Led bodovky (uz zas) - skusenosti, 100Hz blikanie atd.

Ahojte. Mrzi ma, ze zacinam znovu takuto otrepanu temu, ale je pre mna momentalne aktualnou, a nenachadzam k nej velmi aktualne diskusie. Ked som zariadil byt, vsade (okrem kupelne) som nahodil led bodovky na 220V. Led boli znacky ORO (asi polsky vyrobca), bol som s nimi spokojny, ale odchadzaju ako na beziacom pase. Zacal som pozerat nahrady, ale vidim, ze trh je zaplaveny lacnymi ledkami, ktore nemam chut testovat. Posledne kusky ktore som na skusku kupil boli od Emosu a V-Tac. V-tac blika na moj vkus az prilis, je to smejd, i ked tomu davaju 5r zaruku... Emos je na tom trochu lepsie, ale nie moc. Pred tym nez mi niekto poradi aby som kupil Philips alebo Osram, sa spytam: Je tu niekto kto je naozaj spokojny s led bodovkami, ktore ma? Aku mate znacku? Je tu niekto kto ich kupuje zo zahranicia? Nejake dlhorocnejsie skusenosti s nejakou znackou (uz roky vam funguju)? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@thrubovc po akej dlhej dobe odchadzaju tie bodovky? v elektrike je vsetko ok? vsetko ostatne funguje tak ako ma alebo aj ine svetla hapruju?
Odpovedať
@thrubovc hlavne nekupuj z ciny, vsetko smejdy a nevydrzia ani aby si usporili na seba co sa uspory elektriky tyka. Ja mam dobru skusenost kupenymi z www.nekto.sk Ale je to tiez cina dovezena cez poliakov :-) Je to dobrych cenach s 2r zarukou tak preco neskusit ;-)
Odpovedať
Zatiaľ najmenej reklamácií je na SKYlighting. ORAM-LEDVANCE PROFI série tiež v pohode. Ale poviem vám, že predávať LED nie je žiadna zábava a hlavne, keď väčšina zákazníkov vie kde bývam. Asi si tiež otvorím e-shop. :-)
Odpovedať
@thrubovc Na celý život si LED osvetlenie môžeš spraviť sám pomocou LED čipov od firmy Cree: https://forum.tzb-info.cz/119595-led-... .
Odpovedať
@thrubovc Hlavne nekupuj u tých šmejdoch na www.nekto.sk. Zo 6-tich ledpanelov už 4 bohskaral.
Odpovedať
Profilova fotka
Ledky na 23V je vzdy problem a aj bude 1 musite do maleho priestoru napratat zdoj na male napatie ( ktory tvory teplo) 2 potrebujete chladic na vykonovu led (ktora tvori teplo) 3 difuzor na rozptyl svetla 4 vserko to ma mat rozmer beznej ziarovky aby sa to mestilo do lustrov No a teraz takuto ziarovku date do lustra kde ju este obklopuje sklo alebo do podhladu kde nieje priestor a v odstate to teplo nema kam ist tak tu ledku to uvari Ak chcete lekdy tak kvality zdroj na 12/24v a pouzivat iba ledky na taketo napatie a vydrzia ovela ale ovela dlhsie
Odpovedať
@sappa Ani nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix moja skusenost hovori ze hej na byte som takto spravil ledky pouzival som ich 8rokov vyse roka som na dome a pokial viem stale na byte svietia A to v tej dobe bol najvatcsi problem zohnat k ledkam kvalitny driver kazdy svetelny okruh ma vlastny driver a vsetky okruhy maju jeden zdroj
Odpovedať
@vasomartino vsetko funguje ako ma. byvam v panelaku, mam spravenu novu elektroinstalaciu, cize v elektrike problem nevidim. ledky na 12V s trafami idu vpohode. este som zabudol dodat ze v obyvacke mam Osram ledky za stmievacom a myslim ze z 12tich behom 4 rokov odchadzaju 3 (preblikavaju). @edomcek super clanok, pozriem. ale take bastlenie asi az ked budem kupovat dom... i ked tam mozno pojdem do led panelov Musim inak povedat, ze v kupelni mam 7 12V lediek pod 2 trafami a ani jedna z nich este neodisla, vsetky su ORO. V zbytku bytu za 4 roky odislo vyse 1/3 lediek.
Odpovedať
Ked su ledky dobre napajane a nehnane na max vykon s tym suvisiacim prehrievanim tsk vydrzia naozaj dlho. Aj tsk vacsinou odidu drivery.
Odpovedať
Na byte som s tym tiez zapasil, skusal som rozne cinske ledky (gu10) z ali alebo ebayu a odchadzali ako na pase. V dome som sa uz nastval a nakupil som led od Philipsu (4,7W a 7W) v Hagarde (rovno som si aj na predajni vyskusal ako svietia), byvame stvrty rok a zatial ani jedna porucha (klop klop klop). Mam ich 15 kusov.
Odpovedať
Ked su ledky dobre napajane a nehnane na max vykon s tym suvisiacim prehrievanim tsk vydrzia naozaj dlho. Aj tak vacsinou odidu drivery.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@danculd no joo... Mozno tiez tak skoncim. len ich mam v byte cca 60 tak rozdiel v cene to spravi. ale je to tak ze bud chcem setrit za kazdu cenu, alebo mat klud.
Odpovedať
Profilova fotka
@thrubovc Ak si kupujete nove svietidla treba sa vyhnut LED retrofitom ako GU10 a podobne. Idealne riesenie je uz kupit svietidlo uz s integrovanou led kde je omnoho lepsi pomer lumen/W a zivotnost uplne niekde inde ako pri retrofitoch. Pri kvalitnych svietidlach je chladic navrhnuty tak aby uchladil danu led. Prudovy transformator je vymenitelny a jeho chladenie je tiez navrhnute tak aby vydrzal svoju predpisanu zivotnost.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?