Tichý pohybový senzor do interiéru

Zdravim, vedeli by ste mi odporucit kvalitny pohybovy senzor do interieru, ktory by po zopnuti "necukal" ? Idealne s nastavitelnou hlavicou, dlzkou zopnutia a sumracnym senzorom. Vsetky pir senzory vydavaju neprijemne cvaknutie pri zachyteni pohybu? Rozdeluje sa nejako dana hlucnost? Mikrovlnove by mali byt tiche, ale zas prejdu cez rozne materialy, co moze byt v istych pripadoch problem. Danu problematiku som sa pytal v 3 elektro/obchodoch so svietidlami a kukali na mna ako na blazna. Dakujem za cenne rady
Odpovedať
@northward to cvaka asi mechanicke relatko. Ak nekupis take kde spina nejaky povovodic tak si ho daj upravit elektrikarovi mal by to zvladnut...
Odpovedať
Profilova fotka
@northward my davame senzor pritomnosti, nie pohybu. Aby ti nezhaslo, ked len stojis. Pozname to z roznych verejneych wc-))
Odpovedať
Profilova fotka
Cuka vacsina co viem, ale nebral by som to ako problem, sysel ma v tomto pravdu, malo by sa to dat spravit, ak najdes niekoho, kto sa co i len trochu do toho rozumie ;-)
Odpovedať
Ja som práve včera dával montovať vypínače s PIR na miesto bežných vypínačov, a to rovno 3 kusy pre jedno svetlo. Elektrikári ich namontovali a fungovali pekne bez cvakania, ale mali jednu veľkú chybu, a to pripojenie iba dvojicou káblov. Najprv sme si to neuvedomili, ale tieto potvory potrebujú mať stále napájanie, tým pádom nemohli okruh úplne rozpojiť, len nejakým spôsobom znižovali v ňom napätie. Problém nastal ale pri viacerých kusoch, kedy už púšťali okolo 50 V do lampy, čo stačilo na to, aby neónová trubica ostala svietiť. Nakoniec sa všetky tieto spínače vymenil za podobný model, akurát s pripojením na 3 žily, a už to funguje ako má, akurát to už nie je bez toho cvakania. Mne osobne to nevadí, lebo to mám v garáži, ale skús zohnať taký model spínača s PIR, ktorý má pripojenie iba na dve žily, a tým pádom nemôže okruh úplne odpojiť.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@northward Mozem sa spytat co si nakoniec kupil? Dik :-)
Odpovedať
@kreola https://ema-elektro.sk/elektromateria... - ale este nemam namontovane (odskusane)
Odpovedať
@northward Dakujem :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?