Zmena elektriny z 220 na 380V

prosím potrebujem poradiť,ako postupovat pri vybavovani zmeny el,napätia ,Dom mame napojený na 220V, a potrebujeme podať žiadost o zmenu na 380.V Na ZSD potrebujem podat nejaku žiadost viete mi s tým prosím poradiť? Vobec sa v tych tlačivách nevyznám
Odpovedať
choď tam a opytaj sa
Odpovedať
Profilova fotka
Najskôr si pripravte si nevy.Odporúčam aspoň mesačné liečenie alebo dlhodobú dovolenku. Podobné som riešil aj ja pred 2 rokmi. V elektrárňach je banda imbecilov . Najskôr potrebujete projekt. S projektom idete na elekrárne tam vám dajú tlačivo a potom je to už ďalej nejasné .Záleží na tom na ktorého z imbecilov natrafíte a ako sa predtým vyspal. Väčšinou je to zakaždym inak a každý týždeň iný postup.Prajem veľa pevných nervov.
Odpovedať
@marica888 to si môžeš dať žiadosť i emailom na ZSE-distribúciu , musíš uviesť dôvod, na čo potrebuješ 3 fázy, minimum 3x25A môže dostať ak je voľná kapacita, dnes to dávajú na novostavby bežne,
Odpovedať
@vrajmantak najskor musim vypísať žiadosť inak sa ani nebudu baviť,,to už viem len neviem ake spotrebiče tam mám vypísať viem ja aky výkon ma bojler,či chladnička či konvica alebo práčka či umývačka,,to mam všetko hladat papiere??
Odpovedať
@duzu práveže nieje to novostavba je to starši dom ale spravili sme chybu hned pri prerábke sme mali riešiť ,pretože nam vyhadzuje ističe ,,proste neutiahne viac spotrebičov naraz
Odpovedať
@mesarosanton tak tie nervy už chystam ,,len neviem zatial ani tu žiadosť dať dokopy na ich stranke kedže chcu výkony spotrebičov ,,tak som to zavrela ,,že snad po sviatkoch ..
Odpovedať
Profilova fotka
@marica888 Som vám písal musíte začať od projektanta.Mňa stál projekt na zmenu z 220V na 380V 50€ On vám povie aj to čo ďalej ,stále sa to mení. V Moravciach nepoznám žiadneho. Veľa o tom vedia aj samotný elektrikári hlavne tý čo robia revízie.
Odpovedať
@mesarosanton dakujem,
Odpovedať
@marica888 najskôr si musíš zistiť príkon spotrebičov, ktoré budeš používať, každý spotrebič má štítíok kde je to uvedené, podľa príkonu sa vypočíta veľkosť prúdu a z toho sa bude vychádzať, či ti bude stačiť 25A alebo viac, aké máš spotrebiče a aký je hlavný istič teraz?pokiaľ nebudeš mať veľkú indukciu , 3-fázový motor, možno bude stačiť i 25 A, bojler, práčka, myčka sa dá načasovať, aby nešli naraz
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?