Kotol Bosch condens GC 2300i W 24 nekúri

30. dec 202080

Zdravím. Pred nedávnom sme v staršom dome riešili kúrenie a bol k radiatorom na rozdelovači namontovaný aj plyn. kotol Bosch condens GC 2300i W 24 avšak zatial tam nebývam a preto nebol zapojený zásobník. Chlapík ktorý kotol mal spustiť má pravdepodobne covid a cez telefon mi povedal že stačí už len kotol zapnúť a nastaviť teplotu. Avšak ked kotol zapnem tak nezačne kúriť. Zobrazuje 13st. Ja som nastavil 35st. do radiátorov ale nič sa nedeje. Chybu žiadnu nevypisuje. Viete mi poradiť?

• No v prvom rade by kotol mal spustat dervisak. Suvisi s tym zaruka.
    Skontrolujte ci mate pusteny plyn do kotla a aj vsetky privody/odvody vody ci maju otvoreny ventil.
    Ja som mal kotol (ina znacka) najprv zapojeny bez plynu (zatvoreny ventil) a vyuzival som iba zapnute cerpadlo na odvzdusnenie systemu. Servisak pustil plyn a kotol zacal kurit. Potom ponastavoval vsetko cez servisne menu.
    Cize bolo by lepsie zverit to odbornikovi. Urcite ich bude viac, nie iba jeden.

• Jednoznačne by to mal riesit servisak len dnes mi jeden z okolia nevedel ani povedat ci tento rok pride. Tak som skusil tu ci niekto nema skusenost.
    Kotol ma plyn pusteny aj ventil studena/tepla voda. Pri zapnuti sa aj horak na chvilku zapne ale potom ho vypne a nic.

• @john_coffey  čerpadlo ide???

• Sponzor fóra
  • Ak ma kotol vsetky media, ktore mam mat a pozapnuti horaka po chvilke vypne, tak zrejme nema nastavene zakladne parametre. Niektory snimac/parameter ho prinuti vypnut.
    S tym veru iba servisak poradi. Cez servisne menu nastavi, co potrebuje. Mozno po telefone by vedel pomoct, ked nemoze dojst.

• @robo28w  No ze vie fungovat to som sa presvedcil ked som nahodou podrzal jedno tlacidlo a vyvolal rezim pre meranie spalin a kotol zacal kurit a aj cerpadlo vodu hnalo vodu do radiatorov ale kedze to bola viacmenej nahoda tak som to vypol.

• No nic zajtra skusam zohnat servisaka. Dakujem

• @john_coffey  daj vedieť čo tomu bolo.

• Trošku neskôr ale predsa. Technika som zohnal ešte pred sviatkami.
    Ten si pokukal kotol a potom že preto kotol nekúri lebo sme nepripojili izb.termostat. Oddekloval kotol a do svorkovnice kam sa ten regulator pripája vložil asi bypass z obyčajného 1,5med.kábla. A kotol po reštarte fičí.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém