Výmena starých okien ,

Profilova fotka
Ahojte , kúpili sme dom z 80 rokov, a chceli by sme vymenit stare drevené okna za nové plastové 3 sklo, potrebujem poradit iba jednu vec , dom je z kvádrov cca 40 CM a chceme ho dat casom zateplit priblizne 15 cm polystirén alebo mineralnou vatou , rozmyslali sme o variante dat okna za rovno vonkajšieho múru ,a casom zateplit , samozrejme dovtedy kym zateplíme by som medzery medzi oknami a múrom kde bude purpena ochránil polystirenom ktory by som nalepil na vonkajsiu stenu a prekryl ram okna aspon par CM, Otázka je ale takáto, Je dobré dávat okná za rovno vonkajsieho múru? alebo pri starých domoch sa dávajú okna približne za rovno tych ,ktoré boli povodné ? osobne nám nevadí ze z vnutra by sme mali 35 cm parapety ,skor neviem ci to nebude robit problemy s rosením pliesnami tepelnym mostom ,atd , viete poradit ?, každá jedna rada dobrá ...
Odpovedať
Som zvedavý aj ja na reakcie, tiež mám po prestávke, takisto 40cm múry, okná som osadil skoro na stred, momentálne sa bavkam so zateplovanim a zvonku sú tie okná hrozne utopené, spalety hĺbka 26cm, je to otras, zvnútra keď sa dívam cez okno prídem si ako v tuneli. Ale zas bolo mi odporúčané, že na stred to bude pri staršej chajde lepsie
Odpovedať
Prerabke*
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež mi to bolo par ludmi doporučené pár zas nie ,ale potreboval by som presne vedieť dôvod prečo pri novom dome sa to dava zarovno vonkajsieho muru , a keby sa to dalo pri starom dome co sa bude diat ?
Odpovedať
My to ideme akurat teraz robit...zarovno vonkajsieho muru,ten ma tusim 50cm a zateplit 12cm...zvnutra budu sirsie parapety,co nam nevadi, a viacero ludi nam to odporucilo ze je to praveze dobre tak posunut...a aj lepsie to bude vyzerat...teraz sa tak domy stavaju,a viaceri davaju okna zarovno,aj ti,co prerabaju starsie domy co som u nas videla...niektori neposuvali,a fakt je to take utopene...
Odpovedať
@lubomir_belko keďže mám dutinkove skvarove tehly, vraj by to pri kraji horšie izolovalo a kondenzovalo(dutiny boli veľké cca 3x8cm cez cely kvader)
Odpovedať
Profilova fotka
@goodevil a ked su tie kvadre plne ? nebude to vadit ?
Odpovedať
@lubomir_belko naozaj neviem, ja som si nechal poradiť od skúsenejších, musíš zistiť od znalejsich
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@mamusiik
Odpovedať
my máme tie škvarové kvádre ako @goodevil prekladané v radoch s plnou tehlou a dávali sme na pôvodné miesto. Okná tam boli kastlíkové tak sme dávali na vonkajšiu hranu pôvodných okien.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
keď sa zatepluje je lepšie aby sa okná dávali na vonkajšiu hranu muriva aby boli izotermy-rosný bod vytlačené von z muriva aby nevznikala vlhkosť v murive
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?