Kvalita prevedenia vnútornej omietky

Profilova fotka
Rad by som požiadal o zhodnotenie kvality prevedenia vnútornej omietky. V zmluve mam napisane "Omietky vápenno cementové". Vrela vďaka.
Odpovedať
No otazne je, ci si zaplatil už plnú sumu. Ak nie, tak zbytok by som nedoplatil dovtedy, kym si všetko (čiže úplne všetko, do poslednej omrvinky) po sebe neopravia, inak ich už neuvidíš. Videl som to aj na omietkaroch, ci robili u mna, nechali bordel, zapratané zasuvky, stratili kluce, oklamali na materiály, pracu kde tu odflákli (z pravouhlé vykurovaných stien porobili rôzne iné uhly) a po zaplatení ich nebolo 😄 Toto podla mna Ok nie je. Sice ti budu tvrdit, ze to je podla STN a ze teda omietka je dost kvalitná ak maju pri 2m latke odchýlku 5-6mm. Co maju pravdu, je to ta minimálna kvalita, ktoru musi omietkar dosiahnuť na to, aby jeho praca bola dostatočná (čiže na známku 4) ale to je potom otázka ceny, ak si mal úplne nízku cenu, tak je ti viac akceptovateľné ako keď si platil viac. A samozrejme, tie nerovnosti podla STN urcite nie su myslene tak, ze by to malo byť ako tankodróm, ale aby sa ta odchýlka rozložila na oveľa väčšiu plochu. Spravodlivé asi bude ísť do banky, odmenu omietkárov rozmeniť na 5€ bankovky, zobrať 2m vodováhu a každý jeden meter hozizontálne aj vertikálne položiť vodováhu k stene. Vždy, keď sa 5€ bankovka ľahko, bez akýchkoľvek problémov prestrčí medzerou medzi stenou a vodováhu, tak to znamená, že bankovka je tvoja. Keď takto skončíš, tak im vyplať len peniaze, čo ti ostanú v kôpka. Zbytok je tvoj a môžeš ho investovať do stierkovania steny, aby vyzerala normálne.
Odpovedať
Profilova fotka
Pokial mas v zmluve RETROefekt je to dokonale ale ak si zastanca hladkych (rovnych) stien tak nie. Kks ja som nikdy neomietal a rucne som sa do toho pustil po navode z krcmy a mam to ozaj lepsie. Prepac 😉
Odpovedať
Určite to nie je v poriadku. Reklamovať, nech urobia na novo a pekne. Ak to nevedia, tak nezaplatiť, alebo prípadne nech zaplatia oni použitý materiál a treba si nájsť normálnych majstrov. Nám sa toto stalo na vonkajšej fasáde, čo teda bolelo viac.Držím palce.
Odpovedať
Profilova fotka
Peniaze doplatene nie su. A o to ide. Presne STNkou sa dodavatel ohanal. Podotykam, ze je to N.O.V.O.S.T.A.V.B.A
Odpovedať
Profilova fotka
noo tak toto neni dobra robota 😏 manzel robil omietky sam tiez vapennocementove a nikdy to nerobil naucil sa sam ale takuto stenu ani jednu nename. Verte ze to by ste aj Vy lepsie urobili.
Odpovedať
@rast0 Je mi to ľúto, že máte takéto starosti. Nenechajte sa odbiť a ani oblbnúť STN-kou. To, že to na pohľad vizerá ako v 80 ročnom dome je smutné. Určite Vám to musia prerobiť, trvajte na tom a samozrejme zadarmo (aj práca aj materiál). Veľa šťastia.
Odpovedať
@rast0 aké odchýlky sú po priložení vodováhy ? Ale za toto rozhodne nezaplaťte ani náhodou ! Je to horšie ako katastrofa. Toto je akurát zničenie stien a tak isto materiálu. Ešte materiál by vam mali oni preplatiť a nie ešte im zaplatiť za takuto katastrofálnu prácu!!!ved to vyzerá horšie ako v starom dome 50 ročnom. A ešte by som mal otázku..koľko si pýtajú ti “majstri” za tuto prácu ?
