Parotesna fólia montáž - omietky

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ohľadom montáži parotesnej fólií na strop.Budem dávať sadrokartón na strop.lepsie je namontoval par. Fóliu pred omietkami ci po omietkach. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@miro456 jedna možnosť je prilepiť parozábranu o stenu omietateľnou páskou a cez pásku potom príde omietka. Ďalšia možnosť je parozábranu prilepiť o stenu tmelom a pritlačiť ju o stenu UD profilom. Ja som volil postup - omietky po parozábrane.
Odpovedať
Profilova fotka
zase páska, čo to chráni , pred čím? ve ak bude para prechádzať omietkou a murivom , tak koľko zabráni 3 cm pásky ? Fólia pod sdk sa oprie o murivo, omietka pritlačí páslu, sdk sa doplní v špáre tmelom
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@eagleowl a nepoškodila ti ta omietka parozábranu? Ja to mam presne tak isto ako ty, parozábrana hotová, zatmelena lepidlom od bravenu o stenu a pre lepená omietatelnou páskou. No bol u mňa včera omietkar a moc nadšený nebol ževraj omietka môže poškodiť parozábranu ako ju bude striekať.. Čiže mam dosť hlavu smútku stoho.. Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
Profilova fotka
@dongitko nie, žiaden problém to nebol ani omietkári nič nenamietali a nič nepoškodili.
Odpovedať
@eagleowl Ahoj, takže omietky mam na hrubo už nafukane a takto dopadla parozábrana.. Myslíš že to je oukej? Tá postriebrena časť fólie čo má odrážať teplo ide dole aj s omietkou keď sa ju snažím trošku očistiť.. Ale skôr ma zaujíma či není tým pádom ta parozábrana poškodená a bude prepúšťať pary.. Dikicko za odpoveď
Odpovedať
@dongitko áno je to ok. Prečo máš nutkanie do toho šprtať keď sú len na hrubo? Po týždni to opadne samé keď to vyschne.
Odpovedať
Profilova fotka
@dongitko mne tak parozábranu nezapatlali....píšeš že "nahrubo"....mne dávali len jednu vrstvu omietky. Ako bolo napísané...treba to nechať dobre uschnúť a omietka z parozábrany opadne.....(Keď je niekde poškodenie väčšie môžeš to prelepiť reflexnou páskou....ale asi to je zbytočné)
Odpovedať
@dongitko znamemu tiez omietkary zastriekali aj foliu a tiez sa mu rozpadla ako tebe a preplacali mu € za foliu.
Odpovedať
@palo18 to už je suché, je to prvá miestnosť co sa omietala takže to tam už je vyše týždňa a mal som nutkanie zistiť čo to spravilo stou parozábranou...
Odpovedať
@eagleowl chcel som to mať omietnute čím vyššie takže preto je aj tak zapackana ta fólia.. Mne to striekali najprv na hrubo, potom to suchali a nakoniec natiahli pod hobel a vyfilcovali..
Odpovedať
Profilova fotka
@dongitko omietka má byť cez pásku a o kúsok vyššie ako príde strop....vyššie to nemá zmysel. Nejaké prskance som na parozábrane mal aj ja, ale nič podstatné....
Odpovedať
Chcem obnoviť túto tému, hoci potrebujem poradiť s otázkou, či možem realozivať omietky skôr ako strop, teda aj pred montážou parotesnej fólie...Dôvodom je poriadne presúšenie omietok a zaliatej podlahy....Ďakujem...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matejmiska ano mozes. Aspon vlhkost bude mat kde ist.
Odpovedať
Veď to je našim cielom...Ale veľa ľudi nám vravelo, že ukočenie parotesnej fólie má isť pod omietku....
Odpovedať
@matejmiska nemusi, nato predavaju tmele nato urcene aby si to prilepil k stene.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?