Rozloženie bodových svetiel v obývačke a kuchyni

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim..Chcem s a poradiť ohľadom rozloženia bodoviek.prikladam aj pôdorys obývačky a kuchyne.. a preto sa chcem spýtať koľko bodoviek dať do obyvky a koľko do kuchyne tak aby tam nebola tma ale ani zase ako vo výklade.. samozrejme kuchyňa zvlášť vypínač jeden a obyvka asi 2okruhy jeden bude na také jemné prisvietenie a druhý okruh na silnejšie prisvietenie.. čo navrhujete vy podľa m2.. poraďte..diky
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@majko1989 co je kompletovanie? Vieme spracovat navrh vratane vypoctov, cenovych ponuk, dodavku a aj montaz. staci si pozriet nas profil alebo stranku. Sme na trhu viac ako 28 rokov.
Odpovedať
@majko1989 nieje Bodovka ako Bodovka. Ja mám v kuchyni štyri LED panely zapustené 18W /štvorec 18x18cm/ a v obývacej tiež. Keď je veľa svetla, mám všade stmievače.
Odpovedať
@majko1989 my sme si dali do kuchyne , obývačky a chodby bodovky ale sklenené štvorcové a vyzerá to perfektne. Môžem ti poslať do ip ak chceš.
Odpovedať
@michaela_g848 kľudne preposlite. Veľmi rád si pozriem. Dakujem
Odpovedať
@michaela_g848 kľudne pošlite..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@michaela_g848 aj ja by som poprosil poslať tie sklenené štvorce
Odpovedať
Profilova fotka
Napríklad
Odpovedať
Profilova fotka
@emmahardt preco su neprakticke ??? S tymto postrehom som sa este nestretol
Odpovedať
Profilova fotka
@stanislav213 pekné, vieš mi prosím poslať typy tých svietidiel? ďakujem
Odpovedať
@stanislav213 ... ja som mala na mysli klasické bodové svietidlá (nie to, čo máš ty na obrázku) - máme ich v kúpeľni v byte a napriek kvalitným halogénovým žiarovkám sa musia časti meniť v porovnaní s inými typmi svietidiel, ktoré máme- čo považujem za veľmi nepraktické
Odpovedať
@emmahardt Kvalitné halogénové žiarovky Ti odídu či chceš alebo nechceš-hlavne od teploty... ;-) Ja som ich vyhádzal všetky čo boli halogénové.. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@emmahardt rozumien, ja mam vsetky led, 6-7w, zatial som menil jednu, cize spoko zaruka 2roky. Rozmyslal som nad zavesnim svietidlom nad stol do kuch, ale pri bodovkach by to nevyzeralo dobre. Tak sme dali prisadene. Kedze obyv a kuch mame 80m², to by som tu mal zavesnych svietidiel ako v cirkuse. btw kazdemu sa paci nieco ine 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stanislav213 ahoj - my tiež plánujeme do domu iba stropné svietidlá - teraz v byte máme v obývačke stropné o priemere cca 90-100cm a sme veľmi spokojní - dobre to vyzerá a svietivosť ako na operačnej sále :-D Závesné svietidlá si vyžadujú presné centrovanie nad stôl a keď sa toto dobre nepremyslí v úvode, tak výsledok nie je dobrý. A tiež sa mi páči, keď je v miestnosti (spojená obývačka s kuchyňou) požitý rovnaký typ svietidiel ... uvidíme - do zariaďovania je v našom prípade ešte ďaleko....
Odpovedať
@stanislav213 ale zaujalo ma, že obývačka s kuchyňou 80m2 (my 54m2) - koľko máte úžitkovú plochu domu? my cca 145m2 a už sa to niektorým zdá strašne veľké ....
Odpovedať
bodovky, myslim klasicke(ci uz led alebo nebodaj halogen) do obyvacky by som nedaval, daj si kombinaciu led panely, a nejake pekne svietidlo, aj vacsie kedze je to velky priestor.a pripadne aj nejake zavesne svietidla. Bodove svietidla by som dal maximalne tak do kupelne. mozno este tie prisadene .dnes uz existuje lepsie sposoby osvetlenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@emmahardt 250m², celkom dost no 😁, ale sme spokojní
Odpovedať
@emmahardt s tymi zavesnymi je to sice pravda, ale da sa to tak ze das volne ulozeny kabel cca 2m nad sdk na priblizne miesto, vymalujes, poukladas nabytok stol ,nameras presne na cm,napr kolmo s laserom, vykruzis dieru podla svietidla a jednoducho najdes tam niekde ten kabel, ked su odchylky male, do pol metra trebars, nemas problem kabel zachytit. Robil som tak nad stolom , nad ostrovcekom, bezproblemov. A ked som vyrezal otvor na led panel, cca 20 na 20,tak tou dierou najdes aj kabel keby bol meter daleko. U nas ked som vymaloval vsetky navstevy sa cudovali ze preco nemame svetla, tak som im vravel ze budeme svietit iba svieckami.
Odpovedať
My sme si dali do chodby a kupelne tie zapustene led panely a mozem povedat, ze je to super riesenie. Hlavne aj funkcie stmievania sa hlavne v chodbe dost uchytili. Vobec b som v bodovkach nevidela nejaku neprakticnost
Odpovedať
@stanislav213 ale to hovoríš naozaj o úžitkovej? nie zastavanej?
Odpovedať
Profilova fotka
@emmahardt uzitkova
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@majko1989 ahoj. Podarilo sa ti to nakoniec nejako vyriesit? Dik.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@bigjamajko zdravím vás, fungujú vám stále pekne tieto Mijia svietidla?
Odpovedať
@dominges jasne, dal by som ich opat.
Odpovedať
@bigjamajko nevedeli by ste poslat nejaku foto? popripade by som sa este spytal ako to funguje? Oni su napojene normalne aj na vypinace ale mate aj dialkove ovladanie?
Odpovedať
@dominges funguju aj ako klasicke na vypinac a po pripojeni na wifi sa cez apku da nastavit jas a teplota na kazdu 1 zvlast + ovladat mobilom (ale to nepouzivam).
Odpovedať
@bigjamajko a máte nato aj nejaký dialkovy ovladac, ktory pouzivate?
Odpovedať
@dominges klasicky dialkovy ovladac k tomu nie je, asi by sa to na nejaky dalo napojit. Alebo si na to mozes vyclenit stary mobil, kde stiahnes apku MiHome a tam mozes ovladat kazde svetlo zvlast, spajat do scen a prave nastavovat jas a teplotu. Samozrejme funguju aj na klasicky vypinac.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?