Omietanie porfix

Zdravím chcem sa poradiť ako ste postupovali pri omietani stien z pórobetónu v čase omietanie podľa.mna porfix nebude ešte suchý , zatiaľ mam v plane lepidlo, celoplošne sieťka a nakoniec sadrova stierka alebo by bolo lepšie to omietnut len čisto sadra v hrúbke cca 1cm? Vďaka vopred za rozumné rady., :)
Odpovedať
@marekhlb žiadne lepidlo som nedával. Do prvej vrstvy sádrovej omietky som vtlačil sieťku.
Odpovedať
A hlavne napenetrovat. Lebo ti to bude sať vlhkost, ze nebudeš stihať sadrovu gletovať :-)
Odpovedať
U mna sa to robilo presne takto https://www.youtube.com/watch?v=f9LgV... Ziadne lepidlo tam nema ist. Lepidlo patri pod obklad a nie pod omietku. Presne ako pisal @megdesign.
Odpovedať
@marekhlb Ako pisu, lepidlo vobec nedavaj. Ak porobeton nieje dostatocne suchy, je nutne dat sietku do omietky. Ak je suchy, netreba ani sietku. @danculd Ani pod obklad netreba tahat kleber, ak je dost rovna stena. Bezne sa lepi rovno na porobeton, tiez to tak mam, ziaden problem.
Odpovedať
Profilova fotka
Sietkoval som iba rohy miestnosti a nad dverami a oknami kde je preklad inak jednovrstva omietka od cemixu ale daval som cementovu.
Odpovedať
@kejsix Pod obklad som myslel, ze len obklad sa lepi na lepidlo, co je vlastne "kleber".
Odpovedať
@danculd Jaj tak ano. Ja len ze vela pilotov si najskor na steny natiahne kleber so sietkou a az potom lepia obklad. Zaujimalo by ma, ci to ma realne nejaky zmysel (napr. ked je este murivo mokre).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@nrmilos2404
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?