Sádrové alebo klasické omietky

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, viem ze sa toho tu uz popisalo, neviete mi niekto poradit, ohladom omietok? Porotherm Profi tehla, priklaname sa k strojovym ale citala som nazory ze sadrove nie su zdrave..aj ked krajsie..ktore su lepsie? takisto, aky je rozdiel v hrbuke - pri sadrovani zasuivek a vypinacov? 1.2 cm? dakujem
Odpovedať
sadrove jednoznacne...o inych ani neuvazovat
Odpovedať
Profilova fotka
@santos950 dávnejšie si radil úplne niečo iné 8-(
Odpovedať
@matko291 santos teraz fici na sadrovych. Uz asi tak dva mesiace. Do leta ho to prejde
Odpovedať
@zita19 sa to tu množí tuším :-D
Odpovedať
@zita19 😅😅
Odpovedať
Profilova fotka
Sadrove nikdy
Odpovedať
@jmomietky preco nikdy? Ci len tak, lebo s nimi nerobite, alebo ich neviete robit ?
Odpovedať
Na sadrove musia byt odbornici co to vedia spravit, ak niesu tak samo domo dorabky do uspokojiveho vysledku.
Odpovedať
Profilova fotka
@jmomietky myslim ze toto je je velmi subjektívny nazor, ktory by som od cloveka s oznacenim PRO v profile nečakal. Vacsina ludi ktori tu diskutujú su možní zákazníci a naklanat ich na svoju stranu takymito striktnymi a neodbornymi vyjadreniami nie je podla mna v poriadku. Musite prijat ze su aj zakaznici ktori chcu mat iny povrch steny ako u VPC omietok. To ci su sadrove take alebo onake si uz zvazi kazdy investor sam. Neberte to v zlom ale tento portal je o tom ze ma poradit zacinajucim stavebnikom a nie o znevazovani jednotlivych produktov. Vsetky materialy maju svoje opodstatnenie a taktiez svoje vyhody aj nevyhody.
Odpovedať
kto ma sadrove omietky ten nemoze lutovat
Odpovedať
@santos950 teraz si sa prezliekol za Horsta z teleshoppingu?
Odpovedať
@santos950 sadrova omietka musi byt spravena paradne, ale ze tak paredne, ze zasvietis, ziadna dolina, ziadny hrb, ziadna ryha a toto teda kazdy majster neda. A amater bez skusenosti uz vobec nie. Sadrova omietka neodpusti ziadnu chybu. A rozhodne nie je vhodna vsade a nie je samospasitelna pre problematicke steny. Dufam, ze ten tvoj majster ktoremu nosis kyble to robi pair excellence.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rapidek jak som sa zasmial :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@zita19 on to robi excelentne to nedokaze hocikto, to musi byt zrucnost ako nikde a on je zrucny ze ho az obdivujem s akou lahkostou vsetko robi
Odpovedať
Profilova fotka
@pysnyp to bol môj osobný a profesionálny názor. Poznám sadrove omietky, a preto som napísal sadru nikdy. Kto chce, nech si ju dá. Tí čo si ju dali tu o zaporoch už dosť diskutovali. Staci si to tu vyhľadať.
Odpovedať
@jmomietky to su ti profici, ja mam a nemam s tym oroblem, co je take hrozne? Netrep blbosti
Odpovedať
@sysell mne to pride ako vyrok betonara ktory, ktory drbne sietku do 3cm hrubej omietky a ide sa dalej...
Odpovedať
@zita19 A cementova nemusi byt spravena paradne? Ked tam budu kopce a doliny, po nasvieteni vyzera rovnako hrozne, ako sadrova. Ryhy na sadrovej vyspravi aj amater lavou zadnou (ak nema obe ruky lave :-) ), co pri cementovej je hotova alchymia. Dobreho majstra treba na kazdu omietku. A veru je to vykon takeho najst...ja som bol pozerat 5 ks, kym som nasiel, aj to bolo stastie...
