Rozpocet tepla v bytovom dome pri neplatnych meracoch

Zdravim vsetkych, nedavno som dostala vyuctovanie nakladov pre byt a bola tam necakane vysoka suma pri polozke "Ustredne kurenie" - nedoplatok, a v porovnani s poslednymi rokmi suma cca dvojnasobna. Pri udaji o meraci tepla bola poznamka "MT bez platného overenia". Predpokladam, ze spravca (uz dnes byvaly) nezabezpecil planost meracov tepla a teda sa teplo rozpocitalo inak. Moja otazka je - ako sa v tomto pripade (tj, ked su merace neplatne) rozpocitavaju naklady na teplo v bytovom dome ?? Odhad podla spotreby v minulom roku/rokoch ?? Alebo rozpocitanie je podla rozlohy vykurovanej plochy ?? Alebo ... ?? Mam na mysli tu cast spotreby, ktora sa ma normalne vypocitat podla meracov tepla. Dakujem, Helena
Odpovedať
@bratislavcankanm Správca robil odpočet pomerových rozdeľovačov na prelome rokov? Robil to v celej bytovke, alebo len u teba nie, alebo nerobil v celej bytovke? Aké máte PRVN - digitálne, alebo analógové? Čo to znamená, že máte PRVN bez platného overenia?
Odpovedať
@chrobak7 nie som si ista, co znanema ta poznamka "MT bez platného overenia" pri meraci tepla v pravidelnom rocnom vyuctovani. Len predpokladam, ze merac bol z nejakeho dovodu neplatny a teda sa teplo rozuctovalo inak, nie podla udaja z meraca. Merace mame asi digitalne, prikladam foto mojho meraca, z dnesneho dna. Takyto merac ma kazdy byt v dome. Ci aj merace ostatnych susedov su "bez platneho overenia" podla ich rocneho vyuctovania - to netusim.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?