Strojové versus ručné vnútorné omietky

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Coskoro budeme potrebovat omietnut vnutorne steny a stropy novostavby RD (z porothermu) vapenno-cementovou omietkou. Ked som to ratal, vychadza mi to celkom na cca 500m2 omietky. Snazime sa samozrejme vynalozit na tuto polozku co najmenej financii, preto je otazka: Dat si robit rucne alebo strojove omietky? Da sa pri rucnych omietkach usetrit? Cena za strojove omietanie vychadza od 7€/m2 a vyssie (vratane vsetkeho materialu), celkovu cenu (material + praca) pri rucnom omietani som zatial nevypatral... Kolko vas vysli strojove a kolko rucne omietky? Vdaka!
Odpovedať
@michaela_g848 @stefanl a aky typ omietky vam davali je rozdiel dost v cene aj mne ako som pisal vychadza okolo 11€ aj s materialom, ale vidim ze to ide aj lacnejsie.
Odpovedať
@mpfnordy knauf diamant, sadrova strojova so sietkou. Poliaci,
Odpovedať
@mpfnordy baumit ratio glatt
Odpovedať
@michaela_g848 @stefanl aha tak mne tu baumit ratio glatt ale slovaci mozno tam je ta cena ze to je drahsie dik za koment uvidime ako sa rozhodnem :-)
Odpovedať
@mpfnordy No my sme hlavne mali tak drahšie lebo sme to mali extrémne krivé . A museli niekde dávať až 4cm vrstvu inak že berie okolo 9€ keď robí do 2cm
Odpovedať
@mpfnordy nam pred tyzdnom poliaci dokoncili sadrove okres PO, 8.50 aj so sietkou. U suseda robili slovaci ze 9 eur bez sietky.
Odpovedať
@aaaandrea No to asi tak idú ceny. 11 je zrejme už prehnane veľa s materiálom keď mám pekné rovné steny.
Odpovedať
@aaaandrea ahoj vedela by si mi poslat kontakt na tych poliakov?
Odpovedať
@macher99 staci si v googli vyhladat brat tynk maju vlastnu stranku
Odpovedať
@aaaandrea zdravím a boli ste naozaj spokojný s prácou?? Myslím s tými Poliakmi
Odpovedať
@panco951 nasli sme par chybiciek, co hned opravili... u 2 susedov sme boli pozriet kvalitativne rovnake i ked sa hovori ze chyby sa objavia najviac po vymalovani...ono hlavne je aby ich niekto kontroloval pocas prace a pred vyplatenim skontroloval vysledok. Este ta chcem upozornit nato, ze oni su bratia kazdy ma vlastnu partiu u nas bol Mateusz.
Odpovedať
Zdravím, hľadám nejakú normálnu partiu na ručné sadrové omietky od Knauf a to konkrétne omietky Rotband... Sú to omietky pre ručné spracovanie a taktiež by som chcel aj celoplošné sieťkovanie, ale nie do lepidla, ale jedna vrstva omietky so sieťkou a druhá natiahnutá a zagletovaná. Podklad je ytong, obvodové múry, aj priečky, jedná sa o poschodový dom 10x11m kde sú na poschodí žb vence a preklady. Steny sú rovné, čisté, napenetrované, betóny taktiež, materiál aj všetko potrebné je na stavbe. Miesto realizácie je Bytča. Jedna partia už nie je schopná takmer mesiac prísť robiť, takže hľadám niekoho iného. Ďakujem za akúkoľvek pomoc
