Stroj na striekanie farby - porovnanie

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte uvažujem nad kúpou stroja na malovanie. Maliar, ktorý nastrieka 2 vrstvy farby si len za robotu pýta 800€. Požičanie stroja stroja stojí okolo 90 / výkend. Ak by sme to zobrali na 2-3 krát už môžem mať stroj doma aj pre budúce využitie. Čo si myslíte o týchto dvoch? Napr: https://www.mall.sk/maliarske-potreby... alebo air less https://www.jub-farby.eu/kategoria/st... Tento druhý sa dá kúpiť na amazon.de za cca 380€. Máte niekto s tým skúsenosť? Diky
Odpovedať
1
2
@rkorba praveze prazdny holodom sa paradne strieka, ak cisto biela, zakryvas len okna a striekas kam dovidis :-) Zabyvany/zariadeny je vacsia morda pozakryvat na striekanie, tam velakrat vyhrava valec. A este si uplne neviem predstavit zakryvanie pre nastrek roznych farieb...ale asi to ide.
Odpovedať
@sp4jo Citam recenzie toho Dedra zazraku na polskych strankach...az tak to nechvalia - pri velkych tryskach nestiha udrzat tlak (asi preto tam radsej nie je tlakomer :-D), co potom robi pasy po stranach, hustejsiu farbu to neda... Najvacsie pozitivum je cena, v PL za 230€. Vyssi model 7423 sa cenovo priblizuje ku Graco.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
To je taká slovenska ekonomika....kúpiť stroj (hobby) za 500 eur, potom sa s tým trápiť a výsledok veľmi zlý ( laik to nerozozná). Maliari používajú stroje za 5-10 tisíc, ktoré majú úplne iný tlak a rozstrek, čo je dôležité hlavne pri prvej vrstve s penetrakom. K tomu materiál, práca....mnohí ste si skúsili svalovku a skúste si spočítať čas, ktorý s tým stratíte. Potom si vypočítate vašu hoddinovku v práci a zistite, reálne cenu. Manažéri (s vysokou priemerkou) asi budú prekvapeni.....i keď pochybujem, že nejaký manažér sa bude srat s maľovaním. Možno zistíte, že nakoniec vás to vyšlo drahšie, s horším výsledkom. Neviem chlapi v čom podnikáte, no myslím, že ani v ničom, keď máte taký prístup k iného službám/praci/produktu 🤦
Odpovedať
@angel1 a kto povedal, ze to tak bude? Zapojil som vsetky svoje topmanazerske zrucnosti, spravil business case, risk assesment,...a vyslo mi, ze si zavolam profika na striekanie 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@zefe @angel s masinou za 1100 eur vie robit kazdy..momentalne mam za sebou cca 250 m2 podkrovia(sdk +cementove omietky) s wagnerom flexio 585, https://m.youtube.com/watch?v=VXLsVhn... Netvrdim ze od zaciatku to bolo jednoduche ale o tom to je naucit sa so strojom robit..je to o spravnom pouziti farby(bez riedenia,max s penetrakom).,nastavenia vykonu,pripravy farby..vysledok je rovnomerne a pravidelne nanesenie farby co sa s valcekom absolutne neda porovnat..
Odpovedať
@dart9 prvu vrstvu farby som chcel "vmasirovat" do omietky a nie nastriekat a vytvorit "skrupinu". SDK rovno nastriekat to bez pochyb! O par rokov budem malovat urcite znovu, lebo si to zena vymysli :-S tak to v klude streknem.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba pri drsnej cementovej omietke sa skrupiny bat nemusis,farba tam aj po striekani drzi pokial nie je povrch prasny..navyse ani opatovne prestriekanie nie je problem ako pri sadrovej..netreba vsak davat naraz vela farby a medzi vrstvami menit smer je samozrejme..sdk je striekat bezkonkurencne lepsie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@quintes ja mám stroj a ten neprasi ale musí tam byt dobrá tryska a nie moc silný tlak.Ja viem za deň nastriekať tak 1000m na jednu vrstvu a zelený sádrokartón na raz
Odpovedať
@peter_farkas Zdravím chcel by som sa spýtať aký stroj používate?
Odpovedať
Profilova fotka
@cvirec1 ja mám stroj storch a už ho mám 20 rokov a zatiaľ som menil len tesnenie na piest .Som spokojný a to robim s ním často ,lebo sa tým živím
Odpovedať
Profilova fotka
@quintes @quintes @quintes @quintes @mythnick @mythnick @mythnick chlapci nespekulujte nad tým . Ja dokážem s masinou čo má zvysle sanie nastriekať rod dom kde je cca do 500m za. 3hod na jednu vrstvu.Len musíš mat normálny stroj a nie tie postrekovace na mandolinky 🤣🤣.Či je to storch ,craco,titán alebo wagner všetky sú dobre …len treba vybrať dobrú masinu ktrora robí dobrý tlak a dá sa stelovat výkon a základ dobre trysky .Tie stroje poznam a používam od roku 1998
Odpovedať
@peter_farkas a viete mi prosím napísať aj o aký model sa jedná. ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@peter_farkas dajú sa v budúcnosti prevalcovať steny maľované striekaním? Máme cementové omietky + čiastočné SDK podhľady.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?