Odpovedať
@zefe neviem ako cementova, stukova je aj pre amatera jednoduchsia
Odpovedať
@zita19 Vsak som myslel klasicku vapennocementovu, len som lenivy to pisat cele... Amater nespravi dobre ani jednu, zafilcovat stuk k svetu je tiez umenie. Stierkoval som davnejsie v byte jednu stenu a nie je to vec, co by som si chcel zopakovat. Ale ja som narocny, aj na seba 8-) Pri niektorych veciach sa niekolkorocna prax osrat neda. Poniektorym ani ta prax nepomoze :-D BTW. Tato diskusia je skor o tom, ake omietky si DAT urobit, nie patlat svojpomocne.
Odpovedať
@zita19 dovolim si s tebou nesuhlasit. ja ako nemurar som si omietky robil sam s otcom, on v davnej minulosti skusenost s klasickym omietanim mal. ja som rucnu sadrovu omietku zarabal a hladil, on to nanasal a cele vyrovnaval. steny z ytongu sme mali rovne, pouzivali sme tusim 12mm hladke gulate tycky, ktore nam sluzili ako omietniky, vzdy sme ich len posuvali. pred malovanim som nejake drobne chybicky opravil rimanom a mozem Ti garantovat, ze ako clovek elektrikar, co chodi po stavbach pravidelne som sa stretol mozno s tromi pripadmi, ked robota od profesionala bola lepsia nez ta moja. dokonca clovek, co sa tym zivy mi to tu bol okuknut, nasvecoval to tu z roznych stran halogenovym reflektorom a nakoniec povedal, ze by ma bral do partie. cize je to len o tom, ako sa cloveku chce. @jmomietky osobny nazor mozeme mat kazdy iny, ale co poznam omietacov, tak vsetci maju doma sadru
Odpovedať
@ondro81 Najlepšie však robi santos,steny v starom dome vyrovnáva savom :-D
Odpovedať
@cervenovlasa skúste 0905661828 oni vam poradia vedia robiť aj sadrove aj cementove
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@sorca24 ty majstri tomu hovno rozumejú. Venujem a vykonávam airless maľovanie a vymaľoval som xy stavieb z rôznymi omietkami. Základom pod maľbu je penetrak ak ten použiješ farby chytá bez problémov a drží dlhé roky tak kde nerobia v tom obore tak nemôžu tvrdiť niečo o čom nevedia nič takže žiadne obavy nemaj.
Odpovedať
Profilova fotka
@cervenovlasa Nedá sa povedať, žeby akékoľvek sadrové, či vápennocementové omietky boli niečim nezdravé. Povedzte si, aké máte priority. Pre niekoho je priorita hladká stena, pre iného zase lepšia regulácia vlhkosti. Ak chcete hladké steny, tak naozaj ich najľahšie dosiahnete strojovými sadrovými omietkami, od nás napríklad Baumit RatioGlatt. Ale ak viac dbáte na lepšiu klímu pri bývaní a lepšiu reguláciu vlhkosti, zvoľte určite vápennocmentové omietky s jemnou zrnitosťou, ako štuk, napríklad Baumit MPI 25 L alebo pre ešte lepšiu reguláciu omietku na vápennej báze Baumit Klima White. Najprv si vždy povedzte, čo od omietky očakávate 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@madein1974 Dobry den, prosim vas,ake omietky ste pouzili? Myslim vyrobcu, Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobrý večer, my sme si s manželom dávali sadrové omietky a cementové potery od firmy Mafrestav a musím povedať, že všetko prebehlo v najlepšom poriadku, nemáme žiadne výhrady, meškali so stavbou maximálne jeden deň ale pekne slušne a vopred sa ospravedlnili. Môžem iba odporúčať.
Odpovedať
@katka_4891 si sa nam nejak s tou reklamou na mafrestav rozbehla, tak to hodim aj do tohto vlakna.
Odpovedať
@katka_4891 Registracia pred 15 hod, 2 prispevky - chvalospev na Mafrestav 😄 😄 😄 Pozdravujeme do Mafrestavu 😛
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@miro_baumit bol som v tom ze sadrove lepsie reguluju vlhkost
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?