Žalúzie vs. rolety den/noc cena?

Zobraz úvodný príspevok
Viete mi prosím povedať aký je cenový rozdiel medzi klasickými interiérovým žalúziami a roletami deň noc? aspoň približne. Dávam si dokopy pre a proti a nejak sa neviem dopátrať k cenám so všetkými komponentami. Ak máte nejaké kalkulácie tak sem s nimi 🙂 ďakujem pekne
Odpovedať
@prvosienka5 som si az teraz vsimol, ze som ti trochu meno skomolil, to sa ospravedlnujem. Prisla ti ta foto prosim ta? Niekedy to zvykne blbnut, tak aby som vedel, ci nenastala takato chyba. Svokrovci teraz vymysleli, ze by chceli nejake nove tienenie domov. Ze maju zaluzie, ale tie ich omrzeli a uz maju tie silony dotrhane a retiazky na maderu, tak ze nieco ine chcu, co sa im tak skoro nepokazi. Nedaju si povedat, ze ked si daju teraz nove zaluzie, tak je to ina kvalita nez kedysi. Ale oni si furt svoje, ze nieco ine, nieco ine. Tak musim popozerat, ake su moznosti vsetky vlastne.
Odpovedať
@stano_33 keby si nepovedal, tak si tu predoslu spravu ani nevsimnem. ale nevadi, vsak to sa stane niekedy. jasne, prislo mi to. vyzera to super podla mna aj ta kombinacia farieb. neviem, preco si myslis, ze by mal mat niekto k tomu vyhrady. to som presne chcela pisat, ze vsak mozu si dat normalne zaluzie aj teraz, ked ich mali. to je uz o niecom inom kvalita by som povedala, nez predtym. ale tak ked chcu mat nieco ine teraz, tak im v tom nebran. aj sa vyjadrili, ze co, ci to nechali na teba, aby si vybral?
Odpovedať
@prvosienka5 keby to takto spravili, tak by som bol velmi rad. Len im by najviac pasovalo, keby som im kazdu jednu moznost odprezentoval, ukazal na obrazkoch a najlepsie aj nazivo. Tak som si povedal, ze ich nalozim do auta a pojdeme sa pozriet rovno k predajcovi. Tam si vsetko popozerali a pytali sa jeho, takze to v podstate nakoniec islo mimo. Len som bol taky sprostredkovatel. A ano, je to tak, ako si aj povedala. Vybrali si klasicke zaluzie a nic z tych dalsich moznosti. Nakoniec usudili, ze vsak boli spokojni, poznaju, ako to funguje, tak naco by spekulovali. A vybrali si take jednoduche zaluzie Isotra system Classic. Tak som aj rad, ze zbytocne nevymyslali.
Odpovedať
ahojte, od spominanej spolocnosti mame doma vonkajsie tienenie... len teraz uby som potrebovala radu ohladne vnutorneho tienenia pre nasich... rozhodli sa, ze stare zaluzie vymenia za nieco ine... tak by som vas chcela poziadat, ak mate nejake skusenosti s niektorymi druhmi tienenia do interieru, sem s nimi... nie je zatial podstatny, ze aky druh, ci rolety, ci zaluzie... v tom este jasno nie je... proste len nejake rady, od coho by sme sa vedeli odrazit... nemam na mysli teraz moznosti, tie si viem pozriet aj sama... ozaj skusenosti by som prijala....
Odpovedať
@stano_33 tak hlavne, ze si vybrali a tuto misiu uz mas za sebou. potom montaz ste ako riesili? si to vedel aj ty, ci ste to radsej na niekoho nechali? akoze ja som taky kutil, ze skusam kadeco, ale neviem, ci by som si trufla do okien vrtat. @melanie9 tuto stano teraz nedavno vybavoval zaluzie od nich akurat. skus priamo jemu napisat, ak by si nevsimol tvoj prispevok nahodou. by si mala rovno cerstve informacie.
Odpovedať
@prvosienka5 dakujem za odporucanie.... ale nejdem mu zbytocne pisat este dalsiu spravu, vsak hadam si najde, tuto od teba a vsimne si aj mna tam... chceli sme sa im na to poskladat, ze by sme im to dali akoze darcek... ze nech to je nieco prakticke a uzitocne... to bude lepsie ako vymyslat kadejake veci, co len budu niekde stat a bude na to sadat prach... co sa im tak zapacilo, tak den a noc a ze aj klasicke zaluzie by neboli zle... tie sa im pacia aj teraz, ale uz su proste stare a nevyzera to dobre za tie roky...
Odpovedať
@melanie9 ale tak kludne by ste mohli ostat pri tych den a noc len by ste kupili nejake novsie. to si neuvazovala to takto spravit? ked hovoris, ze tie su dobre a vyhovuju, tak by bolo mozno aj zbytocne spekulovat s nejakymi inymi moznostami. teraz sa to predsa uz len inak vyraba, pouzivaju sa ine materialy na to tienenie a aj z farieb sa da povyberat z roznych, nie ako to bolo kedysi, ze boli na vyber tri styri a to bolo vsetko. teraz vlastne neviem, ze ktore si myslela, ci teda tieto den a noc alebo zaluzie obycajne, ale tak plati to pri jednom aj druhom, to o com som ti pisala.
