Prečo sú červíky na stene po vymaľovaní v novostavbe?

Zdravím, chcem sa spýtať,či má niekto skúsenosť, že po vymaľovaní interiéru našiel na stenách takých malých červíčkov,dĺžka cca 0,5 cm,oranžovo-ružové s čiernou hlavičkou? Ja som ich objavila hneď po vymaľovaní, aj som maliarov upozornila,že vidím červíčkov,a oni mi odpovedali,že to nemôže byť z farby,že asi z vonku prišli..Pred vymaľovaním som ich tam nespozorovala, keď vymaľovali, už som ich tam videla, to bolo na jeseň, v dome este nebývame, a teraz sa už chystáme sťahovať, a ako tak upratujem, znovu som spozorovala po stenách červíčkov... Môžu byť z farby?Čo to je za pliagu?A ako to odstrániť?Ďakujem za každú radu!
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Mali sme ich doma .Sú to červíky z múky.
Odpovedať
No z múky pochybujem...,tak isto ich teraz pozorujem na stenách v novostavbe a este tam nebyvame,netuším odkiaľ sa berú...,brat mal ten istý problém,teraz ich nemá
Odpovedať
sem tam nájdem aj ja, neviem, či to nie je húsenička nejakej moly....
Odpovedať
Profilova fotka
Vijačka papriková (Plodia interpunctella) ..moja mater s nimi ma zamoreny cely byt,ma totiz maniere akoby prezila koncentrak,vsade po byte ma pozasivany stary chleba ,v spajzi sto nacatych sackou potravin..z(mozu lozit od susedov,v panelaku) http://hobby.idnes.cz/k-molum-budte-n...
Odpovedať
Presne toto mame aj my na dome. Kupili sme starsi a prerabame z tiez sa zacali objavovat az po namalovani stien. Vie niekto poradit co s tym treba robit?
Odpovedať
Tiež ich občas najdem...myslela som si, že to su od múch...
Odpovedať
Aj my.Tiez som chcel zalozit temu,ale zabudol som....co s nimi?
Odpovedať
Podla mna skor vyliezaju vdaka tomu,ze im farba nevyhovuje, kludne mohli byt dovtedy ukrytý aj v materialoch použitých na stavbe, tam nikdy nevies kde a ako dlho to stalo..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Aj my to máme,stále ich nachádzam,dnes už troch 😣
Odpovedať
nám vyliezli zo starých orechov :-) orechy sme vyhodili a odvtedy nič :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja tak isto po vymalovani to mam novostavba a žiadnu múku este nemam
Odpovedať
Dobre že si upozornila maliarov.Istotne sú "červíčkovia" z farby.Na tvojom mieste by som to reklamoval a maliarov hnal kade ľahšie :-D :D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nejaké riešenie? Tiež ich máme v novostavbe každý deň najdem 2-3 :-| presne takých ako na foto
Odpovedať
Profilova fotka
ja som sa na to tiez chcela pytat, tiez mame novostavbu, byvame od novembra. Vidiet ich na stene vacsinou, vo vani...
Odpovedať
Su to červíčkovia kolaudátori podla mňa. 😂😂😂
Odpovedať
Komu sa podarilo odhlaliť totožnosť tohto tvora ideále sa ho raz a navždy zbaviť? Objavili sa mi na ytongových stenách hneď ako som dal sádrovú omietku. Bývame 1/4 roka v hotovom a stále ich zo 3-4ks nájdem na stene. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@martysvk nie som entomolog, ale podoba sa to na larvu niektoreho pestroša (v cestine pestrokrovečník), najviac asi p.mravenci (Thanasimus formicarius) alebo daj otazku na www.nahuby.sk, tam sa vyznaju.
Odpovedať
@maruskab ďakujem ... skúsim to hodiť na entomologické fórum ...
Odpovedať
@martysvk potom by si mohol hodit sem, ak sa ti podari nieco zistit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Zdravím. Chcem sa opýtať či ste niečo zistili a ako ste sa tohto hmyzu zbavili???!! Mame novostavbu, z ytongu... bývame druhý týždeň a našla som tri takéto húsenice ako je na obr.vyssie. Chcem to riešiť čím skôr... Ďakujem za každú radu
Odpovedať
Aj mna zaujima ci niekto nieco zistil. Tiez ich mame kazdy den zo dve tri. Byvame od vianoc
Odpovedať
a odkial vam preboha vyliezaju ked mate celistvu schranku izieb cize dolu zasilikonovane sokliky a hore zaakrylovane sdk dosky?
Odpovedať
@rkorba no pre boha to som ešte nezistila, keďže si ich vždy všimnem na stene... Nikde inde som ich nenašla. A teda neviem ako Vy, ale ja si nemyslím, že máme dom tak dokonale na kompletku zaizolovaný, že sa mi nijakým spôsobom nemôže nič (ani 3mm veľké) dostať do domu. Avšak je pravda, že podlahové lišty sme pokládli len minulý týždeň. 🙂 @elizton aj my bývame od Vianoc. Ja som našla odvtedy zatiaľ 4ks, vyzeralo, že zmizli... ale práve tú 4tú som našla minulý týždeň. Ako som si tak pozerala tie fóra, všade je zhoda v tom, že ide o novostavby alebo zrekonštruované domy. Snáď zmiznú tak, ako sa objavia, keď viac na fórach o tom nie je.
Odpovedať
@magdik48 a som mal vela pavukov, cize kazda skara mala svojho :-) Ked sa dali omietky, tak sa to zredukovalo, ale v miestnostiach kde este nie su sokle, tak tam je diletacna spara, cize domov vsetkeho mozneho. Treba to vyplnit napr silikonom a bude pokoj.
Odpovedať
@magdik48 ja som citala aj prispevky ze roky a roky uz nevedia sa zbavit ze ostava len naucit sa s nimi zit. Este stastie ze nestipu🙈ja si logicky vysvetlujem ze zili pokojne v starych hredach stropnych a nam pri prerabke ich impregnovali a asi ich im ten smrad vadi tak vyliezaju von. Len nechaoem preco aj v novostavbach su🤷‍♀️Lebo my sme stary dom prerabali. Ale niekto by mohol napisat ako sa ich zbavit kedze minule som uz aj v posteli videla jedneho🥴
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Su to larvy škora. Ti su podobne ako kravicky na kazdom tienistom,vlhkom mieste a to je v kazdej novostavbe 🙂 utekaju najma od podlahoveho kurenia a hladaju nove miestocko. V suchu nemaju kde zit,zmiznu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, Prisli ste niekto na to ako sa ich zbavit? my tieto larvy mame iba v kupelni. Mam velke podozrenie, ze vychadzaju z odpadu - z umyvadla a vane, pretoze ich vzdy pristihnem tam. A vzdy po cisteni odtoku sa mi zda, ze mame par tyzdnov pokoj. V inych miestnostiach som ich nenasla. Avsak kupelna je jedina miestnost, kde sme nezatmelili strop- nikomu sa do toho uz uz po nastahovani nechce 😛 tak je mozne, ze vyliezaju aj odtial. DAKUJEM 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Bývame v novostavbe z ytongu, sme tam už 15 mesiacov a žiaľ stále ešte aj teraz sa nájdu 😞 Súhlasil by som s názorom, že vychádzajú z pod podlahového kúrenia...... A čo je zlé, že sú raz tak veľké ako pred rokom.......
Odpovedať
@pigi22 my sme to iste mali, po čase vysavania umývania zmizli
Odpovedať
Profilova fotka
Nedá sa to najať nejaký človek, že vás toho zbaví? Či to tak funguje len vo filmoch 😒
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?