Interiérová farba

Dobrý deň, prosím o radu - aká značka bielej farby do interiéru je najvhodnejšia? Belosť, krytie... Koľko farby cca potrebujem na 45 m2 veľký byt? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Na vedre s farbou by si mala mať napísané na koľko by ti malo vystačiť, plus rátaj s tým, že ju pravdepodobne budete riediť ešte aj s nejakým množstvom vody pravdepodobne takže to bude aj trochu viac :)
Odpovedať
Ja malujem vzdy decorhitom. Vydatnost ti poradia v obchode alebo na stranke. Kryje super, nelube sa. Malej som malovala z vyraznej zltej na jemnu fialovu a aj v obyvacke som prekryla tmavohnedu bielou uplne v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikaella na steny je dobrý, ale SDK strop sme museli premaľovať ešte niečim iným, stále presvitali spoje
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
nám farbil maliar s farbou Helios. Farbu sme si nevyberali my ale povedal nám, že s touto farbou sa mu najlepšie pracuje a je s ňou spokojný. Tak sme to nechali naňho a výsledok je krásne biele steny aj stropy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
prosim vas nebudem kvoli tomu zakladat novu temu, chcem sa spytat prakticky to iste len by som potrebovala poradit dobru bielu farbu, ktora ma vysoku kryciu schopnost aby sme nemuseli steny skrabat ale rovno ich len premalovat aj ked su farebne. farby, ktore su na stenach su dost syte takze prosim poradite iba ti co s tym fakt mate skusenost aby sme to nemuseli robit dvadsatkrat, dakujeem :)
Odpovedať
@evinina najistejsie to mas oskrabat. Ked sa vam nechce tak nemozes ratat s tym, ze by sa vam to podarilo premalovat na jedenkrat. Minimalne dve vrstvy podla mna budu potrebne a tiez to zalezi od toho ake farby tam mate na tych stenach.
Odpovedať
@evinina na sraru farbu aspon penetraciu, zjednoti povrch, nebude sa ti farba vpijat do noveho nateru. Co sa krytia tyka, neviem ale @zuzanale bude vediet
Odpovedať
Profilova fotka
@marex4 no dakujem za radu ale ja si pamatam, ze kedysi sme takto malovavali skoro kazdy rok u nasich starych rodicov a nic sme nemuseli skrabat takze to nejako musi ist si myslim :) a je tam nejaka zelena, nejaka oranzova a zlta :) nic tmave
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 aha super dakujem, spytam sa na to u nas v obchode s takymito vecami ci mi vedia poradit s tym. a ked dame penetraciu tak by mala lepsie chytat ta biela na to hej?
Odpovedať
@evinina ale raz to treba. to ti uz potom na to ani chytat nebude ked budes mat vela vrstiev. aspon treda ten penetrak ako ti zita radila ked uz nic ine. a samozrejme dobru bielu farbu co ti to prekryje ale aj na vydatnost treba pozerat
Odpovedať
Bez penetraku to zmysel nema. Ako nie nadarmo ho niekto vymyslel a zvlast, ked sa ide uz nejaky ten nater premaluvavat. Teraz je ako vsak tolko znaciek farieb, ze tazko si clovek vie dobre vybrat
Odpovedať
@lenkvas @evinina my sme davali Tukurila, mozem odporucit. Premalovaval som po 3 rokoch zltu na bezovu, stacili 2 natery a hnedu na bielu, to chelo tri natery bez penetraku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@evinina Bez penetraku by som to asi nie neskusal, radsej nech to nemusite zbytocne pretierat velakrat po sebe, kvoli flakom vies ako. Ja som naposledy na taketo pretieranie farebnej steny pouzil albapuru, tam mas dobu schnutia hodinu a dalsiu vrstvu mozes dat uz po troch hodinach, takze ked je treba a zacnes rano tak mozes stihnut aj tri vrstvy dat. Premaloval som s nou dvoma vrstvami tmavu fialovu takze tebe by to malo ist v pohode. Plus uz ked budete malovat teraz, ze sa uz neda tak vetrat ako v lete tak je dobre aj to, ze tam nesmrdi ako ine farby
Odpovedať
Profilova fotka
@marex4 ako to myslis, ze pozor na vydatnost? @erik4827 dakujem za radu, no budeme to s tym penetrakom najprv pretierat to uz je rozhodnute len farbu sme este kupit neboli. a plati to teda aj ked to budeme pred tym natierat hej? myslim tu dobu schnutia, lebo to sa mi zda byt celkom rychlo suche na pretieranie. naposledy ked sme malovali u nasich sme jednu davali rano a dalsiu az potom vecer. bohuzial to vyslo potom este na jednu takze sme museli pokracovat aj na dalsi den :-|
Odpovedať
@evinina Jasne, to vobec nevadi tam treba skor potom dat pozor na to aby dostatocne vyschol ten penetrak a potom s farbou nebude ziadny problem. Ved to, ze niektore farby uz sice vyzeraju po hodine po dvoch, ze su suche ale na pretieranie to este nie je a treba cakat ovela dlhsie. Takze preto mozem tuto farbu odporucit lebo to mam vyskusane, ze po tych troch hodkach je to uz v pohode
Odpovedať
@evinina normalne ved aby ste kupili dost farby. Vacsina farieb ma na obaloch aku maju vydatnost, teda kolko cca m2 s tym balenim mozes vymalovat. Vies aby ste ju aj spravne zriedili a podobne. Nema zmysel nejako setrit, lebo potom aj tak treba len viac vrstiev zbytocne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@evinina Ako to dopadlo? Uz si potom neodpisala. Ci ste to nakoniec nechali tak?
