Cena za murovaný bazén 10x5

Profilova fotka
Dobrý deň. Zaujímali by ma odhadované ceny na murovaný bazén 10x5. Podľa fotky približne. Prvé 2metre hĺbka cca do 30cm, ďalšie 4metre hĺbka 1,5m a nasledujúce 4metre hĺbka 2m. A v prípade, že by sme pri tejto cene okoktaveli, ma zaujíma, aký cenový rozdiel by spravila úprava rozmerov z 10x5 na 8x4. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ahoj, chcem sa spytat - uz mate bazen hotovy? Ak hej, robili ste svojpomocne, alebo cez firmu? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola ahoj. Este nie. Ale zacneme svojpomocne (vykop jamy, pripadne vybetonovanie) a pokracovat bude asi firma albixon. Tym, ze chceme nieco maximalne na mieru, vysli nam ako najvhodnejsia firma.
Odpovedať
@bambiluna Dakujem za info :-), nech sa podari co najskôr :-)
Odpovedať
@bambiluna co citam na ten albixon tak netreba mat velke oci :-) Nedodaju na cas, po roku ti odpadnu trysky, reklamacie sa nedockas ... Ked uz budete murovat, tak si to nechajte rovno spravit firmou a len natavit foliu a budete na 15r vysmiati a usetrite nemale peniaze! Tiez sa mi pozdava bazen 10x4,4m (koli 1,5m sirke folie). Cena je smiesna pri svojpomoci: do 100E zemne prace; zakladova platna vratane technologickej miestnosti 12x5x0,10m + kari rohoze + stavebna folia + debnenie 600E; DT20 400ks 350E; armovacie zelezo fi10 520m 300E; zalevka betonu 7,5m3 vratane venca a pumpy 500E; geotextilia 100E; 5cm XPS na oblozenie 100m2 700E; sietka kleber 100E; poplastovane listy + Bauder THERMOFOL U 15 folia 700E; technologia vratane protiprudu 2000E; 500E na drobnosti. podciarknute 5950E bez roboty a standardne ceny bez zlavy.
Odpovedať
Na co ti je 2 m hlbka? Uplne postacuje 1.8 na kraji a mozno aj menej.
Odpovedať
@truly na kraji je 135cm lebo voda je -10cm koli skimmeru cize 125cm.
Odpovedať
@rkorba ktoru technologiu a protiprud si myslel za 2000€?
Odpovedať
@codyy protiprud 900 vyber si a pieskova filtracia s uv lampou 800 + 300 bizuteria skimmer trisky svietidla.
Odpovedať
@rkorba tvoje ceny su dost mimo. Na jar sne dokoncili svojpomocne bazen 8x3,5 bez protiprudu, ale s prestresenim. Cena 16tis aj par drobnych. Suma je vratane dlazdy cca 30m2 okolo. Prestresenie z toho bolo tusim 3700e. Tak si prepocitaj
Odpovedať
@matoztt ved koli tomu som tam dal 500E rezervu :) Povedz mi v ktorej polozke som sa pomylil a ja ti ju vysvetlim detailnejsie :-p
Odpovedať
@rkorba zacnime v zemi, vykop 100e? Za 3 hodiny to jcb nevykope. Vies si predtavit tu kopu hliny? Kam s tym?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matoztt ja mam velky bager po 25E/h a za 6h mi vykopal zakladovu skaru na barak o dlzke 91m. Zemina sa mi extra zide, lebo zdviham 1000m2 o 40cm, takze by som to mohol brat ako usetrene, ale nemozem z dovodu vypoctu pre siroke masy a nie pre mna 8-) Pod do mna :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba vsetky ceny sedia az na tu plachtu. Ja som normalnu plachtu pod 19 euro nevidel.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba to by si dal do bazena hnusny sedy fatrafol? Skarede to je aj na streche a nie este v bazene :-D
Odpovedať
@rkorba ked sa ti zide tak ok, ale za vykop, rozvoz tej zeminy nedas v skratke 100 euro. Nepotrebujem sa hadat, ale jednoducho to za tvoje ceny nedas. Ja som mal tiez rozpocet 7 a skoncilo to cez 16. Napr aj roxory, ja tam mam cez1500metrov, mozno zbytocne ale je to tam. Dalsia vec, platnu nemozes urobit 10cm, mne bolo odporucene 20-25 cm a dvojmo karirohoze, 20cm poriadne zhutneneho makadamu pod tym. Technologia samotna bola okolo 2000, tam bola filtracia, komplet rozvody, trysky, svetlo, skimre 2ks, eletrorozvody, skrinka, istice prudovy atd. A to tam mam priemerne kvalitne veci, nic extra.
