Výber osvetlenia - aké dať stropnice + LED bodovky?

Profilova fotka
Čaute, prosím vás o pomoc pri vyberte vhodného druhu osvetlenia. Elektrika ja natahana a ide sa budúci týždeň robiť sadrokartón. Rozmiestnenie mam tiež. Jedna sa mi hlavne o to aké led bodovky vybrať, výkon, CRI, značka... Mam aj praktické otázky, aká je potrebná inštalačná vyska takej bodovky? Aký veľký otvor mi maju vykruzit sadrokartonisti? Napr. Rekuperaciu mam mat 105 mm otvor. Na ledky aký otvor koľko mm? Na stropnice len dierka s káblom? Stropnice chcem všetko kruhové, prisadene k stropu. Už mám kúpené jedno všetko na skúšku v byte - Yeelight JIAOYUE YLXD02YL 650mm... Bud skončí v spálni, alebo by bolo vhodné aj do obývačky ako hlavné svetlo? Vyska miestnosti bude 2,8m. Obývačka cca 6x6m. Izby 12-14 m2 cca. Ďakujem za každú praktickú radu. Ešte sa chcem spýtať na stmievanie, nejaký smart dom neriešim. Viem, že napríklad so Light ma nejaké svetlo, čo sa stlačením stmieva o 50%... To Yeelight je super ma v sebe stmievanie, všetky farby svetlá, LED pásik, módy atď... Aký odtieň svetiel zvoliť? Obyvka, kúpeľňa, kuchyňa, jedáleň, izby??? Aj nejaké praktické rady poprosím, ak máte kľudne 😁
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím nie všetci 😁😁😁 Oranžové je LED bodovka/panel? Zelené je stropnica 😉 Chcem sa spýtať, či je lepšie dávať hotové bodovky, alebo kúpiť drziak+ledku+gu10, pripadne LED panel zapustený nejakých 10-12 cm. Stačí cca 200 lux na m2?
Odpovedať
Profilova fotka
Niečo takéto?
Odpovedať
Nechcem sa tu velmi opakovat, ale bodovka myslim ze uz do obyvaku nepatri, chod si pozriet nejake aktualne novostavby, pripadne podobne priestory, hotelove izby a pod. Nikde uz bodovky nenajdes, to to tu bolo predsa len v inej dobe, dnes mas vselijake panely led, prisadene svietidla led aj s rozmerom cez jeden meter, intelig.svietidla, lustrove led svietidla roznych tvarov a pod. Skratka ,nad bodovkami do takych priestorov ako je obyvacka uz by som ani neuvazoval.
Odpovedať
Profilova fotka
@dent LED panel namiesto bodoviek sa mi páči a do obývačky niečo také, ako hlavné svetlo...
Odpovedať
Profilova fotka
@dent Prave naopak. Bodovka je do obyvacky urcite vhodnejsia ako LED panel. LED panely maju totiz vysoky index oslnenia cca UGR 25 a viac cize nizky svetelny komfort. Bodovky mozu mat aj UGR menej ako 10 co sa povazuje za svetlo bez oslnenia. Bezne maju ale cca 20 a menej co pod 19 sa uz povazuje za nizke oslnenie. Obyvacka by mala mat najlepsi svetelny komfort zo vsetkych miestnosti v dome. Taktiez efektivita LED panelov lm/W je nizsia ako pri bodovkach. Samozrejme su miesta kde su vhodnejsie LED panely ako su satniky kupelne a podobne. Je lepsie nepisat do tem ktorym sa nerozumiete.
Odpovedať
@ramoon ja zas s @dent -om suhlasim, snad len ten panel by som do obyvacky nedala, to mi pride moc kancelarske, ale bodovka do obyvacky tiez nie, ked sa da osvetlenie riesit inymi svietdlami, ucelne a esteticky. Bodovka do chodby, satnika, kupelne.. . Do obytnych miestnosti su ine vhodne svietidla...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak, pôjdem nakoniec do LED zapustených panelov. Chodba cca 2x15w, obývačka 4+4x 12w, kuchyňa 5x3-6w????vid nákres.. Stropnice jedáleň a kuchyňa dám xiaomy yeelight 45 cm... Nech to mam zladené.. Detské a spálňu doriešim a kúpeľne mam 2x stropní u, to je ešte oriešok 😁Uvažujem o dennej bielej 4000k. Mate niekto dobrý shop na kúpu, resp. Odporučiť nejakú značku??? Poprípade, ak by boli aj stmievatelne bolo by to plus.. 😁
Odpovedať
@predatorzv ak chces xiaomi, tak skus tu: https://m.facebook.com/groups/1828745...
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv Skuste u nas LED2.eu Stmievatelne drivre nieje problem. Upozornujem ze stmievanie len cez DALI alebo PUSH. Fazove stmievanie nedodavame koli problemom s tymto stmievanim. XIAOMI mame tiez vystavene na showroome ale za ceny co to predava samotne xiaomi to predavat nieje mozne. 4000K do domu ale nedoporucujem, preco to tu znova rozpisovat nebudem ale pozrite si moje starsie prispevky alebo video https://www.youtube.com/watch?v=KPRfs...
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx som v skupine 😁
Odpovedať
Profilova fotka
@ramoon tie LED teda aké farba svetla? Vchod a kuchyňa 4000? Obývačka 3500??? Kúpeľňa 4000??? Spálňa, detské 3500??? Chodba 3500??? Elektrinu mam natahanu to stmieva nie sa montuje hore, či do krabičky??? Dik za info a ktoré LED odporúčate??? Myslím tie zapustené... Vid obrázok ozanzove...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ramoon Vo firme zdravesvetlo.sk toto video ešte nevideli.
Odpovedať
Ahojte viete mi poradiť koľko cm od steny dať bodovky aby som si netienila pri práci? Nejaké vaše skúsenosti? Mame klasika dolné skrinky hlboké 60 a horné 33 ďakujem
Odpovedať
@simona__357 Bodovky sa dávajú tam, kde nie sú horné skrinky. Inak sa pracovné svetlo montuje pod horné skrinky.
Odpovedať
@simona__357 to by museli byt ine bodovky aby si si videla na robotu. Inac fyzika op nepusti, musis ich mat v strede medzi prednymi hranami skriniek, takze asi 45 cm od steny za linkou, ale bude to len take "pomocne" osvetlenie
Odpovedať
@ernesttyukos @zita19 mame digestor okno a skrinky tak potrebujem svetlo tam kde bude okno, svetlo bude z digestora aj pod hornými skrinkami
Odpovedať
@simona__357 Tam kde bude okno, dajte bodovky nad stred pracovnej plochy po 90 cm a dajte 36 stupňové ( COP ) LED.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?