Sadrové omietky - čo si všímať pri preberaní omietok?

Caute ,chlapi mi robia sadrové omietky , o pár dni budem preberať ich robotu. Čo je dôležité si všimat pri sadrových omietkách? Aby som sa zbytočne vyhol potom chybám. Prosím o vaše skúsenosti.
Odpovedať
podla toho aku kvalitu si zaplatil
Odpovedať
@shagle Kvalita musi byť najvyššia 😄 , steny su krasne hladke , len či neexistuju aj skryte chyby ktoré objavia až napr. pri malovani.
Odpovedať
Treba po tme prejst steny svietidlom, napr.mobilom - prilozit "na kant" a uvidis vsetky nedostatky... volnym okom, ani po malovje ich nevidis, iba pri urcitom uhle, ked tam dopadne slnecne ziarenie...
Odpovedať
vodováhu do ruky a všetko merať.
Odpovedať
@matus157 prejst svetlom zo silnej baterky alebo mobilu zboku + vodovaha. len tak s rozumom. robil to clovek a bude tam byvat clovek. "stavarina nie je strojarina" Pripadne sa zamerat na take miesta kde chcete mat osvetlenu stenu alebo kde bude svietit slnko tak, ze bude stenu osvetlovat zboku. Otvory dveri pozriet ci su rovne aby potom stolar nenadaval.
Odpovedať
@matus157 omietky ti moze prevziat a odkontrolovat stavebny dozor. A on by mal vediet co ma kontrolovat. A urcite sa omietky nekontroluju so silnym svetlom a nalepeny na stenu ale s odstupom myslim ze jedneho metra. Rovinatost sa meria s 1 metrovou latou a odchylka moze byt 0,5 mm. Tak ako bolo vyssie pisane s robotnikmi si odkonzultuj niektore detaily. Omietky si vizualne chod pre istotu odkontrolovat aj priebezne.
Odpovedať
mne hovorili ze na to je nejaka norma. kontroluje sa to volnym okom z 2m odstupom, ked je to mokre malo co si vsimnes.
Odpovedať
Stačí ak vizuálne prekontruleš či steny sú hladké bez trhlín... Ale asi najdoležitejšie aby kupelna a wc nebol omietnuti sadrovou omietkou, lebo materiál nemá rád vysokú vlhkosť...
Odpovedať
Pekna norma, ze odkontroluj s 2m dialky omietky, potom ked sa ide malovať tak malovku preberaju z 1 centimetrovej dialky vacsinou, hlavne firmy, potom maliar moze vyspravovat cely den, malujem taketo domy a nic moc omietky, vacsinou trva vyspravenie jedneho domu okolo 1 dna s vybrusenim, hroza... realizujem striekane airless malovanie a v tomto pripade musi byt 100 percentna omietka inak vidiet vsetky chyby...
Odpovedať
Takze ak budete mat striekane malovky tak prekontrolovat pekne z blizka a so svetlo, tak isto aj rovinnost, ked budete valcovať tak sa mensie chyby stratia..
Odpovedať
Prekontroloval som ako ste radili všetko je super 🙂
Odpovedať
Ajtak najviac chyb sa zbada tak ci tak po prvej vrstve malovky
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@matus157 zdravim to mate bungalov 1081? Pozeram ze obyvacka presne taka ista ako moja 😎
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa zdalo tiez vsetko ok, az kym nemontovali vstavane nabytky a vsetky rohy nanic...
Odpovedať
@matus157 zdravim vám môžem vedieť kto vam robil omietky ? Zaujima ma to najmä kvôli tomu že si bol spokojný. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Robili mi na stavbe firma z Prešova Mafrestav, omietky aj potery spravene na jednotku. Odporúčam 0949064523
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Akoby ste zhodnotili finalnu povrchovu upravu tychto sadrovych omietok? Zdrsneny povrch, vystupky, dobky, ,,zjazvene,, miesta, neda sa povedat, ze je to len lokalne, niektore steny su taketo nakomplet...
Odpovedať
@grallei no ak to mali byt gletovane tak horsie jak moje co som pred 5r robil mame v kuchyni prvykrat v zivote. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@grallei Zle pregletovane
Odpovedať
Stanovisko pana konatela stavebnej firmy, ktora to realizovala, ze on sa nato ani nepride pozriet, pretoze on pozna robotu svojho omietkara a ked sa mi nepaci mam si dat spravit znalecky posudok.
Odpovedať
@grallei no tak ked ste neplatili 100% dopredu. Tak mu treba povedat, ze doplatite az ked sa na to pride pozriet alebo az po tom znaleckom. Co kludne moze byt aj rok, dva...
Odpovedať
Davno to je vyplatene, sadrove omietky sa daju zhodnotit az po dokladnom vyschnuti resp po prvom natery farby...
Odpovedať
@wivik mate zle info Kontroluje sa 2m vodovahou a odchylka je 2-3 mm.
Odpovedať
Ahojte , viete mi prosim odporucit overenu firmu na sadrove strojove omietky? Okolie Nitra , pripadne Sala. Vopred dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?