Omietanie porfix

24. okt 202180

Zdravím chcem sa poradiť ako ste postupovali pri omietani stien z pórobetónu v čase omietanie podľa.mna porfix nebude ešte suchý , zatiaľ mam v plane lepidlo, celoplošne sieťka a nakoniec sadrova stierka alebo by bolo lepšie to omietnut len čisto sadra v hrúbke cca 1cm? Vďaka vopred za rozumné rady., 🙂

• @marekhlb  žiadne lepidlo som nedával. Do prvej vrstvy sádrovej omietky som vtlačil sieťku.

• A hlavne napenetrovat. Lebo ti to bude sať vlhkost, ze nebudeš stihať sadrovu gletovať 🙂

• U mna sa to robilo presne takto
    Ziadne lepidlo tam nema ist. Lepidlo patri pod obklad a nie pod omietku. Presne ako pisal @megdesign.

• Sponzor fóra
  • @marekhlb  Ako pisu, lepidlo vobec nedavaj. Ak porobeton nieje dostatocne suchy, je nutne dat sietku do omietky. Ak je suchy, netreba ani sietku.

@danculd  Ani pod obklad netreba tahat kleber, ak je dost rovna stena. Bezne sa lepi rovno na porobeton, tiez to tak mam, ziaden problem.

• Sietkoval som iba rohy miestnosti a nad dverami a oknami kde je preklad inak jednovrstva omietka od cemixu ale daval som cementovu.

• @kejsix  Pod obklad som myslel, ze len obklad sa lepi na lepidlo, co je vlastne "kleber".

• @danculd  Jaj tak ano. Ja len ze vela pilotov si najskor na steny natiahne kleber so sietkou a az potom lepia obklad. Zaujimalo by ma, ci to ma realne nejaky zmysel (napr. ked je este murivo mokre).

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém