Zmenšenie okien

Dobrý deň rekonštruujem dom a potrebujem osadiť okná vyššie o 8 centimetrov. Napadlo ma spodok otvoru na okno zašalovat a vybetonovat, nakoľko je to starý dom a podklad pod oknom je po vybúraní krivý. Je to dobrý nápad? Ďakujem
Odpovedať
@marw1 ja myslim ze sa to da, no nasledne to bude potrebne dobre zateplit, lebo ak by si zateplil len z vonku stenu a potom z vonku na beton polozil iba parapet...to by nebolo dobre
Odpovedať
zaliatim betonom si ta vyrobis tepelny most
Odpovedať
Zbytočná robota betonovať. Murovacia malta,75mm tvárnica a hotovo. Robil som to tak veľakrát,v jeden deň stihneš osadiť ešte aj okno...
Odpovedať
Práveže pre mňa ako elektrikára by bolo jednoduchšie to zabetonovat. A nepomohlo by proti tomu tepelnému mostu kebyže ten betón predelim v strede styrodurom?
Odpovedať
@marw1 Pomohlo.
Odpovedať
Profilova fotka
Co tak nebetonovat ale kupit hruby styrodur a ten nalepit naspodok do roviny???
Odpovedať
@marw1 Rozmyšlal som o tehle nakoniec som dal Ytong ale najlepšie je asi styrodur.
Odpovedať
@wolodymyr Práve som mu to chcel navrhnúť. Najjednoduchšie, a podľa mňa najlepšie riešenie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@wolodymyr a cim sa nalepi styrodur a vyplni ta nerovnost pod nim? mam rovnaky problem po vyburani okna, krivy a nesudrzny povrch
Odpovedať
Profilova fotka
@ktrink nesudrzny povrch neudrzi nic. Obit co nedrzi a nalepna penu na krajoch a v strede po zatvrdnuti dopenis. Pouzi penu na lepenie polystyrenu (zateplovacia).
Odpovedať
@wolodymyr jednalo sa asi o vysku vyse 15 , miestami az 20cm , a hrubka steny je asi 40cm tak spravila som to nasledovne: na okraje , ktore boli relativne rovne, som nalepila ytong, najkritickejsi stred som vyliala betonom, do takej vysky ze tam pojde este styrodur 4ka
Odpovedať
Profilova fotka
@ktrink aj to je dobre riesenie👍
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?