Ako píliť lícové tehly na pásiky obkladové?

mám plné tehly z ktorých by som rada napíla alebo nechala napíliť obkladové pásiky, ktoré chcem použiť v interiéri na obklad. Máte niekto skúsenosti s pílením pásikov z plných tehál? Respektíve máte kontakt na niekoho kto by mi tehly napílil?
Odpovedať
1
2
@katarinaina Moznoze vodnym lucom by sa im to dalo. Klasickou pilou by to asi praskalo, ked to maju byt tenke pasiky.
Odpovedať
@katarinaina @klara321 Vodným lúčom sa nedoplatíš. Rezanie vodným lúčom stojí cca 10€/bm. Ja som dával rezať dlažbu o hrúbke 2 cm a za 5 metrový rez som platil 50 e. Jedna tehla nech meria 25 cm, potom na jeden meter ti urežú 4 obklady. Takže 4 obklady = 10 €. Hotové obklady z pálenej hliny kúpiš za nejakých 17-30 €/m2. A ľutujem toho, kto by sa do toho pustil. Vieš čo je to rezať tehlu diamantovým kotúčom? Koľko prachu? A to mu každá piata praskne. A z jedne tehly dostaneš iba 2 ks obkladu.
Odpovedať
@chrobak7 Suhlasim, ale mozno ma katarina vztah k veciam s historiou a rada recykluje, ale aj tak by som si na jej mieste asi radsej kupila narezany obklad.
Odpovedať
@klara321 Lenže ona to chce dať narezať. Držím palce, ale pochybujem, že niekoho nájde, kto jej to nareže. Ja mám kupované, pálené. Ja by som to nerezal.
Odpovedať
Profilova fotka
Da sa kupit krajny rez za 11eur m2, stredny rez je lacnejsi.
Odpovedať
@katarinaina kup si hotovy obklad a tie co mas poskladaj na kopku niekde do sucha, casom pre nich pouzitie najdes (alebo ich ponukni na vymenu tomu, co vyraba rezane pasiky, takze ma technologiu)
Odpovedať
Nie kazda tehla je na taky ucel vhodna, si si ista dostatocnou kvalitou toho co mas k dispozicii?
Odpovedať
Ešte by som si to vedel predstaviť napíliť niečim takýmto http://www.stroje-naradie.sk/nove/str... Mávajú v požičovniach náradia...
Odpovedať
@dedo758 skúšala som to píli lupienkovou pílkou ručne a šlo to krásne... len ide o to zrýchliť proces.
Odpovedať
@klara321 @chrobak7 @kejsix @zita19 žiaľ, väčšina už narezených obkladov nie je autentická - vyzerajú trošku ako poľské napodobeniny. Moje tehly sú kvalitné a autetické takže som rozhodnutá píliť... Beriem to ako hobby, len som chcela nájsť niekoho so skúsenosťou...
Odpovedať
@katarinaina Ak to chceš robiť sama, tak si treba požičať takú kotúčovú rezačku, akú uviedol dedo758. Majú ju napr. v OBI za 85 €/deň. A priprav sa, že celý dvor, ešte aj susedov, bude červený od prachu.
Odpovedať
@chrobak7 mám takú prázdnu šopku, budem to robiť tam... už sa teším, zábava :-) :-) :-) hlavne keď dám dole okuliare
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katarinaina A daj si štuple do uší, lebo budeš mať 2 dni zaľahnuté v ušiach. Ja som minulý víkend rezal diamantovou brúskou z dlaždíc sokle, našťastie iba 35 kusov. Okuliare sú nevyhnutnosť - tie odrobinky lietajú jedna radosť. 2x ma porezali na nose. Ale ten pocit po dokončení práce je super. ;-)
Odpovedať
@chrobak7 dám si taký transparentný kryt na tvár a sluchátka :-D
Odpovedať
Treba si požičať takú, čo reže namokro a nebude prachu...
