobný problém a podarilo sa mu ho vyriešiť, prosím o každú radu. ďakujem
Odpovedať
@buchotradiatora kontaktovat spravcovsku spolocnost nech zreguluju vykurovaciu sustavu. Moze byt aj problem v nespravnom uchyteni radiatorov (radiatory nemaju volu na pohyb vplyvom tepelnej roztaznosti), ale primarne buchanie a piskanie radiatorov je nevyregulovana sustava
Odpovedať
@buchotradiatora Ak klepoce ventil a je tam termostatická hlavica , tak je naopak zapojený prívod a spiatočka ....
Odpovedať
ja to tipujem na to iste ako u nas ...chladne / zohrieva tak bucha, vzdy vecer napr. aj potrubie vody ... vela ludi to pri rekonstrukcii neriesi, poterom zaleje co sa da a potom sa cuduje ... nevravim ze za to mozete vy ...ale taky je problem ... hlavne pri prerabkach jadra to je robosom fuk taketo vecy
Odpovedať
Vopred ďakujem každému za koment, za každú radu, lebo fakt som z toho už na prášky 😞 keby sa tu dalo pridať video alebo zvuk upresnila by som Vám to viac. @shadowmilan nie bytové jadro sme neprerabali, a nedávali sme ani nivelak ani podlahy pri tyckach nemáme na tesno. Máme ponížene stropy mysleli sme si že cd profil sadrokartónoveho stropu bucha o tyčky lebo boli dosť na tesno, odstránili sme aj ten problém, tyčky majú volnu ale aj tak to bucha 😞 sme zúfalí nik nám nevie pomôct a už asi 3 mesiace sme nevyspati 😞
Odpovedať
Tu je foto tyčiek
Odpovedať
sak mne to bucha tiez ked chladne a znova roztahuje ...ale nieje to take hrozne ... aj vodu obcas pocut v noci ... asi stym len tak nic lahko neurobite ...lebo buchat to nemusi kvoli Vasej prerabke ale niekoho ineho 😄
Odpovedať
Už som to tu kedysi písal, treba uvoľniť rúry v strope či v podlahe, problém zmizne...
Odpovedať
@buchotradiatora to nie su tycky, to su rury. Teda aby sme sa bavili o tom istom. Inac aj stupacky, alebo vertikalny rozvod. A ked buchaju stupacky, tak jednoznacne nemaju priestor na dilataciu. Nevyhodil nejaky iniciativny sused dilatacne slucky na stupacke? Nezalial stupacky niekto poterom? To musi by pocut v kazdom byte. Vyzvite spolocenstvo na zvolanie schodze vlastnikov a musi sa to riesit na celej stupacke.
Odpovedať
@shadowmilan v poriadku, že vám to bucha a vám to nevadí, asi to máte v inej intenzite alebo tak, my to máme v spálni a je to dosť hlučné, hocikomu komu pustím nahrávku tak sa divý, že vôbec tam vieme spať .. čo nevieme sme permanentne nevyspati... @dedo758 čo sa týka uvoľnenia rúr to sme urobili ako prvé, keď sme chceli tento problém odstrániť žiaľ nepomohlo búchanie je rovnaké. Uvoľnili sme ich aj pri strope aj pri podlahe. Susedov sme sa pýtali im vraj nič nebucha... 😞 v piatok majú prísť z BD zas tak som zvedavá či niečo navrhnú, píšem sem aj preto, lebo som chcela aj nejaké vaše skúsenosti aby som s tým vedela konfrontovaný bytové družstvo. Ďakujem naozaj každému za akýkoľvek tip a akúkoľvek radu 🙂
Odpovedať
Uvoľnené to bolo tak, že sa rúry v strope/podlahe hýbali a nedotýkali betónu? Ktoré poschodie z koľkých to je? Robí to aj pri zatvorenom ventile?
Odpovedať
@dedo 758 Poschodie je to prvé, resp. vyvýšené prízemie. Pod nami je len sčasti chodba a sčasti su pivnice. Čiže hovoríte, že rúry su voľné v betóne a preto to bucha? Robí to aj keď sa topí, aj keď sa radiátor vypne a absolutne sa netopi.. skúšali sme aj tak aj tak a nič.... 😞
Odpovedať
@buchotradiatora nie, nie su volne ulozene v betone a preto buchaju. Keby mali volu, kde sa mozu roztahovat, tak nebuchaju. A nemusia byt zaliate u vas, mohol ich zaliet hocikto nad vami
Odpovedať
Článok sa načítava...
@buchotradiatora a nebucha vám po ňom sused kladivom? 😃 Robia sa aj také naprieky. Ak to nieje sused, tak ako píšu vyššie: žiadne rúry vykurovacej sústavy nesmú byť zaliate betónom, poterom ,ani nijak inak pevne spojené s budovou. Musí byť zabezpečená dilatácia potrubia.
