Zápach z krbu

Ahojte. Mám taký problém s krbom, ktorý som si robil sám a potrebujem poradiť. Krbová vložka bola zapojená celú zimu a kuril som vnej každý víkend,takže vypálená bola. Keď som ju obostaval a zakuril som asi po hodine začala smrdieť, taký štipľavý chemický smrad. Neviem či to nejde od dilatačnej pásky, ktorá je nalepená na vložke(výrobca tvrdí že vydrží 1100stupnov). Alebo aj samostatnú obostavbu treba vypáliť, ako krbová vložku,keď je nová?
Odpovedať
@valdopreukrutny a na spodku nemaš mriežku? aspon nevidiet na foto, však tem vzduch tam musi prudit
Odpovedať
@valdopreukrutny Je tam mriežka
Odpovedať
@valdopreukrutny ked si lepil obostavbu nepadlo niečo na vložku?skontroluj svetlom cez vrchnú mriežku ked sa kúri
Odpovedať
Neviem o tom,ale pre istotu to pozriem
Odpovedať
Kuril som tam len asi 2-3hodky, nabudúce skúsim dlhšie a uvidím,či sa bude niečo diať.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@valdopreukrutny Ako ste dopadli? Samostatnú obstavbu netreba vypáliť, takže pes bude inde zakopaný. Akým materiálom ste to obmurovali? Ako ste postupovali pri stavbe? Dilatačná páska je z akého materiálu a s čím ste ju k vložke prilepili? Natreli ste s niečím vnútornú stenu obstavby?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@deltako ja som to natrel z vnutra penetrakom silapen a po zahriati to strasne za nim smrdi a neviem co s tym robit..
Odpovedať
@david1200 ako nater na vnutornu stranu superizolu som pouzil vodne sklo a bez problemu.
Odpovedať
Profilova fotka
@david1200 My práve kvôli tomu, aby sme sa vyhli takýmto prípadom, vôbec nepoužívame ani biely, ani sivý izolačný materiál (naschvál neoznačím výrobcu). Jedine žltý. S tým nie sú žiadne problémy. Teraz keď už je to postavené veľa vecí sa s tým nedá spraviť. Po celej ploche vnútornej strany obstavby sa už nedočiahnete a vonkajšia časť to nemá na svedomí. Ak by ste sa chceli úplne zbaviť závade, odporúčam celé rozobrať a postaviť z iného materiálu (žltého)
Odpovedať
@deltako a keby som predsa len niekde dociahol ako by som to mohol dat dole?
Odpovedať
@profistavbari ja som staval z dosiek skamotec a ten penetrak potrebujem dat dole bez rozobratia lebo je uz dokonceny
Odpovedať
@deltako Zdravim. Postavrne to je z izol dosiel silca a zvnútra som to nenatrel ničím ,asi to bude problém,lebo ked kurim a mam otvorený ext. Privod vzduchu, tak to nesmrdi,lebo teplo ide von komínom,ale ked ho priskrtim,tak to ale za hodku začne.co myslíte?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@david1200 Počul som o tom, že niekto pretrel celú vnútornú stenu obstavby flexi lepidlom, ale to tiež je len dočasným riešením. Ja osobne takéto riešenia neodporúčal. Najlepším riešením je vymeniť tento materiál za lepší, ktorý takéto problémy nerobí.
Odpovedať
Profilova fotka
@valdopreukrutny My Vami uvedený materiál nepoužívame práve kvôli takýmto nedostatkom. Rozumiem, že žltý materiál je o niečo drahší, ale takéto problémy nemáte. Ten sa nepráši. Používanie lacných materiálov majú svoje nevýhody (aj iné, nie len prach), ktoré častokrát zbadáte len po čase. Predpokladám, že Vás tiež neupozornili na fakt, že zvýšené množstvo prachu, ktoré lacnejšie materiály (biely, sivý) zapríčinia nie je nezdravé a môže vyvolať astmu alebo alergiu.
Odpovedať
@profistavbari myslíte že keby som to pretrel z vnútra vodným sklom na ten penetrak prekrylo by ten zápach?
Odpovedať
@deltako to si ja bohužiaľ z finančnej stránky nemôžem dovoliť keďže materiál má stal skoro toľko čo krbová vložka 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@david1200 Chápem. Ak by ste na začiatku objednali ten lepší materiál, tak odhadujem cena materiálu by bolo okolo 100-150Euro navyše oproti tomu, čo máte teraz.
Odpovedať
@deltako veľmi ma to štve teraz. Mal som radšej kúpiť krbové kachle. Zaujímavé je že keď som napísal do obchodu kde ten penetrak predávajú tak tvrdili že to predávajú 10 rokov a doteraz s tým žiadne problémy nemali. Taktiež ani ja nikde nemôžem nájsť na to zlú recenziu
Odpovedať
Profilova fotka
@david1200 Tak treba hľadať príčinu niekde inde. Ani jeden zo spomínaných stavebných materiálov nemá prečo zapáchať. Čo sa týka penetráku - taktiež by pri správnej aplikácii nemal robiť problém...
Odpovedať
@david1200 myslim ze nie. Ten penetrak sa bude aj tak zohrievat a smrdiet pokial sa nevypali.
Odpovedať
@atrac3 nevie kde inde lebo je to presne ten pach ako keď som to natieral
Odpovedať
@profistavbari myslím že už mal čas sa vypáliť lebo som topil 2x po 6 hodín a to som fakt s drevom nešetril..
Odpovedať
@david1200 to bude na dlho. Tie dosky su urcite napachnute. To chce len cas alebo rozobrat
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mne zapach zacal po 2 rokoch. Pri stavbe som naivne veril krbarovi, ani ma nenapadlo, ze material, ktory pouziva sa musi rezat s okuliarmi a ruskom lebo z neho ide toxicky prach. Ale vraj po penetracii je to bezprasne = bezpacne. Tudlajs. Otvotim mriezku na vyduchu, uplne jemne prejdem vnutornu stranu prstom a hla biely. Ked sa to uvolnuje pri jemnom potiahnuti tak pri hodinach silneho prudenia velmi horuceho vzduchu akoze nic, jasne. A z krmecito-silikatovych dosak sa asi stale bezne stavia, nerozumiem tomuto svetu asi. Jedine riesenie ako pise delatko, cele od znova s netoxickym materialom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?