Výmena reflektora - svetlný výkon

Potrebujem vymenit starsi halogenidovy reflektor s Rx7s vybojkou 150W (niečo veľmi podobné tomu v odkaze: https://www.elmit.sk/metalhalogenidov... ) za LED reflektor. Nikde som nenasiel, aky svetelny tok povodny reflektor poskytuje. Metalhalogenidove vybojky 150W maju cca 12000lm. Tolko alebo podobne sa udava pri LED reflektoroch s rovnakym vykonom ( https://www.123led.sk/cierny-led-refl... ). Inde som zasa cital, ze 500W halogen nahradi cca 50W LED (co mi pride ako nezmysel ale budiz). Vie mi niekto poradit?
Odpovedať
@kejsix ja som mal donedávna na záhrade 500W halogén, ktorý som vymenil za 100W LED reflektor zn. Ledvance a svieti to približne rovnako (cca 9000lm 4000K), čiže tento údaj mozes mať ako voditko
Odpovedať
@ondro81 A tam si mal halogenovu ziarovku ci metalhalogenidovu vybojku? :-) patice rovnake....
Odpovedať
@kejsix klasickú halogenovu
Odpovedať
@ondro81 Dik, musim pozriet, aka tam teraz vlastne je. Som si to magor neodfotil a je to blbo pristupne. Skusim vecer zapnut, ci sa to rozsvieti hned alebo ci tam bude nabeh par minut :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix vybojka a ziarovka nie su urcite zamenitelne. Cize musis vediet co si tam vlastne mal. Vybojky maju velmi podobny svetelny tok ako LED, ziarovky cca 10x mensi.
Odpovedať
@majkoj Ved to, ze som si odfotil len kryt a nie samoty zdroj svetla v reflektore. A je to pristupne cez tri strechy s prekladanim rebrika :-D Kulturny dom...
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix tak tam by som osobne typoval naozaj vybojku, halogenom by toho vela nenasvietili :), Takze by som sa asi orientoval na 150W reflektor, ale treba si dat pozor, lebo tie sice maju priblizne rovnaky svetelny tok, ale mavaju vyssi uhol vyzarovania a tym padom menej luxov na konkretnom mieste.
Odpovedať
@kejsix inak, čo tým ideš osvetlovat a ako dlho? Bacha na jednu vec, väčšina LED reflektorov nie je určená na nepretržitú prevádzku dlhšiu, než 2-3 hodiny. To výrobca alebo dodávateľ nerád priznáva, ale v datasheets sa to uvádza malými písmenkami.ja som raz nasvetloval jednu dielňu, kde sa svietilo 10hod denne a tie 100W reflektory, ktoré boli na takúto prevádzku určené stali kus 400€. Stačilo to chytiť do ruky a človek videl,že je to úplne iná liga
Odpovedať
@ondro81 Fiha, to som netusil. To mozno ta vybojka je nakoniec najlepsie riesenie, tej by cas nemal vadit. Nasvietit potrebujem take "namesticko", spinane je to sumrakovym, cize v zime kludne 16-18h svit. Nepamatas si znacku? Ako ono v principe nehladam low-cost riesenie.
Odpovedať
@kejsix no len výbojka ma zase niekde inde spotrebu. Myslím,že to bola značka Beghelli, presný typ už neviem. Skús kuknúť ich stránku. Podľa mňa je celý problém chladenie, čo nie je povedzme v zime v exteriéri problém, skôr v lete v noci,keď je okolo 20 stupnov
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix https://www.goled.sk/profesionalny-le... ale podla mna to za tie penize nestoji https://www.goled.sk/profesionalny-ci... . To co pise @ondro81 je sice pravda, ale to je len sposob ako sa pre istotu zbavit zaruky, nemyslim si, ze ak su tam serozne LED cipy, ze sa cokolvek stane.
Odpovedať
Profilova fotka
@ondro81 kedze vybojka a led maju velmi podobne W/lm, musia mat aj podobnu spotrebu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
tie led za radovo desaitky eur nevydrzia a skapu, postupne odchadzaju segmenty, kup vybojku mas pokoj
Odpovedať
@majkoj kľudne môžeš mať pravdu, praktické skúsenosti s vybojkami moc nemám, ale fakt je ten,že vo firmách, kde nechcú vymieňať celé svietidlá takmer všade vyhadzujú vybojkove "čreva" a páchajú tam LED svetelné zdroje. To trafo vo vybojke dosť kúri a aj vrci
Odpovedať
@ondro81 Len ci za tymi vymenami nieje skor ekofasizmus. Ved ked mas velmi podobny W/lm, tak musi byt problem v rozumnom case "usporou" vobec vykryt naklady na vymenu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ondro81 LED maju 5-10 nasobnu zivotnost, ak su urobene dobre. Ale na mensej spotrebe vstupnu investiciu urcite nedostanes spat v rozumnej dobe. HID mavaju tak 100-120 lm/W, ak si pozries ten profesionalny LED co som sem dal, ten ma 110 lm/W.
Odpovedať
@majkoj @sysell @ondro81 Tak som si pustil video z bezp. kamery a tam vidno, ako svietidlo nabieha 3-4 min do plneho jasu. Takze to je fakt vybojka, cena 12€. Nema zmysel menit za LED. Vdaka za rady.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?