Odpovedať
@pipulkoo pozri sa na jakinov bazen a povedz mi ci to je ohavne :-) Naco platit za foliu 4x viac len koli farbe? Aspon to bude ladit s barakom so sedou fasadou :-D @matoztt viem vzdy sa to predrazi :-) Ja som siel jednoducho po ploche a objeme a praci zdarma, to neoklames ;-) Ver mi ze 10cm doska z c20/25 postaci 99% ludi to tak ma. Zeleza sa tam da vzdy viac napchat a nie je lacne, ja som ho naplanoval kazdych 50cm vertikalne a 2 pruty do kazdej rady horizontalne co povazujem za minimum. No nic ine mi neostava, len teoriu overit praxou :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, chcela som sa spýtať strechárov, ktorí už majú takto postavený bazén....dali ste si použitie mat. pre vymurovanie nejako prepočítať statikom? My uvažujeme nad veľkosťou 2,75 x 8metrov (máme väčšie deti a nechceme protiprúd, tak nech sa tam dá trochen plávať) :) Murár, ktorý by nám mal s tým pomôcť mi odporučil, aby som si to dala prerátať aby to bolo ok. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@mirmuc ak chcete plávať kúpte si protiprud 8m nie je ešte stále plavecký bazen
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ten vykop za to iste nedas. Mne kopal 19 tonovy bager ktory ma asi 3x vacsi vykon ako JCB a kopal 4x6x 1,8 m asi 2 hodiny. Takze daj si v tejto polozke opravku tak na 250 EUR. Tatru tam budes potrebovat tiez cca 6 hodin pri Traktorbagriku co je zabudnutych min 100 EUR. A ak to mnozstvo budes chciet roztiahnut po pozemku tak zrovnavat ak to tatra dobre rozlozi to bude tiez 2-3 hodiny (povedzme dalsich 70 Eur). Ostatne polozky sa mi zdaju obdobne prikraslene.
Odpovedať
@mirmuc 2.75 je podla mna strasne uzke. My mame 6x3.5x1,5 a sirka je ideal. Ale dlzku by som dala tak aspon na 7 metrov. Ale s otazkou nepomozem. My nemame murovany.
Odpovedať
@mirmuc ja som daval DT 25 po celom obvode. Nezabudnut na viac ocele medzi bazenom a sachtou, tam je obrovsky tlak do priestoru.
Odpovedať
@abobo ja kopem len meter do zeme , lebo o 0.5m zdviham okolity teren ;-) Takze len vybagruje a hodi vedla, cize nemusime tatrovkovat :-) @matoztt dobry napad, lebo na ostatnych stranach ma oporu ;-)
Odpovedať
@rkorba veruze ma, zasypana hlina nepusti. Ked som v sachte, teda pod urovnou dna vzdy si spomeniem co je za stenou :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ok potom mi daj vediet. ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
nebudem obnovovat temu ale zaujimalo by ma co tak vyjde taky kopany bazen pri takychto rozmeroch ako dala autorka temy, a co to tak vyjde rocne na udrzbu napriklad??ma niekto skusenost?
Odpovedať
@rado220 svojpomocne, alebo na kluc?
Odpovedať
@rkorba naj na kluc ale aj svojpomocne
Odpovedať
@rado220 nechcem byt pochybovacny, ale co povazujes za svojpomoc? Budes betonovat, murovat, instalovat technologiu, elektriku, zvarat foliu, alebo len firmy vyberat? Pokial to nedokazes, tak si to daj rovno nacenit firmam.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?