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sissa77 Je ubohe takto klamat.omietky zreju 21 dni,do tohto terminu vypraska co ma.sietka sa dala vsade,kde sme sa dohodli a co bolo zaplatene.problem sa stan niekde inde:po omietkach,ste davali cementovy poter,v hrubke min 20 cm a treba si uvedomit,ze je to vaha,ktora pohne stavbou.tieto praskliny maliar vie,ze ma zatmelit akrylovym tmelom a zamalovat.ale kedze dnes ludia su najmudrejsi na svete a vedia vsetko,maluju si sami a dokalicia aj peknu robotu.omietku neodulo,nic neopadlo zo stien,technologia bola dodrzana.jedina vec co opadla,ako spominate,bola,ze zo spalety vypadla cast omietky cca 5cm za peratva,ktoru vas priatel povedal,ze to zatrie,nakolko sa to stalo uz pri odchode a bolo treba to nechat zaschnut.uvital som tuto ponuku. Mila sisa,injekciam sa dufam lebsie rozumiete,ako v stavebnictve.Jedine zle recenzie mam,od vas a od vazho priatela,ktory ma dokonca obvinil,ze som kradol material,v inej recenzii.uvedomte si obaja,ze sme sa dohodli od metra za nejaku sumu a material nebola vasa starost...pekny zvisok dna zelam
Odpovedať
@michal1234 Nemám dóvod niekomu písat zlé recenzie bez príciny, čo by som z toho mála. Sietky mali byt všade, tak sme sa dohodli, za tie sme aj priplatili. Steny dopukali ešte pred tým ako sme maľovali, ale nie všade, práve na tých miestach kde šírka nebola a bola tam 3mm omietka. Dali sme to pozerať viacerym murárom ale že ozaj ĺudka ktory sa svojej robote rozumejú a tak ako my ani oni sa tak k žiadnej siete nedopatrali a to sme tam robili viaceré diery. Tak neviem kde sa tá dieťa vyparili a prečo má omietka 3mm. My sme si to potom dali na vlastné náklady prerobiť, pretože vy ste najprv sĺubovali, že prídete a nakoniec ste už telefón nezvdvíhali. Tak tu prosím nezavádzajte a nezvaĺujte vinu na všetko ostatné. A mimochod ja si za svojou prácou stojím, lebo viem, že ju robim poriadne aj keď chýba sa móze stat, ale potom aspoň zdvihnem zadok a snažím sa to opraviť a nie kašlat na to. Potom sa nečudujte na odozvu.
Odpovedať
@sissa77 trvam na svojom,sietka bola vsade.Darmo ocernujete,nemusim sa obhajovat,co ste zaplatili,ste dostali.Dalej kazdy,kto si toto cita a ma skusenosti,vie,ze strojove omietky maju praskliny do 1mm,nakolko je to jemny piesok a vo vasom pripade 2 vrstvi a to cca 5 cm dohromady.aj ked sa vasa stavba realizovala pred 5 rokmi,velmi dobre si to pametam,preroze takeho cloveka si dobre zapametam.ked sme dielo spravili,boli ste spokojny,ale po nasom odchode ste tam mali takzvanych majstrov,ktori vam nabulikali kraviny,tipu moc ste zaplatili,je to hrozne atd.Robime 2 domy tyzdenne.to su tisicky spokojnych a stastnych zakaznikov po Slovensku,ale bohuzial,za 20r praxe som sa stretol s 3 ludmi vasho typu,ktory neboli spokojny,lebo zafilcovane zrno nebolo otocene na sever.alebo,ze sa list s pisanky,vmesti pod vodovahu,cize su omietly krive.Na vsetko su normy,aj na omietky.tolerancia je 2mm/2m,vlasocbicove prasklinky do 1mm su tiez v norme,preroze to farba zaleje.Nepotesim vas,omietka nie je tapeta,nebude tam rovnaka struktura pod lupou. A taktiez,ludia ktorych poraza,ze kolko zarobime,porazi slak,pretoze su zavistlivy.ceny mame v norme,snazime sa vzdy spravit tak,aby ludia moz neplatili.spotreba materialu urcuje cenu.ale Nikdy sa mi nestalo,ze odulo ci opadla omietka.NIKDY!Takze tarajte si svoje,mam roboty vyse hlavy,taky sme zly,a to robime hlavne na referencie.Takze pozdracujem prievidzkych vsemajstrov,najsamlebsich ,nad ktorich neni.hlavne ich papulou...
