Omietky - bordel

Ahojte kolegovia, Spytam sa zase na vas nazor. Podla majstrov je toto uplne v poriadku a nevedia to inak urobit. Cela strecha spinava zo spodu, krokvy, folia.. Cely furik vyliateho materialu na nezakrytej hydroizolacii. Mne sa to vobec nepaci.
Odpovedať
@milanista tu strechu by som az tak neriesil. Drevu ani folii sa nic nestane. Pravdepodobne nebudes mat ani pochodznu povalu. Skor mi pride ta omietka co je tam vidno divne zacistena. Viac by som sa asi zameral na to, ci je rovna a dobre vyscuhana... Mozno to len tak vyzera kym je mokra... A to, ze nechali vsetko zaj*bane, niektori majstri su taki... Co Ti poviem, zaplatit im musis tak-ci tak, mozes im povedat, aby si to upratali, no obavam sa, ze by s pristupom podla tych fotiek urobili viac skody ako osohu. Zober si tam flasku a kamosa, pop*cuj si, uprac to a hotovo...
Odpovedať
@igor256 omietka este nebola vtedy hotova a je pekna a rovna, ziadny problem s tym nemam.. ale ten pristup, ze kazdemu ide o to aby to rychlo zbuchali a zobrali peniaze. Dakujem za prispevok, trosku si ma upokojil 🙂
Odpovedať
@milanista mne ked sa nieco nepaci, tak sa snazim slusne problem komunikovat. rozumiem, ze sa ti mozno ulavi, ked si tu spolocne zanadavame na tu spust, co po sebe zanechali, ale urcite toto forum ten tvoj majster necita, a ak aj ano, tak asi na zaklade tychto komentov sa nevrati poupratovat. treba aj majstrov vychovavat, ked im nikto nepovie, ze toto nie je ok, tak to budu robit stale. alebo si sa mal zjednat detialnejsie, vratane poupratovania po sebe. p.s. a nezabudaj, ze ten material na zemi si platil tiez ty...
Odpovedať
@milanista Ako som pozoroval majstrov ako sa stavali novostavby okolo mňa ...tak som videl rôzny prístup .... jedni pedanti ...jedni svine. Raz si jedna známa firma objednala asi externých majstrov ...na fasádu ...ale tí tak zahnusily ríny ...som už pozeral, že aké prasatá ...a to som ešte nečakal ako nám zaserú novučičkú asvaltovú cestu ...ako traktor z blatového poľa ...takže môj pocit na začiatku bol správny .. Všimol som si že ich ale poslali preč ....a dorobili to, poopravovali a čistili profíci priamo z pôvodnej firmy ...
Odpovedať
@milanista mal som podobny svincik po omietacoch. Problem bol v tom ze pasy hydroizolacie boli len pod murmi. Cela plocha sa lepila az po omietkach. Ked som sa ich spytal ci to po sebe ocistia, oni ze ano, na konci to zhrnu lopatou. Ono to ale na dalsi den bolo tak tvrde ze to z tej ipy nechcelo ist dole. Celoplosne sa davala hydroizolacia po omietkach prave lvoli tomu, aby sa predislo jej preseknutiu. Predstava ze nejaki lafovia mi budu lopatami z ipy osekavat guce zasusenej omietky sa mi nepacila. Tak som po nich chodil kazdy den upratovat za furik nafrkanej omietky kym bola este cerstva. Ach jak som bol sprosty 😄
Odpovedať
@capzahradnik je to tak, najprv sme to samozrejme riesili s nimi len ma zaujimal aj nazor inych. Staviam prvy krat, nevidel som este ako sa robia omietky, ucim sa 🙂 . Ale mal som tam aj takeho kto uz par stavieb videl a taky bordel este nevidel. Moja chyba ze som im nepovedal na zaciatku aky som "narocny" 🙂 ale nasli sme spolocnu rec, nieco radsej zakryjem cez vikend a budu si dat trosku viac pozor..
Odpovedať
@robo91 no prave, co viem este zachranim a ostatne zakryjem radsej .. len kua pre nich je to mozno + 1 hodina roboty aby to bolo tip top a vsetci sme spokojni.
Odpovedať
Dakujem za nazory, najblizsie si uz dam vacsi pozor 🙂
Odpovedať
@milanista vrch neries, to sa fakt neda bez toho aby to nebolo zafrkane. Ale ta podlaha. To si po sebe akoze neupratali? Sup 500 euro dole z doplatku za cistenie staveniska. 4nozky by to cistili.
Odpovedať
To tam akoze toto nechali po sebe? Vsak to by mi svedomie nedovolilo nechat po sebe takyto bordel.
Odpovedať
@palo18 @marchenzo nechali to tam na konci prveho dna, po upozorneni to ako-tak upratali.. Uvidime este po dokonceni prac, tvrdili ze na konci vsetko uprataju, ale ja som uz skepticky.
Odpovedať
@robo91 mne fuseri z anviku tak zadrbali asfaltove pasy, ze som ich musel cistit flexobruskou, pekne centimeter po centimetri. predstava ze najprv sa urobia omietky a potom potery neprichadzala vobec do uvahy. /lebo som uz mal urobenu HI/ dal som napjrv potery a vobec nelutujem, aj ked omietkari si po sebe upratali - zoskrabavali prebytocnu omietku z poterov skrabakom na lad - co by nebolo mozne keby tam boli asfaltove pasy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Treba to hneď čistiť mne robili prvé omietky a všetko očistili na ipe neostalo nič. A.nie to nechať zaschnut
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?