Odpovedať
@prvosienka5 aj to tak spravime, lebo pytali sme sa aj ich na to... predsa len, nech si povedia, co by sa im hlavne pacilo, kedze je to pre nich ako dar... a ze kludne mozu byt tieto den a noc... cize bude treba vybrat uz len material tej latky, alebo ako by som to nazvala a farbu... to bude asi najtazsie sa na niecom zhodnut... no ved prave, ze teraz je toho na vyber omnoho viacej, co sa tyka toho farebneho prevedenia...
Odpovedať
@prvosienka5 tak ti poviem, ze ja by som si na to trufol. Vsak ono sa da pozriet, ako tam boli tie predtym, daju sa pozriet videa a navody. Ale pre pokoj v rodine som zajednal jedneho chlapika na montaz. On sa tomuto venuje popri normalnej robote, ze chodieva na montaze uz dlhe roky. Tak reku radsej takto, ako potom pocuvat, ze som tam spravil nieco inak, ako malo byt. Vsak to asi poznas. Cize maju nove zaluzie podla svojho vyberu a namontovane profesionalom.
Odpovedať
@melanie9 vsak oni vyzeraju dobre podla mna. a mozu si aj vybrat, ake tam chcu farby a tusim aj rozne materialy su na vyber. ale vsak to je dobre, keby toho bolo malo, tak potom co by sa ludia stazovali, ze je toho malo? takto je z coho vyberat. a u vas uz je nieco vybrate? @stano_33 a tak dobre ste spravili. aspon to mate hotove, mate na vsetko papier a pokoj s tym.
Odpovedať
@prvosienka5 presne presne, na vsetko papier, na vsetko odbornik, ci uz teda tento pan, co to bol nahodit alebo aj spolocnost, od ktorej sa brali zaluzie. Takze uz nech im len sluzia. Akoze som rad aj, ze si vybrali uz to co poznaju.
Odpovedať
@stano_33 pocuvaj, to este jeden takyto projekt / nakup a mozes si pomaly davat ziadost na predajcu, co uz tak budes poznat tu ich ponuku a druhy tienenia 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@prvosienka5 no hej, po tychto skusenostiach by som sa asi uchytil 😄 Ale tak zase, kto iny by im s tym pomohol. A aspon som si zase rozsiril obzory. Tych druhov tienenia ma Isotra fakt vela v ponuke, takze to este stale neviem uplne, ze vsetko. Take tie zakladne informacie by som povedal.
Odpovedať
@prvosienka5 vybrali si den a noc v takej farbe, ze aby im to ladilo doma... akoze osobne by som zvolila inu farbu... tym akoze nechcem povedat, ze vybrali zle... to uz je cisto len vec vkusu... a uz to maju vsetko aj namontovane a vsetko funguje ako ma... co sa tyka tej montaze, tak som sme robili tak spolocne vsetci... ze sme si pozreli navody a aj videa a podla toho sa nam to podarilo namontovat... a myslim, ze aj dobre, lebo vsetko ide ako ma, nic sa nezasekava alebo take nieco....
Odpovedať
@stano_33 to mas pravdu, ja som to pozerala tak zbezne, ked sme my kupovali a nevedela by som si vybrat, takze to som rada, ze sme davali vonkajsie, tam az tolko moznosti nie je 😄 teda akoze je tam vela druhov zaluzii ale tak celkovo, ze z toho vonkajsieho su v podstate len tie zaluzie a rolety takto na okna. @melanie9 no ved jasne, kazdy mame nejaky iny vkus. ale tak si zober, ze aspon je z coho u nich vyberat 🙂 hej hej, vsak tam aj na stranke to maju tusim pri tych tieneniach uvedene, ze aj stiahnut si vies tie navody.
Odpovedať
@prvosienka5 to ano, mozno aj preto sme sa nevedeli zladit s tym vyberom, ze bolo toho tolko. ale tak hovorim si, ze sa vybralo dobre a hlavne co sa tyka kvality, tak to myslim, ze by mohlo byt tiez v pohode. vsak uvidime po case este. hej hej, tak sme aj spravili, ze sme si to stiahli, kazdy mal v mobile navod a podla toho sme isli.
Odpovedať
@melanie9 mas aj nejaku fotku, ze by si pridala, ako to vyzera cele hotove? poslednu dobu len fotky drankam, ked niekto spomenie, ze nieco nove kupil alebo nieco preraba 😄
Odpovedať
@prvosienka5 mas pravdu v tom, ze co sa tyka toho vnutorneho tienenia, tak je tam viacero moznosti na vyber ako pri tom vonkajsom. Ale zase nie je tak celkom pravda, ze pri nom su len zaluzie a len rolety. Ako si aj spomenula, tak zaluzii je niekolko druhov na vyber a co sa tyka roliet, tak su taketo tie klasicke, co sa podobaju so zaluziami ale potom su napriklad aj screenove rolety este. Tie su zase o nieco ine.