Odpovedať
@michal1234 Keby mi nebolo ľúto tej steny tak Vám poviem prídete mi tu sietku ukázať, správn te kľudne aj diery. Sietky nie sú na 4 stenách a tie aj popraskali. A zaplatili sme si sietky na všetky steny. Áno boli sme spokojny keď ste odišli ale tie praskliny sa začali objavovať až po týždni. A to ste uz viac nebral telefón, ked som Vam povedala čo mame.Ja nie som precictlivela ale neviem ci by bol niekto spokojný keby mal nanovo spravené omietky a popraskali mu. Na tych stenách boli viditeľné prázdniny, tak neviem či to je normálne, ale keď k nám niekto prišiel tak sa každý pýtal čo máme s tými stenami. Takže ja som neni precitlivela ani hakliva ale chcela som len to za čo som si zaplatila. To je možné, že máte kopu spokojných zákazníkov, ale ja hovorim čo bolo u mňa. A keby ste mali aspoň trošku slušnosti tak by ste zdvihli telefón a prišli ste to pozrieť. Stáť sa moze hocičo to je samozrejme, že sa nemusí vždy všetko vydariť ale u Vás je to tak, že záruka na Vašu prácu je iba pokiaľ ste tam a potom už je to jedno. Týmto som povedala všetko. Viac sa k tomu vyjadrovať nebudem. Aj napriek všetkému Vám prajem všetko dobré.
Odpovedať
Jedine steny z porfixu sa nesietkovali,tie do klebru sietkoval vas priatel,ale tie sme ani neuctovali.a na stare steny,co som nameral,zauctoval,to som aj spravil.nieze nechal spravit svojim ludom,ale spravil osobne.prero viem,ze tam je!!!a ako som spomenul,praskliny do 1mm su na stavbe normalna vec.Ta sietka totiz nezabrani praskaniu omietok,iba zmierni.a to sme omietali na 2 vrstvy.Nehovorim,ze musite vsetko vediet,ale taketo veci si viete zistit aj na strankach vyrobcu,vo vasom pripade baumit.pre veci,ktore su tam spomenute neni,je obchodny zastupca,technik a oni vedia zodpovedad vsetky dotazi.a nie premudrely susedia,co zedly vserku vudrost sveta a tlachaju nezmisli.bol by som prisiel,je pravdou ze som nestihal terminy na inej stavbe,ale ked ste napisala aj s priatelom niekolko recenzii,Nepravdive,ci zvelicene,uz som nemal chut na vas.keby ste aspom napisali pravdu,bol by som ticho.ale klamat a zvelicovat,jak preafektovana zenska,to by som na vas nepovedal.no nic,bola to skusenost.skoda,ze ste sem nepridala fotky.ale to by vas ludia vysmialy,vzhladom na text.aj ja vam zelam,vsetko dobre
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravim vas sadrove omietky vychod Kosice okolie ...referencie dakujem
Odpovedať
@aaaandrea mozem poprosit kontakt na strojove omietky
Odpovedať
@peter1818 ako som pisala vyssie treba hladat na nete brat tynk tam maju aktualne cisla
Odpovedať
@aaaandrea ano ale rad by som cjcel odporucenie dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@peter1818 Ahoj. Ake omietky chcete? Sadra alebo vapenno-cement? Lokalita stavby?
Odpovedať
@jmomietky liptovsky mikulas pravdepodobne dame vapeno cementove celoplosne sietka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravím koľko času asi trvá urobiť strojové sadrove omietky v novostavbe cca 250m2 stien bez stropov?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@stefanl môžem poprosit kontakt na tie strojové omietky prosím ?