Odpovedať
@rast0 no keď hentak nasvietiš hocijakú negletovanú stenu, tak bude na každej vidno nerovnosti... Otázne je, či pri bývaní bude takto stena nasvietená... To by bolo vidno nerovnosti vždy. Inak neverím, že pri pohľade na stenu bez takéhoto cieleného nasvietenia dačo vidno...
Odpovedať
A to som sa ja rozplýval nad nejakými omietkami v dome ked ich nasvietilo silné bočné slnko. Ked kukám na toto tak to des a hrúza. Naše omietky sú oproti tomu rovné a hladké ako sklo. Robili to Poliaci ako subdodávatelia pre zhotoviteľa.
Odpovedať
vyzera to tak, ze omietku s vodou miesali vareskou a na stenu capkali rukami 😕
Odpovedať
@gashtaan vintage style :)
Odpovedať
@rast0 kto Vam ich robil ? Aby sa ajostatni vyvarovali
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nedajte sa odstrašiť STN, v STN sú uvedené rôzne kvality prevedenia omietky, t.j. odchylky na 2 m late, ale to neznamená že keď mám v STN odchylku na 2m late 5 mm tak tá odchylka bude každých 20 cm. Odchylka môže byť naozaj na 2m ale nie lokálne na 20cm.
Odpovedať
@megdesign no ja práveže nemám pocit že na tých fotkách sú tie steny nasvietené
Odpovedať
no mne to príde že tie steny videli pucovák len z rýchlika aj to za plnej rýchlosti za toto ani euro naopak dožadovať sa preplatenia znehodnoteného materiálu.
Odpovedať
@adiso pozri si tieň vnútornej parapety. Sú nasvietené odspodu hore, z prava do ľava... Zober si ručnú baterku, prilož ju večer k stene. A zhasni v miestnosti...
Odpovedať
takéto omietky jedine kravám do maštale. Ale naozaj. Keby mi toto chlapi urobili na dome, tak už sedím za viacnásobnú vraždu.
Odpovedať
Profilova fotka
Strašná fušerina. Toto by som neprevzal.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign ano tien je taky ze je stena nasvietena z boku..ja som suchal finalne omietky presne s takym nasvietenim..ale ked niekto argumentuje smernicou tak tazko ho presvecis ako ma vyzerat stena vo finale..predpokladam ze cena zodpoveda kvalite..
Odpovedať
@dart9 jo.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign nie sú nasvietene. Je to prirodzené svetlo pri zapadajucom slnku večer cca o 19:00. A keď si predstavím, że si každý večer budem sa dat večer v obývačke na telku a na toto sa pozerať... 🙈
Odpovedať
@rast0 toto je nasvietené odspodu. A môžeš rozprávať o jesennom slnku koľko chceš.... Tebe nejak inak zapadá slnko ako nám... Odfoť pri rovnakom nasvietení protilahnú stenu....
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign je to fotenie na mobil pri západe slnka o cca 1900.Hawk.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign a žiadne jesenné slnko. Fotka je spred dvoch tyzdnov
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign ako pre Teba - zárubňa je osadená vo vodovahu. Túto stenu už opravovali. Dołu fuga cca 3 cm. Krivá stena. Nevydalo.
Odpovedať
Profilova fotka
Zabudol som to foto
Odpovedať
@rast0 Je to nasvietené a nikto ma nepresvedčí o opaku. Ten tieň parapety to pekne dokazuje. Odfoť vedľajšiu stenu. Ani na tejto poslednej foto, kde sú zárubne, nieje vidno žiadne nerovnosti, lebo nieje nasvietená stena tak, ako na prvých fotkách.... To, že si nedali omietniky je o niečom inom. Otázne je aj to, ako to bolo vymurované... S omietkou sa dá zrovnať koľko toľko, ale zas nie 5 cm...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Tak ako, že hento je katastrofa robím omietky už 18 rokov tak, ako u vás to vyzerá po opilcoch.Omietka ma byť rovná na oko hlavne rohy, keď priložíte 2m vodováhu ma byť rozdiel 0, 5mm ja mávam tak 0,2-0,3mm, zárubne majú byť vo vodováhe všetky tiež rozdiel v rovnosti 0, 5mm. Prikladám video, ako by to malo vyzerať. https://youtu.be/0gE5Z9MxdKQ
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?