Vnútorné vápenné omietky baumit klima a spol.

ahojte, chystáme sa omietnuť (rucne) interiérové steny nadstavby RD z porobetonu. Jedna sa len o obvodove mury, priecky su SDK. Pacia sa mi teoreticke vlastnosti vapennych omietok ako je baumit klima, cenovy rozdiel je pri mojej ploche zanedbatelny. Nasiel som vsak minimum diskuii na tuto temu. Ma to zmysel, alebo je to v mojej situacii uplna blbost a staci vapenno-cementova klasika? Robili ste s tym? Mozu nastat nejake problemy? Majstri povedali, ze mi spravia co si poviem...
Odpovedať
Ahoj, my sme dali vápennú omietku baumit KlimaWhite do celého domu, cca 260m2, ešte nie sme nasťahovaní ale dúfam že to bude ok, tieto omietky by mali pohlcovať/odpudzovať vlhkosť. Mury sme mali naozaj rovne a nanesená vrstva omietky je cca 1,5cm (kombinácia: základná vrstva KlimaWhite, povrchová úprava KlimaPerla - obidve vápenné omietky). Ak je pre teba cenový rozdiel zanedbateľný ja by som nad inou omietkou nerozmýšľal.
Odpovedať
@wlacho najlepsi su majstri ktorym musis povedat ako to maju urobit....to su fakt majstri -urobime ako povies.s.
Odpovedať
@andrejmisuta dik. robili ste sami? bolo citit nejaky rozdiel oproti praci s vc omietkou? na exterier som daval open contact a to si majstri trocha zanadavali, ze sa s tym tazsie pracuje 🙂
Odpovedať
@daralbajda to sa tykalo vyberu materialu, ze nemaju problem robit ani s takym ani s takym.
Odpovedať
@wlacho ja viem ,ale ak sa vyznaju v omietkach tak musia povedat co s cim moze ist.... Zajtra prides k lekarovi a povie Ti zoperujem Vam co poviete... A ze "majstri"
Odpovedať
@wlacho nerobili sme sami, robila to firma, ale super všetko, bolo vidieť že sa vyznaju
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@wlacho Ahoj, ny sme dávali klíma perla, je veľmi pekná, pekný lesk.... Dávali sme 350m2. Robili majstri. Je to kamenný dom takmer 400 ročný, vraj sa robilo horšie, ako s inými omietka i, ale výsledok stojí za to... Steny sú fajn, suché... Potom na vrch ideme dávať i ich farbu.
Odpovedať
@wlacho Podla mna je to predrazena hlupost, baumit teraz velmi tlaci na vsetky tieto ekologicke-bio-zdrave a neviem este ake omietky. Ja by som tam dal jednovrstvovu VC omietku a nato radsej nejaky premiovejsi nater. Tym samozrejme netvrdim, ze tie omietky su zle, urcite niesu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@andrejmisuta Dobry den, aka firma Vam robila omietky klima white prosim Vas. Mozte aj do spravy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?