Ako s touto stenou v panelakovom byte?

Ahojte, V panelakovom byte, ktory sme nedavno kupili chceme vymalovat izbu. Bola tam vodeodolna farba, ktoru sa dalo pomerne lahko zoskrabat dole. Kedze som este nikdy nemaloval, tak sa musim spytat takto: 1. S farbou sa na viacerych miestach odlupla aj biela vrstva, ktora bola pod nou (pod tym vyzera, ze je uz len panel). Je to vapenna omietka, alebo stierka? Ma zhruba 1-2 mm, uplne hladka, na prste ostava biele ako z kriedy, na par miestach, zvacsa v rohoch znie duto, co bude asi treba tiez odstranit. Ako sa to da pripravit/zarovnat, aby som mohol zacat malovat (biela farba)? Staci tie odlupnute casti nejak navlhcit/napenetrovat a vyplnit rovnakym materialom (aky?), alebo treba najprv zoskrabat vsetko? 2. strop vyzera pomerne dobre, az na par prasklin (vid foto). Da sa to nejak lahko opravit, tj. tie praskliny oskrabat, zatmelit, premalovat strop, alebo treba tiez komplet strop zoskrabat? Ak sa nezoskrabe strop, nebude to vadit, ak steny budu? Nevzniknu lahko praskliny? V tomto som amater 🙂 Uvitam, ak uvediete aj ake konkretne produkty by ste pouzili. Dakujem za odpovede.
Odpovedať
mas trapenia
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobrý deň, ako ste to prosim osetrili?
Odpovedať
@j001 každá maľovka ak má už viac vrstiev sa bude odúvať a pôjde ľahko dole treba jej pomôcť natrieť aspoň vodou, i tak je to prplavá práca, niektorá stále drží, praskliny sa dajú ošetriť vyplniť i sádrou v maľovke , nechať zasknúť a môže sa maľovať , vždy ale tenkou vrstvou, ja maľujem stále len na bielo stačí natrieť 1x
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@nina_mihalova Nakoniec sme to cele zoskrabali a dali spravit stierku nanovo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?