Umývačka riadu ukazuje chybu 30 - poradíte?

Chcel by som sa opýtať, či by niekto nevedel poradit. Mám umývaačku riadu ELEKTROLUX ESI4500LAX. Začalo mi na dislpeji ukazovať chybu 30. Dočítal som sa, že to je ochrana proti vytopeniu. Skusil som ju rozobrať a skúmal som, kde ttečie voda. Zistil som, že voda tečie cez hadičky z malých vaničiek umiestnených pod dvierkami na oboch stranách. Z toho dedukujem, že dvierka asi dobre netesnia v spodnej časti kde je tesnenie. Ale je tam ešte aj nejaký drôd, ktorý je uvolnený a neviem ako ho tam nasadiť a na čo slúži. Poddľa stránky electrolux na nete by to mala byť svorka závesu umývačky riadu. Vie mi niekto poradiť ako odstrániť vyššie popísanú chybu? Ďakujem.
Odpovedať
Zavolať servisného technika.
Odpovedať
Tiež mám elektrolux. Stačí z tej vaničky spongiou odstrániť vodu. Mne to správy raz za rok ak je veľmi špinavý riad a nestíha odtekať a tými hadickami preteká voda
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Mal som na elektrolux umyvacke zapchaty odtok, zaplo sa d30 vytopenie umyvacky, privod sa automaticky stopol, nejake cakanie jeden den, ako tu niekto radil jasne ze nepomohlo, jaasne ze voda zo zatopeneneho plavaku sama neodide, podla knizky som mal len uzavriet privod vody a zavolat technika, k vanicke a plavaku som sa dostat nevedel, umyvacku som teda len naklonil v smere kde su dvierka a pomaly ju polozil tak ze lezala na dvierkach, uz v strednej polohe zacala vytekat voda, asi liter vytiekol, postavil som ju spat, zapol a setko je ok, kolko by za tento ukon zobral servisny technik?
Odpovedať
Profilova fotka
@martin_kovacik Nechci vediet, co by si zauctoval, uz len to, ze by sa objavil medzi dverami by bolo minimalne 20 oci 😄
Odpovedať
@martin_kovacik @nemcek Keby si bol opravár spotrebičov a klient ťa zavolá opraviť umývačku riadu, koľko by si si vypýtal za takúto opravu? Len nepovedz, že by ti stačilo 5 € a to by ti pokrylo všetky náklady. 😒
Odpovedať
@martin_kovacik Že sa Ti to podarilo a nenapáchal si viac škody ako osohu si gratuluj ;-) .. Ver tomu že ST by zobral iste viac ako 20€ / u nás/ aj keby bol iba vo vedľajšom vchode alebo u susedovcov.. ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@martin_kovacik , prave urobene a dunguje to !!! Budeme sledovat ako sa to bude chovat dalwj.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?