Miestnost 36m2, 7600 lumenov bude dost ?

Ahojte Strecháči, mam na vas otazocku, kedze informacie sa niekedy rozchadzaju, poprosim vas o radu, mozno nazor , osobnu skusenost. Rekonstrukcia bytu sa blizi ku koncu a musim uz riesit osvetlenie. Jedna sa o miestnost 6x6m , obyvacka spojena s kuchynou vid.prilozeny obrazok. Nad kuchynou je rampa kde su bodovky 5 x 320 lumenov. V strede by som chcel svietidlo od Philipsu 3000 lumenov. Nad jedalensky stol zavesny luster Philips tiez 3000 lumenov. Moja otazka je, bude to dostatocne ? Planujem aj stojacu lampu ku sedacke na citanie a podobne, mozno este vzadu za TV "naladove" osvetlenie. Izba je slnecna, nakolko je tam velka presklenna plocha, aj ked to nehra rolu, kedze sa svieti hlavne v noci :-D. https://www.dekolamp.sk/led-zavesne-s... https://www.dekolamp.sk/led-stropne-a... Ak sa budem drzat pravidla 200 lumenov/m2 tak teoreticky by to malo stacit na osvetlenie. Dakujem za rady a postrehy. ;-)
Odpovedať
do stredu by som svietidlo nedavala, radsej niekde nad konferencny stolik, nieco co bude z rovnakej serie ako luster, kludne mensie ale nizsie zavesene, nech to dobre vyzera. pod linku urcite dalsie osvetlenie, to zo stropu nebude svietit na pracovnu plochu dostatocne, Pre mna je stropne svietidlo uprostred miestnosti vhodne do chodby a to co si vybral je presne take chodbove. V tej miestnosti si to vyslovene pyta osvetlenie podla zon. Jedalensky stol je v pohode, len treba dat pozor aby to nesietilo rovno do oci, ale zaroven dobre svietilo do taniera, mozno ten necely meter a pol dlzky treba vyuzit na plno. Tych 6000 lumenov moze byt dost, a nemusi, zavesi ako vysoke su svietidla. Ked som tak pozerala po tej stranke, tak toto by mi prislo vhod aj ako luster nad stol aj nad gaucovku https://www.dekolamp.sk/led-zavesne-s...
Odpovedať
Zdravim. Tie bodovky nad linkou...uz su vyhotovene? Ak nie, daj ich trochu dalej, nie priamo nad skrinky....tak 30-40cm od hrany skriniek...nech osvetlia pracovnu dosku....plus by som este dal do spodnej strany hornych skriniek zafrezovat led pasik...to tiez pekne osvetli pracovnu dosku a ozivi to celu linku. Co sa tyka ostatnej casti miestnosti, osobne mam radsej viac zdrojov svetlo, ja by som pridal este bodovky....ale to je uz o vkuse kazdeho cloveka....ak este budes mat lampu na citanie pri pohovke, mozno to bude aj stacit....naladove osvetlenie za telkou je super, moderne riesenie, ktore zaujme 👍
Odpovedať
@peter2728 Dakujem za nazor, bodovky uz su vyhotovene, samozrejme su nad pracovnou doskou, len som to nestastne nakreslil. LED pasik pod skrinky urcite pojde. Lustre su uz na ceste, tak som zvedavy ako to nakoniec vyjde. Mozem potom hodit vysledok do temy, niekomu mozno dobuducna pomoze.
Odpovedať
@zita19 Dkujem za nazor, ano osvetlenie bude riesene ako osobitne "zony" , kuchynsky stol , stred s televizorom a osobytne potom rampa s bodovkami a LED pasik nad pracovnou doskou. Svietidlo ktore si vybrala je podla mna nedostatocne svietivostou. Ten Philips co som vybral je podla mna designovy kusok a urcite nie chodbove, hovori o tom aj vykon v lumenoch :-) .
Odpovedať
@janko_muhehe je vecou vkusu, to co je pre mna chodbove je pre teba desingovy kusok... A centralne osvetlenie je na to aby sa dalo pri zasvietenom svetle povysavat, ludia pri posedeni vvideli na seba, na citanie je zonove osvetlenie, takze obyvacka nemusi byt centralnym osvetlenim vysvietena jak futbalovy stadion...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?