Existuje alternatíva k Baumit 2mm - cementový špric?

Bol mi doporuceny urobit pod omietky cementovy spric. podklad je stara tehla, porobeton a miestami betonova konstrukcia. Neviem vsak nikde v stavebninach zohnat Baumit prednastrek 2mm. Je nejaka ina alternativa? ale len vrecovana. Niekde som cital ze ked zarobim riedky Baumit Grobputz tak to mozem pouzit ako spric. Dakujem za rady.
Odpovedať
@ropak30 to o tom Grobputze si urcite necital v technickych listoch, lebo v nich pisu, ze pod neho je nutne robit prednastrek, logicky teda takto pouzitelny nie je.
Odpovedať
@ropak30 Zmiesaj cement a piesok 1:1 poriadne rozmiesat a najlepsie s velkou maliarskou stetkou to nahadz na stenu. Musi to byt riedke obcas zamiesat nech piesok nesada na spodok. Stenu treba pokropit vodou.
Odpovedať
@gashtaan Tam som sa to prave nedocital, preto som si to chcel overit tu.
Odpovedať
@mirko1981 a piesok aky? da sa kupit vo vreci?
Odpovedať
@mirko1981 nasiel som nejaky Portlandsky zmesovy cement CEM II/B-M (S-L) 32,5R 25 kg. Moze byt?
Odpovedať
Profilova fotka
@ropak30 piesok majú obyčajne v niektorých stavebninách.....obyčajný cement (32-ka) aplikácia chce trochu grif. https://www.youtube.com/watch?v=fSRlI... ako to čítam asi by si spravil lepšie keby si si na to niekoho zavolal 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@ropak30 piesok aj vrecovaný ale jednoduchšie je vážený zo stavebnín, pridajte penetrák podľa pomeru k vode
Odpovedať
@jan45 Dakujem, aky by bol teda pomer (cement, piesok, voda, penetrak) ?
Odpovedať
Ja som pouzival zvysny grobputz, stenu som riadne navlhcil, grobputz som zmiesal s vapnom a cementom na riedku kasu a tym som spricoval steny, drzalo to ako fras, omietky detto
Odpovedať
Profilova fotka
@ropak30 penetrák sa riedi s vodou v pomere ako má návod, aký kúpite
Odpovedať
@goodevil A v akom pomere si to asi miesal?
Odpovedať
miesal som to "od oka" ako sa vravi 😄 ale cca 2fangle vapna, 3 fangle cementu, 3 grobputzu a dohustoval som podla potreby
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Pardon mala chybyčka,toto som chcel dať. https://www.youtube.com/watch?v=XlW7i...
Odpovedať
@goodevil Vyskusam tvoj recept 🙂 Dik.
Odpovedať
@ropak30 jasne, samozrejme podla mnozstva pridavaj vapno/cement/grobputz, grobputzu nedavaj prilus vela az to nemas moc pieskovite, radsej cementu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?