Zmena výšky okien v suteréne a kolaudácia

1. dec 201410

Ahojte,

chcem sa spýtať, či by vznikol u nás problém pri kolaudácií (myslím nejaké pokuty a spol.) ak by sme sa rozhodli mať bočné okná domu na suteréne väčšie o cca 10 cm. Priblížim to. Suterén je vystavený z prímurovky (z 10-ny tvárnic), potom hydroizolačnej folie (kvôli nej robená tá prímurovka) a 30tky tehly. Okná mali mať podľa projektu rozmer 1500x600 mm.
Výškovo nám tieto okná momentálne vychádzajú tak, že prímurovka je vyššie, tehla nižšie (murári to nechali zatiaľ nedorobené). Podľa správnosti by sme mali narezať tehly, dostavať, dorovnať ich na úroveň prímurovky a okná by tak boli podľa projektu, ale kvôli svetelnosti by nám to vyhovovalo opačne - radšej odrezať z prímurovky po úroveň tehly a mať to okno väčšie. Jedná sa celkovo dokopy o 2 okná v dome, v suteréne. Myslíte si, že by nám s tým mohli robiť pri kolaudácií problémy? Manželova kolegyňa bola nedávno na zrútenie z tej pani čo im prišla kolaudovať, tiež niečo nemali presne podľa projektu. Že s nimi zametala jak s handrami, hotoví boli.

  • To je podľa mňa tak málo výrazný detail 😉 na ktorý by som neupozorňovala. Nikto okná premeriavať nebude. My sme niektoré zmenšili a toto aj zakreslili do plánov, to problém nebol. Ale pán vravel že opačne by to nebolo OK. Pri väčších alebo pôvodne neplánovaných oknách by požadovali i zmenu statiky. 😉 Čiže dve okná v suteréne máličko väčšie... Vôbec nepriznať a ak by si všimla, čo iste nie, ... byť prekvapení... 😃. Viem že zákon vraví inak, ale to je len maličký odklon. 😉. Neboj, dobre bude.

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém