Pergola 6*4

Zobraz úvodný príspevok
Je možné urobiť pergolu dlhú 6m len na 4stojky a bez zavetrenia. Použité budu bsh hranoly 160*160, a asi aj plechové vinkle. Koľko kg má nosnosť Tramova papuča (nepodarilo sa mi nájsť). Prípadne našiel by sa niekto len na montáž, alebo návrh konštrukcie.
Odpovedať
1
2
@zita19 ano
Odpovedať
@ruren je mi Ťa ľúto ....
Odpovedať
@zita19 bože,takto zložito hovoriť o primitivizmoch..
Odpovedať
@daralbajda mam ti to nakreslit aby si pochopil? Ale nie, nenakreslim. Citanie obrazkov je veda, nemuselo by zabrat
Odpovedať
@zita19 deti rady pozerajú obrázky.... len pozor na eulorovsku vzpernu silu na prepone..
Odpovedať
Profilova fotka
@tominohorvath stále sú tam bodové a osové sily okolo skrutiek a tie nemajú tretí rozmer. Trojuholník na zmenu tvaru potrebuje zmeniť jeden rozmer, to je sila, ktorú zadržiava, obdlznik alebo štvorec sa zmení na kosodlžnik so zachovaním rozmerov strán takže šikmú silu neovplyvní
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Takto sme to nakoniec vyriešili
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@tominohorvath Na vrch tej pergoly ste nedali nič? Myslím lexan, prípadne zo spodu rolovaciu markízu?
Odpovedať
@kajo873 ja by som najradšej dal sklopné lemely, ale nevedel som zohnať len vo FR. A čakať sa mi nechcelo.
Odpovedať
@tominohorvath Aha, takže to je takto len na pevno drevo a nič na tom?
Odpovedať
@kajo873 áno. Je tam iba tienenie. Nie plná strecha
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Pridávam porealizacne foto...prežilo to niekoľko silných búrok, keby som nebol sraľo, nedával by som už teraz ani tie šikmé zavetrenia, stačili by tie vinkle z pasoviny...
Odpovedať
Profilova fotka
@mistro pozdravujem...chcem sa len spýtať na tu vasu pergolu....je vopne stojaca, ci ju mate aj nejako primontovanu k domu? Ďakujem za odpoveď. 🙂
Odpovedať
@monika_lucanova_ivanova dobry den, je po celej tej jednej dlhej strane pevne pripevnená k domu...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?