Zahraniční majstri sa nedostali cez hranice - čo robiť?

Ahojte stavbári, chceli by sme si od vás poprosiť radu - prišli k nám majstri z Poľska robiť strojové omietky - vo štvrtok zložili všetky veci a stroje , v piatok spravili prípravu ( tuším to penetrovali alebo niečo take ) a v pondelok už bohužiaľ pre zatvorené hranice nedošli. V dome máme všetko materiál aj stroje ( cely kamión ich veci ). Čo by ste nám poradili ? Ako pokračovať ? Ako to vidíte s otvorením hraníc ? 🙏
Odpovedať
Profilova fotka
u Vás sa už kone nepašujú? to je jediná cesta.
Odpovedať
@ellie08 do maja to tam budes strazit aby to nikto nepokradol. Len este nikto netusi ci zaciatku, ci konca, ci budúceho...
Odpovedať
@ellie08 No jedine dobre zabezpečiť tie stroje a materiál, aby sa nepoškodili alebo aby ich niekto neukradol. Neviem, čo od členov MS očakávaš. Veď my nerozhodujeme, ako a kedy sa hranice uzatvoria či otvoria. Zatiaľ môžeš jedine čakať.
Odpovedať
vsak ked tam mate potrebny vercajk ,spravte to sami nie :D :D za tu dobu možte aj okolite domy porobit :D
Odpovedať
Mysleli sme ako pokračovať ďalej ? Zháňať niekoho zo Slovenska? Ich veci sú rozložené v polovici domu - niet to ani kam odpratať . Čakať mesiac? Dva? Tri? Päť? Čo robiť namiesto omietok?
Odpovedať
@ellie08 miesto omietok terenne upravy okolo domu, vzadu za domom spravit zeleninove zahony, vysadit ovocne stromy... Aj tak to raz budete robit a ked uz ste vo faze omietok asi k vam uz domiesavace chodit nebudu
Odpovedať
@ellie08 Keby som sa volal Teodora, tak sa pozriem do krištáľovej gule a poradím ti. Keďže také schopnosti nemám a tu asi tiež nikto nemá, tak ti asi neporadíme. Čo robiť zatiaľ? No to, čo sa dá a čo ešte nemáš hotové. Ale keďže omietky sú podstatná etapa, tak bez nich sa veľmi nepohneš. Predpokladám, že káble a potrubia už máš natiahnuté.
Odpovedať
@zita19 Otázne je, (a to mi až teraz trklo), že nenapísala, o aké omietky ide. Či vnútorné alebo vonkajšie. Ale predpokladám, že vnútorné, lebo keby už tie mala, tak bez vonkajších človek vydrží aj rok - dva. Píšeš, že nasadiť záhony - potom prídu majstri zatepľovači a všetko jej to pošlapú.. 🤔
Odpovedať
No ovocné stromy na pozemku sú nasadené a na záhony som sa tento rok ešte nechystala, čakáme babo a momentálne sme v podnájme, takže sme sa chceli čo najskôr nasťahovať no situácia je momentálne na prd 😢
Odpovedať
@chrobak7 jasne, pre rypacov tvojho typu som mala specifikovat"minimalne 5 metrov od domu" ;-) ostatni pochopili, ze na najvzdialenejsom konci pozemku
Odpovedať
@ellie08 ale chlapa nemas gravidneho. Nech si pozicia ryl, motyku, hrable.. moze chystat zahom na biomrkvu pre potomka. Za dva vikendy zmakne aj tri
Odpovedať
@zita19 Ja že som rýpač? 😮 😐 😒
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 no nie hlavny, o ten titul sa tu biju ini :-D ale obcas sa ti udari riadne...