Odpovedať
@prvosienka5 mam len taku fotku cisto po montazi, to ti posielat nejdem, tam je kadeco rozlozene okolo a nevyzera to prave posobivo. radsej to nanovo odfotim a poslem ti do spravy potom foto 😉
Odpovedať
@stano_33 nooo tak to áno, ale tak stále to je len nejaký iný druh roliet alebo žalúzií, nie? Potom sa to člení na tie kadejaké ďalšie druhy a typy. Napríklad pri plisse každý raz neviem, že či sú to vlastne rolety alebo žalúzie. Ale asi skôr teda rolety, čo? Jaj to myslíš to vonkajšie teraz. Tak to hej, to máš pravdu. Tie screenové to sú také tie čo sa aj na pergoly dávajú? Čím viac toho je, tým sa v tom viac ja zamotám, heh. @melanie9 akože kľudne si mohla, však neporiadok by som nejak neriešila 😉 Ale tak rozumiem, že to práve nie sú také fotky na posielanie. Kľudne ak nezabudneš, tak mi odfoť a pošli aj do správy, ak nechceš nejak priamo sem.
Odpovedať
@prvosienka5 v podstate sa to tak da povedat, ze v prvom rade asi teda vyberas podla toho, ze ci chces rolety alebo zaluzie a potom uz vyberas konkretny druh. Vies co, tie plisse, to by som skor zaradil medzi rolety ako zaluzie. Ono je pravda, ze sa daju nastavovat aj zhora aj zdola, ale nie su tam tie lamely alebo listy alebo ako sa to vola ako pri zaluziach. To je ten rozdiel, ze zaluzie vies aj naklanat. Ale zase oproti klasickym roletam je v tomto vyhoda teda to, ze vies odostriet vrch okna a spodok mat zastrety, kdezto s obycajnou roletou sa to prosto neda. Hej hej, tie screenove to su tie, co mozu ist aj na pergoly ako to take bocne tienenie, ale kludne aj na okna sa mozu dat ako exterierove tienenie.
Odpovedať
@stano_33 takže v podstate som to utrafila viac menej. Však ale kto sa v tom má orientovať, keď je toho toľko 😬 Ale nie, však to je len dobre akože, stále lepšie, keď je z čoho vyberať.
Odpovedať
@prvosienka5 musim pozriet, ze ktore su to tie screenove, lebo my mame na okna rolety, ale take tie normalne vonkajsie. lebo ze oni plnia aj taku ulohu nejake aspon maleho zabezpecenia domu, ked su zatiahnute. to asi tie druhe nebudu mat taku funkciu.
Odpovedať
@melanie9 ja by som ti sem rovno aj link pridala, ale neviem, že či to nie je proti nejakým pravidlám alebo tak. Tak ak by si to nenašla náhodou, ale to pochybujem, lebo však čo som to ja pozerala, tak to bola pekne prehľadne spravená stránka... No ale keby náhodou, tak ti to pošlem do správy. Áno, v tomto je super to vonkajšie tienenie, že aj takéto iné funkcie to má.
Odpovedať
@prvosienka5 myslim, ze nie, uz som videla vo viacerych diskusiach aj odkazy pridane. ale ak mas obavy, tak mi to mozes kludne do spravy 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@melanie9 screenove rolety sa davaju normalne na okna a maju napriklad aj take vyuzitie, ze sa pouzivaju na pergoly ako take bocne tienenie, aby si nemala len holu konstrukciu so strechou, ale aj tie bocne strany nejak osetrene pred slnkom. Takze maju takto viacero vyuziti. A tiez si vies aj farbu navolit ako pri vsetkom, i kde najviac asi v ciernej zvyknu byvat. Ale to je vec vkusu.
Odpovedať
@melanie9 vieš čo, však normálne si daj web Isotry a tam medzi produktami to nájdeš. Neviem už presne, že v ktorom tom priečinku, ale viem, že samostatne sa tam uvádzajú tieto rolety. A je ich viacero druhov, tie rozdiely medzi nimi presne nejak neovládam, ale všetko sa dočítaš, keď si to porozklikávaš, pri každom jednom je popis.
Odpovedať
@prvosienka5 ake rolety to zhanate baby? Nejake do interieru ci zvonka na okna? Ci to tie screenove? A na okna ci na pergolu?
Odpovedať
cize viacej sa zvyknu davat proste na tie pergoly? lebo potom na okna by mi prisli lepsie take tie klasicke vonkajsie zaluzie alebo rolety, ci nie? ja sa zase do toho az tolko nerozumiem, ale rada sa priucim nieco nove, aspon budem zniet mudro, ak na to pride rec. co je u nas dost mozno, lebo pochvilou sa stretame s nejakymi znamymi, ze stavaju alebo prerabaju.
Odpovedať
@stano_33 vieš čo ja nezháňam a vlastne ani neviem, že či niekto áno, že či len tak proste o tom nedebatíme. My baby sa nezdáme, ale v kadečom sa vyznáme. To tie screenové rolety, to neviem, či tie sa dávajú aj dovnútra na okná, to asi skôr nie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?