Zladiť farbu okien s farbou strechy?

prekladam otazku na diskusiu, lebo sa mi neda reagovat ked to mam ako otazku. Ja som potrebovala poradit s farbou, okna budeme mat plastove a neviem aku farbu folie mam zvolit ku streche Bramac Novo tmavohneda. Alebo celkovo ci volit k farbe strechy farbu okien aby vysledok nebola katasrofa co sa nebude dat zmenit.
Odpovedať
@lenca10 Áno, je to fajn, ak rám ladí so strechou. Na čo najpresnejší výber odtieňa odporúčam nosiť so sebou kúsok škridly, keď idete dávať robiť cenové ponuky resp. objednať. Ale je možné ostať pri bielom ráme a dať napr. žltú fasádu. Na stránke weber - terranova je taká pomôcka na nasimulovanie, či to ladí. Myslím, že väčším problémom je farebný nesúlad pri pohľade znútra. Ak tiež chcete farebnú fóliu, odporúčam utriasť si predstavu o farbe linky, nábytku, dverí. Biela sa hodí ku všetkému (asi). Ja mám teraz trošku problém s našimi oknami, lebo k odtieňu, ktorý som vybrala pred rokmi bez náväznosti na obkladačky, linku atď. sa mi ťažko hľadá niečo, čo ladí. Keby som vtedy zvolila len o trošku tmavší, menej červený a viac do hneda odtieň rámu okien, dnes by sa mi vyberali obkladačky aj linka oveľa ľahšie. Za blbosť sa platí. To isté platí o strope, ak je napr. drevený.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@lenca10 http://www.weberarchitekt.profiklub.cz/
Odpovedať
Profilova fotka
Som tu nový a nezobralo mi príspevok tak píšem znova. Farba , čisto technicky.Hnedé najmä veľké okná sa lúbia časom krútiť v profile,potom netesnia zadrhávajú je ich treba častejšie "doštelovávať".Cez leto ich slnko vyhreje na 80°C .Cez zimu zmrznú na -20°C.Ak na ne cez zimu zasvieti na pár minút slnko tak sa zohreju v pribehu pár minút na 20°C. .Je si treba uvedomiť, že plast má pri extrémoch vonkajšiu teplotu -20°C vo vnútri + 20°C.Toto im veľmi škodí.Na biele okná dostanete záruku 5-10 rokov na hnedé 2 max 3 r.Pozrite si tento link je tam taký jednoduchý program na farby fasády. http://dachsimulator.bramac.sk/ http://www.jub.sk/
Odpovedať
@antonmesaros Ten príspevok tu bol, nie je chyba na Vašej strane - podľa mňa bola vymazaná duplicitná téma, bola vo forme otázky. Tu ste ešte zabudli napísať, že ste s oknami robili 10 rokov.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@lenca10 treba napisat adminom aby zmenili otazku na diskusiu, nie zakladat novu diskusiu :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 9 rokoch
Dobrý deň, máme strechu vo farbe antracit (taká tmavá šedá) a priznaný krov (predĺžená strecha) v tmavo hnedej (skôr studený odtieň). Teraz sa rozhodujeme do akej farby ísť čo sa týka okien. Podľa toho by sme ladili aj okolie domu. Najprv sme chceli na dvere aj na okná tmavý dub, ktorý nám najlepšie sedel k priznanému krovu, teraz zvažujeme ešte antracit (podobne ako strecha) alebo či nedať na okná bielu, na dvere hnedú podľa krovu a doladiť to obložením kameňa - z časti. Fasádu chceme predbežne bielu, možno na spodok domu - farbu (ale akú??? 🙂 ) Tak ak náhodou máte niekto niečo podobné (tmavá strecha/drevené okná) alebo nejaký názor/nápad budem rada ak pomôžete...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?