Ako urobiť svojpomocne hlinenú omietku v drevenici?

Čaute hliniari. Zháňam niekoho skúseného s hlinou a najlepšie aj v spojení s drevenicou. Chceli by sme sa s priateľom naučiť urobiť si hlinené omietky sami. Niekto, kto by nemal problém aj v tomto čase ukázať nám na jednej stene postup. Samozrejme za odmenu. Sme z okresu Bytča. vďaka 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sulovcanka Ahoj. Ja s manzelkou sme sa do toho pustili sami. vsetko najdes na nete+ youtube. Ked to zvladli nasi neštudovani predkovia tak to zvladnete aj Vy.
Odpovedať
@ducho777 tak zase zavolať si niekoho na jeden deň zase nieje nejaká hrozna pálka že by to človeka zruinovalo a myslím ze sa to určite oplatí, zrovna pri takej špecifickej stavbe ako drevenica. Jasne ze sa da všetko nájsť aj na nete ci youtube, ale skúsený hlinar ta upozorni na čo si dávať pozor, kde o ako bude najlepšie spraviť atď... Často sú to veci ktoré človeka co s tým nemá skúsenosť vôbec nenapadnu. Za mňa určite pred svojpomocnym omietanim buďto sa zúčastniť workshopu alebo si niekoho zavolať aspoň na deň. My sme si robili omietky tiež sami, taka som bola pyšná že ako super. Teraz po pár rokoch bývania (a omietnuti niekoľkých ďalších domov) tam vidím milión chýb. Krivé, miestami presuchane, praskliny, flaky.... Akože nevadí, aj tak to časom človek preomieta ale niektorim veciam sa dalo predísť a to ma mrzi
Odpovedať
Profilova fotka
@teta_z_lesa ahoj jasne mas pravdu. skuseny hlinar je urcite lepsi. My sme to skôr brali ako hobby. Proste vela sme poculi videli a tak sme sa do toho pustili. Ale najprv sme si nechalimporadit skusenymi hliarmi. Ono zase je to dost prace najmä ak musis este steny zbavit pôvodnej omietky, drevovlaknitych dosiek, stareho machu v škarach, vypnit novou vyplnou, nahodit rakos, a potom omietky. A original hlinar mi dal ponuku na hlinene oˇietky dve miestnosti cca 6500€ co sa mi zdalo moc. tak sme to skusili sami. Viem ze sme tam urobili mozno kopu chyb ale hlina odpúšťa chyby alahko sa da opravit. 😀
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?