Odpovedať
Profilova fotka
@erik4827 ano, my sme pouzili potom ved tu farbu co ste mi poradili, vsetko dobre dopadlo tak mi ani nenapadlo sem potom este prist pisat. ale dakujem teda este raz vsetkym za rady, mame to vdaka vam spravene pekne 🙂
Odpovedať
@evinina tak super. Sem tam som to tu skontroloval ci si nahodou nepisala ale nic tak som si hovoril, ze bud to dopadlo dobre alebo ste ani nezacali 😄 Aj ten penetrak ste teda davali?
Odpovedať
Profilova fotka
Vedeli by ste prosím poradiť napríklad aj nejakú schopnú interiérovú farbu, ktorá je vhodná aj na iné povrchy? Napríklad aj na betón alebo na drevo?
Odpovedať
@daniellito Nechapem, chces jednu na beton a jednu na drevo? Co chces malovat? A aka to ma byt? Biela alebo ina farba? Nic moc si nenapisal tak ani neviem co ti vlastne poradit. Skus byt trochu konkretnejsi
Odpovedať
Profilova fotka
@erik4827 Ak to inak nepôjde tak áno každú zvlášť ale nie sú také, že univerzálne? Mne sa vidí, že som také niečo videl ale ja by som potreboval takú spoľahlivú poradiť lebo sám som ešte takú nekupoval. Áno to má byť iba ako základná farba takže biela najlepšie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@daniellito mohol by si napisat, ako si to nakoniec poriesil? Planujem nieco podobne, tak by som sa nechal inspirovat.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto čo som sa pýtal vlani, tak to som zháňal info vlastne pre moju babinu. Ona chcela doma premaľovať, ale trvala na tom, že nech nájdem nejakú farbu, ktorá je univerzálna na všetko, aby ušetrila. Nakoniec som to vyriešil tak, že som bol kúpiť na všetko farbu zvlášť. Takže neviem presne, čo teraz by ťa zaujímalo, že farba na aký povrch, materiál.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@daniellito teraz neviem, ze ako presne to myslis s tou univerzalnou farbou na vsetko. Akoze jednu farbu na steny a napriklad aj na nabytok? Lebo neviem, co si mam pod tym predstavit. Ale aby som teda zodpovedal, o co mi vlastne ide, tak mna zaujima ta interierova farba na steny a teda cisto biela, co najbelsia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Zdravim, ozivujem tuto temu lebo potrebujem poradit... robili nam nove sadrove omietky a zaroven nam majstri aj malovali (striekali). Ja som chcela snehobiele steny a su krasne, ale... dnes som si vsimla ze aj skaredy pohlad na stenu urobi flak.. staci sa dotknut steny zaprasenou rukou a ostane flak.. neviem co to je za farbu, ale kazdopadne viem ze to nechcem nechat tak, lebo okolo vypinacov to bude po mesiaci vyzerat ako hnoj... viete poradit bielu farbu ktora je viac udrziavatelna?? V starom byte mame nejaku obyc hornbach farbu a tam som si toto nikdy nevsimla... ale zas nie je ani taka uplne krasna biela a na niektorych miestach uz aj zazltla, takze tuto uz tiez radsej nechcem.. Dakujem za pomoc 🙏
Odpovedať
Profilova fotka
@adushka_dr nieco z toho, co sa predtym spominalo si si neskusala pozerat? ked obnovujes temu, tak si myslim, ze aj v predoslych prispevkoch zazneli nejaky odporucania.
Odpovedať
@lukino77 ano citala som temu ale skor sa riesilo krytie, ja mam steny biele, nepotrebujem prekryvat stare natery, len hladam farbu, na ktorej sa nedrzi bezna necistota a prach a zaroven mi nezozltne. A na chodbu asi najlepsie farbu ktora je cistitelna kedze tam je to nachylne na necistoty zvonku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?