Kde kupim led bodovky 3500K ?

Zdravim Mohli by ste mi prosim poradit kde kupim bodovky ledky so svietivostou 3500 kelvinov? Vsade maju iba teplu bielu 3000K ale ta je prilis zlta alebo potom neutralna biela 4000K ale ta je az prilis silna na oci. Nemate niekto link na eshop kde by som kupil ledky do bodoviek s 3500 kelvinov resp. teplu bielu ale s vyssim K a lepsou svietivostou? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@anglinarka Svietivost sa uvadza v lumenoch a nie v kelvinoch. Kelviny udavaju farbu svetla. Realne zirovku s 3500 kelvinov velmi nekupis. Standard je 2700K, 3000K, 4000K, 6000K. Vyrobcovia sa ale maju casto tak +- 100K cize ked je na obale 3000K v skutocnosti to moze byt 2900-3100K. Na zmeranie by ste museli vlastnit spektrometer a ten nema takmer ziaden predajca.
Odpovedať
@ramoon Dakujem velmi pekne za odpoved. Hej viem ze je problem najst ledky s 3500K nakolko som presurfovala vela eshopov a nikde ich nemozem najst. Tak sa neviem rozhodnut mame kuchynu spojenu s obyvackou co by ste mi odporucal pouzit 3000K teplu bielu alebo neutralnu 4000K? Jedna je prilis zlta ta druha prilis jasna. Vdaka
Odpovedať
3000K uz nie ne az take zlte 4000K sa dava do kuchyne nad linku 3000K do obyvacky je v pohode 4000K vyzera super ale hodia sa viac do priemyselnych hal ako do obyvacky Pripadne 4000K so stmievacom, inak absolutne nevhodne pre ludsky zrak do bytu ci domu, okrem kuchynskej linky.
Odpovedať
Profilova fotka
@anglinarka ziarovky mali od 2300-2700k co bola jedina volba ked este neboli dostupne led ziarovky na svietenie. Ziarivky sa tiez vo vatsine pripadov pouzivali 2700k alebo 3000k pre bytove priestory. Vatsina bytovych svietidiel s integrovanou led je dostupnych len v 3000k co sa povazuje za najvhodnejsie riesenie pre bytove priestory. Pisat preco to tak je tu uz nebudem. Staci si pozriet moje prispevky.
Odpovedať
Kde kupit kvalitne LED panely? presiel som vela internetovych shopov, ale nikde som nenasiel nejake kvalitne LED panely, kruhove so svietivostou okolo 1300 lumenov. S tym, ze by mali aj nejake chladenie... aspon nejake... a neboli za 50 E/ks aj s adapterom.... Niekto nejaky link?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivantausk mame aj u nas. Klasicke LED panely SLIM-R cinske maju len male chladenie. LED pasik je nalepeny po obvode ale chladit sa to staci pokial je to v beznom sadrokartone. Lepsie LED panely mame od ARKOS DROP alebo STRAM kde je LED board po celej ploche ktory svieti priamo dole a ucinnost tychto panelov je vyssia a je tam aj lepsie chladenie. Cena je samozrejme niekde inde ako pri cinskych.
Odpovedať
@ramoon vdaka za info, pozriem si vasu stranku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?