Znacky vonkajsich zaluzii

Potreboval by som poradit co sa tyka vonkajsich zaluzii. Podomietkove kastliky uz su spolu s ele. Kde potrebujem radu je znacka. Nejaky najlepsi pomer cena/kvalita. Nasiel som napriklad znacku Prominent. Budem rad za kazdu radu.
Odpovedať
Neva.
Odpovedať
Nemate niekto skusenosti s ksystem alebo kasko? 🙂
Odpovedať
@radottrado Nazdar, je toho na trhu na mraky, ale po pravde, asi by som sa viac pozeral na konstrukcne vyhotovenie ako na znacku. No a potom na cenu samozrejme. Ked som okolo toho behal, tak by som to zhrnul nasledovne: - Vyber profilu - treba si ujasnit, ci chces aby to len tienilo alebo urobilo aj takmer uplnu tmu. Ak chces takmer uplnu tmu, treba pozerat Z-kovy profil. Ak chces uplnu tmu, treba klasicke rolety. - Hrubka profilu - nepoviem ti z fleku kolko maju tie moje, odhadujem tak 1mm - Gumene "tesnenie" - hladaj profil, ktory ma gumeny pasik, potom tie lamely tolko o seba nebuchaju pri poryvoch vetra - Vodiace koliky - niekto ti povie ze kovove vydrzia vecnost, iny ti povie, ze daj si plastove, lebo pri silnom vetre sa odlomia a zaluzia sa neposkodi. Myslim ze je to blbost, pretoze zaluzia sa poskodi tak ci tak, ked ju ma vietor vytrhnut. Mne sa zatial zaluziam nic nestalo, aj ked som ich zabudol vytiahnut pri velmi silnom vetre. - Pohony - vacsina vyrobcov zaluzii pouziva motory Somfy, ich cena na bezne okno je okolo 80€/kus, tam asi nie je nad cim spekulovat - Ovladanie -ja som stavil na klasiku, bez Wifiny a inych vychytavok. Stale je to ale lepsie ako tlacitko ktore treba rucne drzat kym zaluzia vylezie, aj s takym som sa stretol 🙂 BTW zaluzie mam od Lamelland a zatial spokojnost.
Odpovedať
@dwh dakujem za info 🙂 este otazka, dal si si aj detekciu prekazok pri vytahovani? Vraj je to zbytocnost, ale mne sa to nejak nezda.
Odpovedať
@radottrado neviem o tom ze by tam bola taka ochrana. Zisla by sa skor pri spustani smerom nadol, napriklad ked nieco zabudnes oprete o spaletu na HS portali.
Odpovedať
Profilova fotka
Suhlasim s dwh v tom, ze tieto dve zalezitosti nie su primarne tie, na ktore sa treba pri vybere sustredit. Ked sme riesili my domov vonkajsie zaluzie, tak sme kupovali od Isotry. V tomto sme mali jasno, ze kupovat sa bude od nich. Len presne o tych parametroch a technickych veciach som moc nevedel, takze som radsej isiel k predajcovi a tam sa na to pytal. Pre mna je toto zakazdym lepsia volba, rovno sa dozviem, co potrebujem.
Odpovedať
My sme tiež od nich, aj keď v našom prípade to nebolo také jednoznačné asi ako u vás. Sme dosť dlho váhali a rozhodovali sa, ale konečné rozhodnutie sme mali spoločné. Môžem sa opýtať, že či si si dával žalúzie alebo rolety?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucciinkka asi bola na mna smerovana ta otazka, ci? Lebo ja som spominal vsak v prispevku, ze sme davali vonkajsie zaluzie, alebo mas na mysli konkretnejsie, ze ktory model? Ak ano, tak to je Zetta 90. Uz to je nejak vyse troch rokov, co sme riesili to, ze ake tienenie dame na dom a od koho. Tak takto sme nakoniec pochodili 😉
Odpovedať
@robco_99 áno áno, na teba, prepáč, mi nejak nenapadlo ťa označiť. Reku keď píšem rovno pod teba. No tak som myslela, že ktoré presnejšie, lebo veď to som čítala, že žalúzie. Tak to ich máme dokonca aj podobne dlho. A ako ste ich dávali? S tým kastlíkom skrytým, či normálne, že ho je vidno?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucciinkka mame to tak spravene, ze kastliky vidno nie je. Ale su schovane len v polystyrene. Tie specialne preklady kadejake, tak to sme nedavali. Hned na zaciatku, ked sa islo riesit tienenie, tak sme mali jasno v tom, ze budeme davat taketo to skryte. Nechceli sme, aby to bolo vidno. Akoze nie je na tom samozrejme nic zleho, ale mali sme takuto predstavu a toho sme sa drzali.
Odpovedať
@robco_99 veď jasné, že nie je. Tak ono vo veľa prípadoch ľudia idú dávať vonkajšie tienenie už keď majú porobené. V tom akože nevidím zmysel, že by sa mala potom rozrýpavať fasáda a potom nanovo robiť, len aby sa kastlík schoval. Vyzerá to dobre aj s ním. Keď sa spraví vo farbe tienenia, tak to pekne všetko spolu ladí. Akože to nie je to najdôležitejšie, viem, ale vieš ako, aj na to sa prizerá pri výbere. Na prvom mieste je ale isto tá funkčnosť a aj záruka by som povedala.
Odpovedať
Spoločnosť K-system je jedným z dvoch slovenských výrobcov. Na trhu funguje od roku 1991. V sieti Štúdií tieniacej techniky K-system zakúpite vonkajšie žalúzie so servisnou knižkou a s možnosťou záruky 5 rokov. Spoločnosť K-system má vlastné školiace centrum, kde školí svojich odberateľov, ako žalúzie správne zamerať a namontovať, ale taktiež ako servisovať. A tu sa dostávame často ku koreni problému. Pre všetkých je výhodné predávať, ale málokomu sa chce servisovať, lebo tam sa prepláca hodinová sadzba, kdežto pri montáži je veľmi zaujímavý zisk z predaja. V prípade záujmu nás kontaktujte na poradimevam@ksystem.eu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@lucciinkka no ved jasne, ale tak nebudeme si hovorit, ze sa nepozera aj na to, aby to na pohlad dobre vyzeralo. Co ti mna prekvapilo, tak ked sme v Isotre vyberali, tak ze kolko je vela druhov toho vonkajsieho tienenia. Ja som to mal tak nejak, ze proste su zaluzie alebo rolety. Ale zeby potom este sa to delilo aj dalej...
Odpovedať
@robco_99 áno, to máš pravdu. Tiež som nečakala, že bude toho toľkoto na výber. Lebo tak ono väčšinou sa rozlišuje hlavne to pri tom vonkajšom tienení, že či rolety alebo žalúzie. Však my sme to tiež takto, keď potom predajca nám hovoril o tých modeloch a druhoch, tak osobne som bola akože fakt prekvapená. Ale tak povedzme si dobre, že je toho toľko, nie? 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?