Zapusteny LED pas

Zdravim vas a prosim o nejake rady a postrehy. Chcel by som podsvietit schodisko na dome led pasikom ako je vidno na fotke. Led pas by bol zapusteny a obavam sa, ci tam nebudu komplikacie z pohladu omietkarov - prechod medzi omietkou a zapustenou led listou. Ma s tymto niekto skusenost?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Skusenost je ze pri omietke to bude praskat. Do sdk sa to da pekne zapustit.
Odpovedať
@androo najprv omietka,potom drazka a osadit profil.
Odpovedať
@jozefsv dakujem za odpvoed. A da sa nasledne drazka spravit v dlzke cez 2 metre v jednej linii?
Odpovedať
@androo mam 3m bez problemov
Odpovedať
@jozefsv zvážil by som tento postup. Radšej by som pred omietkami vložil profil do ktorého by som po omiekach a malovke vložil LED profil (na spôsob zapustených stropných led pásov, alebo pre lepšiu predstavu vodiace lišty vonkajších žalúzií)
Odpovedať
@catscan presne tak som to chcel spravit, ale ako uz pisal aj wolodymyr, omietka potom moze praskat. Nerad by som to potom akryloval okolo listy. Ale za kazdy navrh som vdacny, dakujem
Odpovedať
@jozefsv mozem Ta poprosit o nejake foto, ako to vyzera vo finale? Najlepsie z dialky ako celok, ale aj detail z blizka
Odpovedať
@androo zalezi aku omietku budes davat.ja mam sadrovu tam akakolvek vyspravka nie je problem. Odfotim ked bude cas a poslem ti.
Odpovedať
@catscan podla mna tazsie,nevies aka hrubka omietky v tom mieste bude, napresno to nespravia, samozrejme ca sa to da.
Odpovedať
@jozefsv omietky budu s najvacsou pravdepodobnostou vpc. Napadlo ma este, ci by bolo mozne upevnit docasne nejaky plastovy profil, ktory sa po omietnuti vyberie a vlozi sa tam potom profil pre led pas, ktory ma kusok presah cez tu drazku?
Odpovedať
@androo to ti radil catscan, pri vpc to vydim ako problem dodatocne urobit. Listy maju povacsine male presahy takze to musis vopred pripravit dost na presno. Vacsinou sa take vychytavky robia do sadrokartonu alebo sadrovych omietok.
Odpovedať
@androo ja to mam tiež, led profil som osadil pred omietkami,presnejsie zasekal do porobetonu. Použival som túto lištu: https://www.ledprodukt.sk/zapustene-l... . Omietky sme robili svojpomocne, takze som stym trosku pohral.Takto to vyzera
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ekino13 uau, krasna praca. A omietky mate vpc alebo sadrove?
Odpovedať
@androo Diki, VPC ale nakoniec som to prestierkoval...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Zdravim, stojim pred rovnakym problemom... Chchem umiestnit takyto LED profil do omietky na schodisku, dlzka asi 6m: https://klusdesign.eu/cz/produkt/391 Uvazujem o roztlaceni 60mm CD profilu po celej dlzke na takych 65mm a ten zaomietkovat do hlbokej "krivolakej" drazky. https://www.hornbach.sk/shop/CD-profi... Cele to pekne zahladit omietkou a potom do CD profilu umiestnit menovanu listu. Mohlo by to fungovat? m.
Odpovedať
@mickeyminer prave tyzden dozadu nam dorobili omietky a riesil som to podobnym sposobom. Moj postup - pred omietkami som si priskrutkoval na hmozdinky na stenu hlinikove U profily a tie som vyplnil polystirenom. Omietkari to cele prekryli omietkou a potom vykrabali EPS, takze ostala pekna rovna dutina pre vlozenie LED listy. Este som si opatrne presmirgloval hrany, lebo ked som skusal nasadit tu listu na prvy krat, tak sa mi zadrhla o hranu a vysklbol som kus omietky. Takze treba opatrne 🙂 Este prikladam linky na moj profil a listu: https://www.obi.sk/profily/u-profil-1... https://www.led-obchod.sk/led-light/e...
Odpovedať
Profilova fotka
@androo to som zvedavá vo finále, ale vyzerá, že to bude dobré 😉 páči sa mi to 🙂
Odpovedať
@nora7 dakujem 🙂 Musim sa este pohrat s led listou v tych spojoch, hlavne v tom zalomeni to bude trosku pracnejsie, ale tiez verim ze to dopadne dobre 😉 Mam este dilemu - nahodit listu pred, alebo po malovani 🤔
Odpovedať
@androo po
Odpovedať
@ekino13 tak to vyzera super. pekna praca
Odpovedať
Profilova fotka
@androo myslím, že je to jedno, lebo aj tak bude maľovať niekedy aj neskôr takže to je na tebe 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Dával niekto do sadrokartonu tuto listu? https://www.ledprodukt.sk/zapustene-l... Nebude tam potom vidiet "schod" na prestierkovanom mieste pri lište?
Odpovedať
@ma_to ja dam asi tiez taketo listy. Ten schod si myslim ze je zanedbatelny
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Zdravím, chcel by som riešiť takto zapustený LED pás ale v monolitickom ŽB strope v obývačke. Ako najlepšie v debnení urobiť drážky pre tie oceľové U profily do ktorých sa osadí hliníková lišta na LED pás? Dať tam nejaké drevené latky, ktoré sa potom vysielajú alebo XPS? Poraďte
Odpovedať
@hubymaster na debnenie pripevni drevenu latku,xps sa nemusi dobre ukotvit a beton ho moze posunut.
Odpovedať
@jozefsv aj som si myslel... Ešte ma napadlo, že keby som použil taký U profil z obi ako tu vyššie dával @androo, ktorý má hrúbku iba 10mm, že možno by som to ani nemusel riešiť v debnení ale až potom keď sa bude ťahať elektrika a ten profil iba zomiermtať
Odpovedať
@androo prosím ťa máš už foto ako to vyzerá na final aj so zapojením?
Odpovedať
@hubymaster a preco to ides davat do debnenia? Pojde na tne beton este omietka, nie? A nieje to este zapojene, maluje sa prave. Ale bude to dobre 🙂
Odpovedať
@androo do debnenia to idem dávať preto, lebo elektrikár mi navrhol hliníkové profily, hlboké 20 alebo 25mm, kvôli lepšiemu chladeniu LED pásu a takisto lepšiemu rozptylu svetla, keďže to bude v strope aby tam neboli vidno jednotlivé LEDky (bodky) na páse. Keby som to nedal do debnenia by som musel mať minimálne 20mm omietku a to nechcem samozrejme zbytočne🙂
Odpovedať
Zaujimave, ja mam v sdk 13mm hlboky profil, siroky cca. 2,5 cm a ma uchladit 20w/m. Vacsi vykon tam netreba. A hlbka profilu nieje dolezita, lebo uz existuju COB led pasiky, pri ktorych nemas klasicke ledky ako body vzdialene od seba, ale svietia spojito. Ja by som to osobne skusil este zvazit a dat hlbku taku, aby to pekne zapustili do omietky
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?