Odpovedať
Profilova fotka
@buchotradiatora Odpovede na problém boli už zodpovedané prispievateľmi hore.Tak to nejako zhrniem .Rúry v stúpačkách sú vedenia po ktorých sa šíry zvuk ,ktorý počujete.Ako sa rúry nahrievajú,alebo chladnú a nemajú dostatok miesta tak sa rozťažnostou dotýkajú stien a pri tom vznikajú zvuky.Preto sú rúry často obalené aspon kartonom v prestope poschodí.Daný problém môže vznikať / napr na 3 poschodí/,ale potrubím sa zvuk prenesie k Vám a Vy ho počujete a druhý sused nie.Tzv rezonancia v potrubí. Ďalej môže byt vadný termostatický ventil u niekoho vo vašej stupačke a nevyregulované tlakové pomery v stúpačkách. Máte dialkové vykurovanie,alebo nejakú vlastnú kotolnu pre pár domov ?Ak máte vlastnú kotolňu nemenili v kotolni náhodou čerpadlo na..... Vašu vetvu kúrenia!!!!!!! Veľmi často vymenia čerpadlo,ale neznížia,alebo málo upravia výkon "tlak" čepadla, akým tlačí vodu do potrubia. Je to vlastne vyregulovanie tlakov na strane kotolne .
Odpovedať
Skúsim každú jednu radu, ktorú mi sem píšete,aj keď viacero sme už vyskúšali a nič 😞 v byte nám to bucha už nielen večer ale už aj cez deň, resp. celý deň 😞 😞 😞 😞 @megadesign nie nebucha žiaden sused, keďže nám to bucha celý deň a v noci o 3,4,5 pochybujem , žeby si dal takúto námahu. 😄 @zmrzlina_sk ďakujem za info prezistim ako máme riešené kúrenie zas nie som v tomto obore zbehla nasťahovali sme sa len pred pár mesiacmi a teda nemám ešte info ako to je u nás prezistim a napíšem, obeham susedov či v súčasnej dobe neprerabali snáď budú fér a povedia 😞 ten zvuk je naozaj hrozný :+(
Odpovedať
Treba poziadat spravcu o namontovanie kompenzatorov.
Odpovedať
Profilova fotka
@buchotradiatora Pobehať susedov nad tebou môžeš a zisťiť či nepočujú nejaké klepoty.Susedia nič nemôzu "prerábať " na kurení a či majú väčší,alebo menší radiátor je úplne jedno. S tou výmenou čerpadla to som myslel v kotolni,čo Vám dodáva teplo. Ešte taká poznámka.Ak sa bude klepot zväčšovať s postupným otepľovaním je to spôsobené veľkým tlakom v potrubí.Totiž sa začne uzatvárať čoraz viac termoventilov a tým sa ešte viac zvýši tlak a prietok v stupačke. Taká moja rada.Tlač čo najviac na správcu domu ohlade tohto problému. Za chvíľu je koniec vykurovacieho obdobia a keď to neodstránia teraz budeš sa s tým trápiť aj na daľší rok.
Odpovedať
@zmrzlina_sk obehala som zopár susedov nado mnou, nie každý bol doma, musím ešte večer zbehnúť ako som spomínala my bývame na 1.poschodi, resp. prízemí, tzv. vyvýšené prízemie. V byte nad nami nik nebýva, boli sme na 3.poschodi pani povedala že počuje tiež buchot ale nie silný, potom sme boli na 4.poschodi a tam pani tvrdila, že nič nepočuje (je to staršia pani, môže byť, že búchanie je u nej tiež a nepočuje) boli sme aj na 6.poschodi a tam pani tvrdila že jej tam tiež búcha, že nie silno ale počuje klepot. Tak neviem musím ísť ešte na zbehnúť na 7. a na 8 poschodie. Áno v tomto máte pravdu musím na nich tlačiť,veď ono sa tak naozaj nedá spat. 😞
Odpovedať
Ak je klepot tak je prehodené prívod spiatocka, povedzte im to...
Odpovedať
Profilova fotka
Nezavidim, dobre si to pamatam, kym sme byvali v byte. :-| My sme to neporiesili, ale kazdu vykurovaciu sezonu sme trpeli. Tak vela stastia
Odpovedať
@buchotradiatora zelam vela trpezlivosti. J nas tiez klepali. Chodili experti ako na klavir (alebo aspon vystavovalj vykonove listy) , nic sa nezlepsovalo. Ale ked sme sa dohodli susedia,, a zacali vyvolavat den pri dni na dispecing naraz nabehla partia na pol dna a bol pokoj. Doregulovali sustavu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@buchotradiatora my máme ten istý problém,plus blaznivu susedu ktorá potomklepe s niecimna radiator,pretoze si mysli že jej klepkaju🙈strach
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?