Žalúzie vs. rolety den/noc cena?

Zobraz úvodný príspevok
Viete mi prosím povedať aký je cenový rozdiel medzi klasickými interiérovým žalúziami a roletami deň noc? aspoň približne. Dávam si dokopy pre a proti a nejak sa neviem dopátrať k cenám so všetkými komponentami. Ak máte nejaké kalkulácie tak sem s nimi 🙂 ďakujem pekne
Odpovedať
@prvosienka5 to je v pohode, len som bol zvedavy a nepopieram, ze aj vy mate prehlad o kadejakych veciach. myslis, ze ci sa davaju ako interierove tienenie? nemam ten pocit. skor na pergoly sa pouzivaju ako tienenie na tie bocne strany alebo potom normalne na okna, dvere aj take take vacsich rozmerov kludne.
Odpovedať
@stano_33 nooo hej, tak som myslela, ale potom som si ich predstavila, že ako to vlastne vyzerá a dovnútra by asi moc teda nepasovali. keď si ich porovnám napríklad s plisse, čo sú fakt vyslovene také vnútorné aj dekoračné, tak je to rozdiel trošku no.
Odpovedať
@prvosienka5 ty ich aj mas doma? citala som, ze je pri tych plisse nejaka jednoducha montaz a ze sa daju tak dat na okna, ze to netreba ani navrtavat. tym ma dost zaujali 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@1ufka1 pri plisse? Ano, je to jednoduchsie ako napriklad zaluzie, lebo tie nenamontujes bez toho, aby si vrtala do okenneho ramu. Tusim, ze aj den a noc sa daju takto namontovat, ze sa to tam len nejak pripevnuje a nevrtas do okna. Treba si pozriet k tomu navody 😉
Odpovedať
@robco_99 ano pri nich, ale nemam to nejak pozrete ani nastudovane ani nic. akurat toto ma pri nich zaujalo, lebo mi to pride take sikovne. vies ako, ze neostane potom nic na tom okne, na rame, ked aj sa daju dolu, ze by si sa rozhodol ich menit za nejake ine alebo proste by si sa rozhodol ich zrusit. den a noc su tiez fajn, to o tom potom, ale tieto sa mi na prvy pohlad zalubili. vsak to ja by som rada ten navod.
Odpovedať
@1ufka1 nemám, ale rada by som 😄 My sme dávali robiť vonkajšie tienenie a dovnútra sme zatiaľ nedávali nič. Ale niečo sa mi žiada, len ono ťažko vybrať, lebo by som chcela toho viacej, akože že by som si vedela viacej vybrať, ale zase na druhej strane nechcem mať v každej izbe niečo iné.
Odpovedať
@1ufka1 my sme dlho mali len vonkajsie tienenie, ale nieco sa mi ziadalo aj dnu dat na okna. Uz som bola tak proste navyknuta, a hole okna su take prazdne, take neviem no, mi to pride take, ze tam nieco proste chyba. Tiez sme davali tieto plisse, ktore tu spominate. Po nich som pokukovala uz ked sa vonkajsie davalo robit, ale tak nedalo sa mat vsetko hned.
Odpovedať
@prvosienka5 mas aspon nejaku predstavu pribliznu, co by to malo byt? To hadam musis vediet, ze ci zaluzie alebo rolety alebo nieco uplne take odlisne. Rozumiem, ze tazko sa vybera, co by si chcela, ale tak chod na to opacne, ze co by si nie 😄
Odpovedať
@1ufka1 plisse rolety bez montáže do okien sa upevňujú plastovými sponami o spod, vrch - hranu okna. tak isto sa dajú upevniť o okno aj rolety. vlastná skúsenosť : žaluzie, plisse, rolety rolety po stiahnutí nie je vidno že sa v miestnosti svieti. upevnené o hranu okna (dom) plisse su veľmi variabilne na polohovanie tienenia. upevnené o hranu. (dom) žalúzie zavŕtane do okna. skusenoť ma snáď každý (byt) ak by som znova mala vyberať, tak plisse, ši už byt alebo dom. ale na pevno (zavrtať) do okien
Odpovedať
@majina.b ano ano, to viem, ze sa takto daju dat na ram okna, ze to netreba ani nejak vrtat. to je podla mna dost vyhoda, lebo aj ked sa daju potom dolu, tak tam neostanu ziadne dierky ako napriklad po zaluziach. preco napevno? chapem, ze je to potom asi take stabilnejsie, ale ci aj z ineho dovodu.
Odpovedať
@1ufka1 no vsak jedine preto si myslim. vsak ale zase tienenie asi tak casto nebudes menit, ze by si mala podchvilou nieco ine, to nie je ako zaclona alebo co. takze ak proste vies, ze to tam budes na stalo a na trvalo, tak by som kludne dala napevno asi radsej.
Odpovedať
@slavka7_7 pri takychto veciach zakazdym hovorim, ze lepsie, ked si mozeme vyberat, ci uz z nejakej ponuky alebo sluzieb. Plati to aj pre tento pripad by som povedal. Teda akurat zase na druhej strane to moze stazit trochu rozhodovanie, ked je viacej moznosti na vyber haha.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nase plisse nie su napevno, su len uchytene o ram, ale nemam pocit, ze by to akoze vadilo alebo tak. Ale tak keby sme sa rozhodli casom, ze by sme ich chceli dat napevno, tak to by sa dalo prerobit?
