Osvetlenie schodiska + chodby + 1 izby

Ahojte, rekonstruujeme horne poschodie rodinneho domu a potreboval by som poradit s nocnym osvetlenim schodiska + chodby. Chodba ma 2x8 metrov, vchadza sa z nej do 6 izieb a na konci nej je schodisko. Svetla by mali reagovat na senzory pohybu v nocnych hodinach - aky system by ste mi na to odporucili? Co sa tyka rozmiestnenia senzorov - jeden na spodne poschodie na zaciatok schodiska a na horne poschodie 1 pre vychod z kadej izby? Vo vsetkych izbach a na chodbe budu bodove svetla na klasicke spinace. Avsak v 1 (mozno 2) izbe by som chcel nieco inteligentne - nejaky ambient led pasik na TV (pripadne aj stolik s PC), nanoleaf panely a klasicke ziarovky (najlepsie s ovladanim teploty a intenzity farieb). Na chodbu a do izieb vedie dost ethernetovych kablov z technickej miestnosti, je mozne ich vyuzit? Je vhodne na takyto maly projekt vyuzit arduino/rpi alebo ist skor do existujucich rieseni? S prepojenim a programovanim nie je problem. Vopred dakujem za navrhy.
Odpovedať
Na nočné osvetlenie stačí pár 1W LED svietidielok nad podlahu (dajte si aj do WC). Večer zapnúť vypínačom a ráno vypnúť ( konfortne na súmrak). Všetky svietidlá - aj LED, trpia častým spínaním. Večerné osvetlenie normálne na vypínače tiež. Do izieb by som dal najprv normálne svietidlá na spinače a následne sa môžte hrať s elektronikou v dodatočnom osvetlení. Elektronika má kratšiu životnosť, tak aby ste mali čím svietiť po jej vypovedaní.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?