Odpovedať
Toto rezať inak ako vodníkom je životu nebezpečné :-D
Odpovedať
@chrobak7 "A priprav sa, že celý dvor, ešte aj susedov, bude červený od prachu." :-N :-N :-N a bude aj ona celá červená od prachu a ešte aj" inde" ako u susedovcov :-D :-D :-D
Odpovedať
@katarinaina ..no to môžeš byť istá ak to budeš píliť na sucho tak prach bude "všade" /doslova všade/ a len tak ľahko sa ho nezbavíš!!!! Musíš mať na sebe špeciálne oblečenie "celooblek" na zips ktorý po práci vyhodíš...A po druhé chcem vidieť ako vydržíš v tom prachu keď to budeš píliť ako budeš dýchať???..Ak to nebudeš píliť pod vodou /alebo perfektné odsatie/ tak nechci vedieť ako budeš vyzerať Ty a okolie...Ak si to nerobila tak to ani nerob...Poraď sa s niekým kto to robil...Reže sa to úplne ináč ako ideš Ty na to..Reže sa to vodným lúčom... ;-) Ale i tak Ti želám veľa zdaru. :-)
Odpovedať
Ja osobne si myslim, ze kym nezozenies pilu s vodnym chladenim kotuca ani s tym nezacinaj. A aj ten kotuc treba vybrat ten spravny. Toto kotuc do rozbrusovacky nezachrani Aha, tuna ujo reze pod vodou http://www.cihlovepasky.eu/ A tu ujko pili tehlu pilou s vodnamy chladeniem https://www.youtube.com/watch?v=3TkNC... Tu mas ujka co pili tehly na sucho, ale ma sikovne udelatko, aspon to si daj urobit aby sme sa ti za chvilu nemuseli skladat na invalidny dochodok https://www.youtube.com/watch?v=upkfX...
Odpovedať
Zas z toho nerobte vedu. Staci spravny kotuc na rezanie pod vodou a voda moze kludne tenkym prudom tiect aj zo zahradnej hadice.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Odporúčam. My sme ľudia ktorý nepochopia umelú tehlu a podobne sprostosti. Jednoducho som kúpil 1200 tehál a rezal a rezal a rezal...... Ale je každý pásik je moja práca. Nieje za tým nič špeciálne.
Odpovedať

Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@mathus čím si to rezal? A ako dlho? Mam asi 2tis tehál. Vďaka
Odpovedať
Ako nic v zlom kazdy kto ho co bavi ale tu som sa dobre nasmial :-D :-D :-D ako na stavbe som sa narobil dost ale toto by ma teda nenapadlo :-D takto sa narobit ako keby sa jedna ale o 30kusov moznoooo ale napr 200 a viac?nikdy..medzi tymi betonovymi peknymi obkladmi a tymto neni nejaky rozdiel a tie su skor krajsie.fuj uz teraz by sa mi nechcelo :-D
Odpovedať
@rado220 to vieš manuálne zručných nie je veľa, ale darebných je nakotených plná riť 😉
Odpovedať
@stefanl Ahoj rezal som to na píle s vodným chladením. Nebolo to nič zložité. Len sa ich vela prasklo pri rezani a potom pri čistení. Ale dalo sa to. Hlavne ich nenamacaj do kyseliny ako sa to bezne robi. Najlepšie je očistiť kartačom vo vode. Následne som to napenetroval. Je to krásne a každá je jedinečná.
Odpovedať
@rado220 darmo sú ľudia čo nepodporujú fake. Keď tehla tak tehla a ked kameň tak kameň. Korsie ako umela tehla je už len BETÓNOVÉ DREVO!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@mathus Akú pílu si na to použil ? Lebo čo pozerám tie "hobby" rezačky s vodným chladením, tak majú zvyčajne hĺbku rezu iba 3 -4 cm.. dík
Odpovedať
Za 7 - 10€/m2 kúpim na Bazoši už narezanú tehlu. Bez roboty, bez potreby náradia a bez bordelu po pol dedine. By som sa na to pekne vy**** robiť to doma sám a mrhať drahocenným časom. https://www.bazos.sk/search.php?hleda...
Odpovedať
Profilova fotka
@wolfguns vonkajsi rez je za 18 eur..dat si vnutorny rez tak to radsej nic..farebne prevedenie len farba starej tehly,ziadne originalne licove tehly..a rohy spajat s dvoma pasikmi,na to by som sa ani za 18 eur/m2 nemohol pozerat..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?