Odpovedať
@huliana podla mna isto ano, vsak ono sa vyrabaju rovnako, tam sa do uvahy neberie, ako budu potom namontovane. a su na nete aj kadejake videa s navodmi, aj na webe isotry napriklad, takze si to vies aj pozriet, co to vlastne obnasa na montaz. my mame tienenie od nich, tak preto spominam ich, boli casy, ked som mala komplet vsetko u nich prelustrovane 😄
Odpovedať
@japupi z akého dôvodu? Ste sa nevedeli rozhodnúť, či prečo si to mala všetko napozerané? Si si našla takéto hobby, že pozeráš kadejaké veci do domácnosti a stavebné záležitosti? 😄
Odpovedať
@lucciinkka tak to má môj obdiv, lebo my sme síce dávali však vonkajšie a to som ja sa tomu nerozumela ani za svet, že ktoré sa kedy dávajú, lebo tak tam sa to zase rozlišuje podľa toho, že aké to má zahnuté tie lamely a neviem čo ešte sa pri tom sleduje. Tak toto som prenechala na polovičku a ja som len vyberala podľa toho potom, aby sa nám hodili 😄
Odpovedať
@prvosienka5 však to spočiatku ani ja nie, ale tak dostala som sa do toho dobrovoľne nasilu, keďže som chcela mať prehľad a aj rozhodovať o tom, čo sa bude robiť a kupovať. Ako sa hovorí, tak okolnosti ma donútili. Tak vy ste to mali podelené, ale u nás by to tak ľahko nešlo 😬
Odpovedať
@prvosienka5 ono nemyslim, ze su nejake kriteria, ze kedy dat ktore, pokial nemas napriklad nejak specificky tvar okna alebo co. ale to sa vsetko aj tak vymysliet nejak. len to uz treba pocitat s tym, ze jedine dat spravit na mieru nieco taketo.
Odpovedať
@timea59 toto som bola inak prekvapena, ked som to videla, ze aj na sikmom okne boli spravene vonkajsie rolety. od nas kusok jedni to tam maju spravene. som si nevedela predstavit, ze ako tam bude ten kastlik urobeny potom. bohvie, ci teda aj na take tie kruhove okna by sa to dalo vymysliet 🤔
Odpovedať
@1ufka1 podla mna by sa dalo nieco vymysliet, ak nie vonkajsie, tak z vnutorneho nieco isto ano. co japupi spominala spolocnost ohladne tienenia, tak viem, ze oni maju taku aplikaciu, ze si odfotis okno a potom si tam vies pridavat kadejake tienenie, aby si videla, ako to ukaze. mozno cez toto to vyskusat.
Odpovedať
@slavka7_7 akoze ja ich poznam, ale o tomto som nevedel, ze aj taketo nieco maju v ponuke. Pojdem to asi len tak zo zaujimavosti trochu presnorit, nech viem, o co vlastne ide. Tienenie sa nam momentalne neziada ziadne nove, ale tak jeden nevie 😄
Odpovedať
To som ani nevedela napriklad. Mozno ze by sme aj nieco ine vybrali, keby sme to takto boli pozreli. Tym nechcem povedat, ze nie je dobre to tienenie, ktore mame. Zase aby to takto nahodou nevyznelo. Ale tak ine je, ked si to takto vies pozriet a ine ked len nejake vizualizacie pozera clovek.
Odpovedať
@lucciinkka vies co, mna to strasne bavilo si o tom citat a pozerat si vsetky tie fotky a vizualizacie ako ukaze to tienenie aj v interieri. lebo je to dost rozdiel, ked si pozries na obrazku alebo hoci aj na vzorkovniku nejaku rolety a inak to uplne ukaze, ked to uz vidis v priestore.
Odpovedať
A máte tu niekto doma tie plisse? Môžete pridať foto, ako to vyzerá na okne? Sú tam krásne tie látky všelijaké... Prípadne viete niekto poradiť zo skúsenosti podľa čoho vyberať.. sú aj tie bledsie také že nevidno dnu večer keď už sa v izbe svieti?
Odpovedať
@tabitka337 čo som sa dočítala, tak píšu, že sa dá vybrať s kadejakých možností, aj čo sa týka priepustnosti svetla aj také zatemňovacie. Aj že s dvoma látkami sa dajú spraviť, tak v tom by bol čert, keby to nešlo spraviť, tak ako by si chcela 😄
Odpovedať
@1ufka1 My mame tiez plissy, sami sme si to namontovali, niektoré sa len lepia na rám okna, naše sa jednoducho navrtali do okna.
Odpovedať
@paulasamova a máte len tu jednu látku alebo aj tie dvojite. Ak by vám nevadilo, pošlite foto nejaké, alebo do správy. To montovanie vyzerá byť úplne jednoduché. Žalúzie sa tiež vrtaju nastalo do okien a ani by ma nenapadlo to meniť. Takže musím vybrať tak aby to bolo ok nadlho... A sa mi to páči viac ako roleta v tom že tam nevycnieva ten nábal hore a dá sa normálne okno otvoriť dokorán 😉
Odpovedať
@tabitka337 skus si pozriet par prispevkov vyssie, tam sa spominala aj nejaka aplikacia, ze si odfotis okno a vies si vlastna navolit jednotlive druhy tienenia, ze ako to ukaze na tom okne. co som skusala, tak to podla mna dost dobre zobrazuje, ze da sa podla toho rozhodovat 🙂
Odpovedať
@kvalitnetienenie zdravim,prosim Vas ako odbornika ake rozmery ma ta kazeta pri roletach den a noc? Jedna sa o rolety s montazou na okno a vodiacimi listami. Kolko cca cm vystupuju do priestoru? Ci to brani uplnemu otvoreniu okna? Dakujem
Odpovedať
@118andy napriklad Isotra ma v ponuke niekolko druhov tohto tienenia den a noc a maju rozne tie kastliky a nabaly. Takze si myslim, ze sa to neda nejak jednoznacne povedat, zalezi od vyberu. Od toho zalezi aj to, na kolko vies otvorit okno.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?