Odpovedať
@ellie08 volali ste s nimi? co oni hovoria? ich to musi tiez celkom srat... akoze nie som moc za porusovanie pravidiel tejto situacie ale nasiel by som asi nejaky hranicny prechod ktory nie je strazeny... nejaka lesna cesticka kde prejdu autom alebo chodnicek ze prejdu peso 1km a zobrat ich autom. zas tak tie hranice hadam nie su strazene, ci? ale vravim, tiez to nie je najstastnejsie riesenie. hlavne by som potom bol striktny v pouzivani ochrannych prostriedkov, osobnom kontakte atd.
Odpovedať
Jednoducho čakáť😅 ako ty potrebuješ mať hotové omietky oni potrebuju € a ver mi keď im to bude súriť dostanú sa hoc ako.
Odpovedať
@igor256 a co si myslis, ze ti Poliaci su uplne na hlavu padnuti jak ty? Vsak Poliaci zavreli hranice, nasi nepustaju nikoho len kamionistov a pendlerov. To si nezachytil? To pojdu v kamione s krumplami jak migranti alebo cez horu ako paseraci koni ? =-)
Odpovedať
@zita19 tak nikto nie je padnuty na hlavu, ale nemame zavrete hranice ako za sociku, ze ked chces prejst ta zastrelia... uz len ked som sa tak v rychlosti pozrel na google maps tak vidim napriklad obec Cierne pri Cadci a mam pocit, ze tam sa da urcite pekne prejst... Nemyslim si, ze su vsetci policajti rozostaveni po 100m na hraniciach. Skor asi aj vlady cakaju, ze ludia nebudu sprosti... V tejto situacii by som to pochopil ak sa budu ti poliaci spravat zodpovedne.
Odpovedať
@igor256 neviem ako strazia hranice nasi ci poliaci ale poviem ti zato madari strazia poriadne aj male prechody, jedna obycajna cesta kde preslo 10 aut za den a teraz tam mas vsade vojenske hliadky. Nema zmysel lozit hore dole, vsetko ostatne pocka.
Odpovedať
@igor256 dochádzali k nám každý deň ráno a večer šli nas5, neviem ako by to mali teraz - či by nemuseli po návrate ostať v karanténe. Najviac nás štvu stroje a materiál, čo nám zaberá celu obývačku, kuchyňu aj spálňu, lišty, dosky, zrovnávačky, cca 220 mechov sadry, stroje - nie je to ani kam dať, aby sme skúsili volať slovenských majstrov. Neviem si predstaviť, ak budú hranice zatvorené 2-3 mesiace ako sa pohnúť ďalej 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
Tak buďme realisti, ak sa situácia vylepší dúfam že do júna, neznamená že bude dobre všade! Kým sa hranice otvoria môže trvať aj rok! Určite by som nečakal na zázrak. Osobne by som veci uložil niekam na bezpečné miesto a zohnal našich slovenských. Ak zoženú materiál tak to vďačne spravia Slovenskí majstri. A budete aj vy aj naši majstri radi....
Odpovedať
Zohnať nejakých slovákov,čo to spravia s materiálom a strojmi čo tam máte a poliakom zaplatíte dopravu a prenájom zariadenia... Krízová situácia žiada krízové riešenie!
Odpovedať
@dodok presne tak. ako bud si zozeniete niekoho ineho, ale ako riesila by som to s polskou stranou, kedze chces pouzit ich pristroje. a ak nie, tak je ist daco ineho, do coho by ste sa mohli pustit, napriklad aj vonku
Odpovedať
Heh mat tak ted tvoje problemy. Nemas v okoli firmu, ktora vie robit taketo omietky. Ked uz to je vsetko nachystane, tak by sa na to mozno aj dali
Odpovedať
@ellie08 ked nemozte cakat, tak skuste oslovit niekoho, kto by vam to vedel spravit. S tymi poliakmi ste boli v kontakte, co vam oni povedali? Jednozacne tato situacia tak rychlo neprejde, takze minimalne dva mesiace by ste museli cakat.
Odpovedať
Skúste firmu mikbau majú slovenské partie a problém vyriešený ...😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?