Ohrievač na naftu

Máte niekto reálne skúsenosti s kúrením v zimných mesiacoch s ohrievacom, ktorý je na naftu? Cítiť to moc vnútri ten smrad alebo dá sa popri Tom v pohode robiť ?
Odpovedať
@jozeff32 poloz si otazku, da sa v pohode pracovat v garazi ked tam nechas nastartovane auto?
Odpovedať
nieco ako bufik? z ciny to kupuje vela ludi, pozri youtube. najdes vela videi
Odpovedať
@palo18 Snáď je výfuk z toho ohrievač vyvedený mimo. Ohrievaju vzduch je mimo spalinovú cestu, takže áno, nič necítiť, pokiaľ není problém.
Odpovedať
@jozeff32 @palo18 mám ho, 8kw a úplná pohoda, ak si neporozlievaš naftu pri plnení, tak žiadny zápach. Sanie a výfuk von 2x 1´´ diery, výfuk ide ešte cez plechový radiátor = dodatočne využité teplo.
Odpovedať
@frantisekca no tak bud sa bavime o priemyselnom ohrievaci "dele" a tie su bud s priamym alebo nepriamym spalovanim. Takze, ano pokial je priame spalovanie tak smrdi jak zdochlina. @foox a pokial je nepriame tak vyfuk 😉
Odpovedať
Ja som to mal z požičovne. Ale len jeden deň....smrdelo to, ešte týždeň má pálilo v hrdle z toho smradu.
Odpovedať
@palo18 Myslíš, že si niekto do dielne, garáže chce kúpiť naftový horák s prianím spaľovaním do vykurovacieho priestoru? Keď naftové "webasto" stojí okolo 150€? Akože postaviť kachle do uzavretého priestoru a kúriť bez komína?
Odpovedať
@frantisekca a ty si myslis ze niekto kto riesi vykurovanie dielne, garaze sa na to tu bude pytat? A len taka zaujimavost kolko "webasto" za 150 euro treba na 35m2 garaz?
Odpovedať
@palo18 presne 1ks, mám dielňu cca 6x4m a ide to na pol plynu. Teplota 17-18stupňov. Na max sa tam nedá robiť, iba ak v trenkách
Odpovedať
píšem o tomto, asi to aj mám od neho https://sluzby.bazos.sk/inzerat/14605...
Odpovedať
@foox to ma presne napadlo ked o tom napisal @frantisekca len sa mi akoze uprimne nechce verit ze vec co je na vykurovanie nakladaku vykuri dielnu. Ale ak to tak mas tak super.
Odpovedať
@palo18 ak tam nie si denne a máš východziu teplotu -10, tak to chvíľu trvá než to vyhreje a aj si to trochu nafty stiahne, ale ak si tam denne 2-3 hodiny, tak je to skoro hneď. Tých 5l mi vydrží 7-10 dní, ale dielňa ma neživí, je to len hobby. Zapnem to dialkovým z domu a idem tam za 20min a už je tam fajn
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jozeff32 kolega to kúpil na chatu. Je spokojný. Nič necítiť. https://www.google.com/search?q=kachl...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?