Odpovedať
Každy kto čo i len na chvilku zauvažuje že by si tochto darebaka a klamara zavolal na pracu dobre si to radšej rozmyslite lebo vas to bude stat vela utrap a penazi. Tento “odbornik vam urobi take omietky že sa vam stoho hlava zatoči a to doslovne stej ceny a hlavne stoho vysledku. Vsetky tie kladne recenzie si panačik piše sam. Tie vsetky zle sa presne odohrali u nas a uplne presne do bodky a ešte horšie. Ten človek si zasluži ruky odťať tak ako odťal on nam elektriku v celom dome. Dosral vsetko čo mohol vysledok hrozny peniaze vyhodene do luftu a je to hrozny klamar. Nedohodnete sa snim na ničom naslubuje vam hory doly len aby ste platili a vo finale to preplatite lebo on svojou diletanskou pracou sa vam o to postara. Ten bordel ktory u vas urobi budete ešte moooc dlho upratovat. Poriadok im nič nevravi asi to tak maju doma normalne a v takých podmienkach žiju. Čo mohli pokazili. Steny kryve podhlady kryve elektrina dosekana. Tento pán ma dlhy všade kde sa len pozrie A to sa odzrkadli na vašej cene. Vysledok? Dodrbany cely dom a druha firma musi opravit a hlavne dokončit lebo pánko sa neunuva dvyhať telefon. Ludia majte rozum a tejto bande sa vyhybajte obrovskym oblukom ale obrovskym. Material tak isto neostalo ani vrece. Pri 11 paletach??? Zaujimave. Zle spravena praca škoda na majetku a len bordel.
Odpovedať
@marian828 o kom je reč ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@jmomietky aby som objasnil situaciu,sisa a janco su majitelia 60r domu,ktory sa omietal baumitom mpi25,podklad kvadra,vrstvy od 1cm az po 8cm.armovacia sietka bola vlozena do omietky,podla technologickeho postupu.omietka sa nanasala v niekolkych vrstvach ob den,tak aby tech.postup bol dodrzany. Ako vydime na fotkach,ktore sisa vlozila,stena je namocena vodou ucelovo,aby bolo vidno mikropraskliny.Tie vznikaju,ked sa prudko vetra,co zakazuje tech postup,pres to vsetko vetrane bolo,preto som uz po 3mesiacoch prestal dvihat telefon,pretoze oni maju svoju debatu,aj ked su si vesomi,co spravili.ja isto nebudem doplacat,za ich chybu.Material,ktory som doviezol na stavbu som nielen ze minul,ale este dokupoval a nezapocital do nadspotreby.Ona ma este obvini,ze som ukradol.ze ju hamba nefackuje.Opadanu omietku 8cm kruh,ktory spomina,bolo na vrchnej spalete nad vchodovimi dverami,spravela sa bublinka a odpadla,pretoze velka vrstva a mokra malta,stale dookola po pritreti vypadla.kedze sme koncili,janco sam nacrhol,ze nechajte chalani,ja si to zajtra pritrem.bral som to fer,kedze som naviac material neuctoval.Po dalsie,ako mozes ukradnut material sam sebe,ked si na stavbe dohodnuty na sumu.keby som minul 2 vrecka a 3 palety neminul,tal ich nemozem predsa ukradnut sam sebe. Pochopim,ze zdravotna sestra a zvarac sa nemozu rozumiet stavbarcine,ale boli mnou pouceny a je ich hamba,ze nedodrzia pokyny,ktore im dam.Ale ako vychcany slovak,chce zvalit na zhotovitela.Odovzdane dielo bolo v poriadku,s cistym svedomim,z trucu sa snazia robit zle a zle recenzie pisu vsade.Tolko z opacnej strany zhotovitela
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_ponist tak už to chápem. Ok, máte pravdu
Odpovedať
Pekný deň, prosím poradili by ste - aká gramáž sieťky pre omietku do RD z pórobetónu je dostatočná ? -buď budeme omietať jednovrstvou omietkou+zapucovanie; alebo jadrová ako podklad+fajnovka zapucovať. Chceme sa vyhnúť "klebru do sieťky". PS: perlinka, sklovláknitá sieťka veertex je náš favoriť, len tá plošná hmotnosť ? Ďakujem @jmomietky
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?