Namoknuté steny v okolí okna - v čom je problém?

Dobrý večer, vie mi niekto povedať, či bude problém v pretekajúcej streche, alebo v okne? Byt je tehlový, bývame v ňom tretím rokom, predošlé dve zimy nebol žiaden problém s vlhkosťou absolútne žiadny, tohto roku sa zacali v okolí okna tvoriť čierne pliesne, no a dnes ráno, ako som išla otvoriť a vyvetrať, celé okolie okna doslova namoknuté. Strecha bola na bytovke menená vraj pred 10 rokmi, plus fúkaná izolácia, my sme byt rekonštruovali pred tromi rokmi, stropy sú znížene a zateplené sklenenou vatou. Netuším, ako sa pohnúť, či volať firmu na okná (tie sme nemenili) a i ked nie je problém v okne, firma mi ho vymení, len aby zarobila? Netuším! Plus sa objavil v rohu izby mokrý fľak, volala som so známym, tak že to môže byť oknom a v tom rohu to vlhne kvôli rosnému bodu,keďže je v izbe vlhko od stien v okolí okna. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
Volá sa to tepelný most a kondenzácia vzdušnej vlhkosti na najchladnejšom mieste...žiadna strecha....
Odpovedať
@durko64 ďakujem pekne... A čo teda tie namoknuté steny v okolí okna? Ak teda nie strecha, tak problém bude v okne?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?